START
MAKROREGIONALNE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, WROCŁAW 17-19.09.2021
Zachęcamy do wzięcia udziału w Makroregionalnych Mistrzostwach Mlodzików naszych juniorów z roczników 2011-2013 (8,9 i 10 latkowie). Jest to jedyny punktowany przez Ministerstwo Sportu turniej dla dzieci w tych rocznikach, więc udział w nim jest bardzo ważny!
Wyniki
Bardzo dziękujęmy naszym dzielnym zawodnikom za wspamiały występ
Serwisy turniejowe:
Czytaj więcej: MAKROREGIONALNE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, WROCŁAW 17-19.09.2021
MPJ BiS - Rzeszów 24-30.08.2021. - dwa srebrne medale Sandry i Adama!
Sandra Klintsevich (D12) i Adam Gibała (C10) wicemistrzami Polski juniorów w szachach błyskawicznych!!! Gratulacje!Zakończyły się mistrzostwa juniorów w Rzeszowie. Znakomicie w turniejach błyskawicznych spisali się nasi młodsi juniorzy, którzy zdobyli dwa srebrne medale i zajęli cztery miejsca w pierwszych "10" w swoich grupach wiekowych. Oto szczegółowe wyniki naszych zawodników:
D8 - 9. Katia Klintsevich 7,0 pkt., 14. Zuzia Popczyńska 5,0 pkt.
D10 - 7. Michalina Popczyńska 8,0 pkt., 40. Alicja Szreter 4,0 pkt.
D12 - 2. Sandra Klintsevich 10,0 pkt.
C10 - 2. Adam Gibała 11,0 pkt., 13. Kamil Dobrowolski 8,5 pkt.
C12 - 37. Łukasz Uhryn 7,5 pkt., 49. Krzysztof Nagły 7,0 pkt., 57. Mateusz Uhryn 7,0 pkt., 75. Marek Szreter 6,0 pkt., 93. Maksymilian Małas 5,0 pkt., 106. Maksymilian Kornak 4,5 pkt., 106. Eryk Krawczyk 4,0 pkt.
Relacja z Mistrzostw trenera Piotra Dobrowolskiego:
Czytaj więcej: MPJ BiS - Rzeszów 24-30.08.2021. - dwa srebrne medale Sandry i Adama!
57. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im.Akiby Rubinsteina, Polanica 14-22.08.2021.
W Polanicy Zdrój zakończył się 57. Memoriał Rubinsteina z udziałem ponad 600 zawodników, którzy grali w kilku grupach turniejowych. Byli wśród nich zawodnicy Śródmieścia, którzy odnieśli wiele sukcesów:Grupa B - 73 zawodników (ELO 1700-2200): 2. Mikołaj Wieczorek 6,5 pkt. (norma kandydacka, ELO +152!!)
Grupa D - 126 zawodników (ELO do 2000): 42. Marta Wolska 5,0 (ELO +33), 44. Abdel-Azziz Dahche 5,0 pkt. , 52. Krzysztof Ślęczka 5,0 pkt. (ELO +132!) , 58. Mateusz Bednarczyk 4,5 pkt. , 108. Kamil Strutyński 3,0 pkt. (ELO +24)
Grupa E - 162 zawodników (ELO do 1600): 14. Adam Gibała 6,5 pkt. (ELO +137!), 28. Aliaksandra Klintsevich 6,0 pkt. (ELO +54), 32. Zofia Kulczycka 5,5 pkt. , 103. Magdalena Kotas 4,0 pkt.
Grupa F - 75 zawodników (do lat 12): 73. Łucja Kraszewska 2,0 pkt.
Gratulacje!
Michalina Popczyńska Vice-Mistrzynią Unii Europejskiej!
Wspaniały sukces odniosła Michalina Popczyńska, która wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwa Unii Europejskiej rozgrywanych w austriackim Mureck!Michalina zdobyła 5 punktów w 9 partiach: wyniki
W turnieju wystąpiły również Maja Popczyńska zdobywając 4 punkty na 9 partii co dało 6 miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 14 oraz Zuzia Popczyńska, która uzyskała 3,5 punktów i tym samym 5 miejsce wśród dziewczynek do lat 8.
Wielkie brawa dla dziewczyn, a w szczególności dla Michaliny, rodziców, trenerów!
XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Uniejów 18-25.07.2021.
W Uniejowie zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów do lat 12 i 14 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentowali nas następujący zawodnicy:
w grupie D12: 5. Sandra Klintsevich 6 pkt. (2. m-ce w roczniku, ranking +60 pkt. ELO)
w grupie D14: 15. Zosia Kulczycka 5,5 pkt. 31. Maja Popczyńska 4,5 pkt.
w grupie C12: 12. Mateusz Uhryn 5,5 pkt.(ranking +107 pkt. ELO) 43. Łukasz Uhryn 3,5 pkt.
w grupie C14: 49. Wojtek Nagły 3 pkt.
Czytaj więcej: XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Uniejów 18-25.07.2021.
Obóz szachowy - Sokołowsko 1-11.07.2021
Relacja z ostatniego dnia obozu (w wykonaniu Kadry):
Dzisiaj musieliśmy zmienić zasady nagradzania w konkursie "zadanie dnia", bo wczoraj o 8 rano była taka kolejka z rozwiązaniami do pokojów trenerów, że
I liga juniorów - Lublin
W rozgrywkach I ligi juniorów wzięła udział nasza pierwsza drużyna w składzie:1. Bartosz Mazurek
2. Mikołaj Wieczorek
Rez. Adam Halhoul
3. Wojciech Nagły
4. Zofia Kulczycka
5. Aleksandra Czarniecka
6. Maja Popczyńska
Opiekunami drużyny byli trenerzy Piotr Dobrowolski i Adam Bożek.
W rozgrywkach tych zajęliśmy 4 miejsce, utrzymując się w I lidze.
serwis turniejowy – I Liga
Transmisja (chess24) – I Liga
Więcej artykułów…
- II liga juniorów - Poronin 16-25.06.2021
- Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów Lubin 12-13.06.2021
- Mistrzostwa Polski do lat 6,7,8
- Zakończył się 35 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka!
- Międzynarodowy Tatrzański Turniej Szachowy LIMBA 2021
- Pierwszy Krok Szachowy 22.05.2021
- Zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Juniorów, Wrocław 8-9.05.2021.
- Krzysztof Krupa zdobywcą nagrody Polskiego Związku Szachowego dla nauczyciela roku!
- 35. Memoriał Mistrza Błaszczaka, Wrocław 4-6.06.2021.
- Obóz szachowy, Sokołowsko 1-11.07.2021.
Ostatnio na Forum
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 dzień 2 godzin ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 3 dni 20 godzin ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 3 dni 22 godzin ago
-
- Ligi seniorów
- 3 dni 22 godzin ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 5 dni 21 godzin ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 3 tygodni 4 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- TOP turnieje
- 1 miesiąc 3 tygodni ago
-
- Mistrz Franciszek Sernecki
- 2 miesiąc 3 dni ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.
Turnieje
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 10 - Jastrzębia Góra
-
Mistrzostwa Młodych Szachistów - I turniej - 9.03.2024 (sobota)
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - III turniej - 2.03.2024.
-
Turniej o kategorie (Drugi Krok) - 24-25.02.2024
-
Turniej Pierwszy Krok - sobota 17.02.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - II turniej - 3.02.2024.