START
26 OMW do lat 9, 11 i 14, 5 turniej, Hetman, 20.10.2018.
Za nami ostatni w tym roku turniej szachowy z cyklu Otwartych Mistrzostw Wrocławia dla młodzieży. Wystartowało w nim 21 uczestniczek i uczestników.W poszczególnych grupach zwyciężyli:
A - Bartosz KEBEL i Darya LUNEVSKAYA (oboje Śródmieście),
B - Kamil KUŁTUCKI (Polonia) i Kinga ŁUPIŃSKA (Śródmieście),
C - Tomasz JANICKI i Natalia CHOMENTOWSKA (oboje Polonia).
Gratulacje!
Puchary, medale i dyplomy dla zwycięzców w całym cyklu 26.OMW zostaną wręczone podczas ostatniego turnieju OMW dzieci do lat 6, 7 i 8, który zostanie rozegrany w MDK Śródmieście, ul.Dubois 5 w sobotę 24 listopada 2018r.
Zapraszamy na tę miłą uroczystość!
Serwisy turniejowe:
- grupa A (do lat 14): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1611/
- grupa B (do lat 11): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1610/
- grupa C (do lat 9): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1609/
Czytaj więcej: 26 OMW do lat 9, 11 i 14, 5 turniej, Hetman, 20.10.2018.
Mistrzostwa Makroregionalne Juniorów Lubuskie-Dolnośląskie, Szklarska Poręba, 15-21.10.2018.
Bardzo udany występ juniorów Śródmieścia na Mistrzostwach Makroregionalnych Juniorów w Szklarskiej Porębie! Awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów zdobyli:
Oliwia Ścisła - 2. miejsce w grupie D13,
Aliaksandra Klintsevich - 4. miejsce w grupie D9,
Michalinka Popczyńska - 6. miejsce w grupie D9,
Mateusz Uhryn - 3. miejsce w grupie C9,
Marek Szreter - 4. miejsce w grupie C9,
Kamil Dobrowolski - 6. miejsce w grupie C9.
O awans w dogrywce walczył Mikołaj Wieczorek - 4. miejsce w grupie C13. Niestety przegrał dogrywkę 1:2.
Na podkreślenie zasługuje występ i awans 6-letniej Michalinki i 7-letniego Kamila, który zdobył przy okazji III kategorię!
Wielkie brawa dla naszych młodych zawodników z życzeniami udanych występów w finałach MPJ 2019!
Na eliminacjach w Szklarskiej Porębie najwięcej zawodników wprowadzili do finałów: Polonia Wrocław - 10, Śródmieście Wrocław - 6, Stilon Gorzów - 4, Miedź Legnica - 3 i Jelonka Jelenia Góra - 2. Po jednym finaliście mają kluby z Bogatyni, Przemkowa i Żar.
Na eliminacjach do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów w Szklarskiej Porębie MDK Śródmieście reprezentowalli
D-9 Aliaksandra KLINTSEVICH, Michalina POPCZYŃSKA,
D-11 Maja POPCZYŃSKA,
D-13 Oliwia ŚCISŁA,
C-9 Kamil DOBROWOLSKI, Eryk KRAWCZYK, Krzysztof NAGŁY, Marek SZRETER, Mateusz UHRYN,
C-11 Adam BIERNACKI, Wojciech NAGŁY, Dawid WRÓBEL,
C-13 Mateusz BEDNARCZYK, Adam HALHOUL, Krzysztof ŚLĘCZKA, Mikołaj WIECZOREK.
Komunikat. Wytyczne PZSzach.
Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, Przemków, 13.10.2018.
W sobotę 13.10.2018 w Przemkowie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich.
W zawodach wzięły udział 22 drużyny, w tym 3 zespoły MUKS MDK Śródmieście Wrocław.
Serwis turniejowy.
MUKS MDK Śródmieście I Wrocław - 8 numer startowy - 8 miejsce - Michał Hołownia, Bartosz Kebel, Mateusz Uhryn, Darya Lunevskaya.
MUKS MDK Śródmieście II Wrocław - 11 numer startowy - 9 miejsce - Krzysztof Tokarz, Mateusz Bednarczyk, Marek Szreter, Zofia Kulczycka.
MUKS MDK Śródmieście III Wrocław - 14 numer startowy - 16 miejsce - Jan Kosior, Abdel-Azziz Dahche, Piotr Sambor, Kinga Łupińska.
Najlepszy indywidualny wynik spośród naszych zawodników uzyskał Krzysztof Tokarz, który zajął 3 miejsce na I szachownicy. Bardzo dobre wyniki uzyskali też: Bartosz Kebel i Marek Szreter.
26.Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w szachach dla dzieci (do lat 6,7,8) - 06.10.2018.
W sobotę 6.10.2018 w MDK Śródmieście rozegrany został 4 turniej szachowy dla dzieci w ramach 26 Otwartych Mistrzostw Wrocławia.
W grupie F - do lat 6 - wśród 14 dzieci - najlepsi byli: Kamil Halhoul (MDK Krzyki Wrocław) i Michalina Popczyńska (MUKS MDK Sródmieście Wrocław).
W grupie E – do lat 7 - 24 uczestników - najlepsi: Kamil Dobrowolski (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) i Milena Regner (Ziębickie Orły).
W grupie D - do lat 8 - 12 zawodników - najlepsi: Maja Wieczorek (KSz Polonia Wrocław) i Eryk Krawczyk (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).
Czytaj więcej: 26.Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w szachach dla dzieci (do lat 6,7,8) - 06.10.2018.
MDŚJ w szachach klasycznych, Ścinawka Średnia, 22-23.09.2018.
W Ścinawce Średniej zakończyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach.
Zawodnicy MUKS MDK Śródmieście Wrocław zdobyli 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.
Złodziejkami medalowego złota okazały się siostry F.
Najlepsze wyniki wśród naszych zawodników uzyskali:
Zofia Frej - 1 miejsce wśród dziewcząt do lat 17 - 5,5 pkt. z 6 partii.
Hanna Frej - 1 miejsce wśród dziewcząt do lat 15 - 3,0 pkt. z 6 partii.
Oliwia Ścisła - 2 miejsce wśród dziewcząt do lat 13 - 5,5 pkt. z 7 partii.
Franciszek Sernecki - 2 miejsce wśród chłopców do lat 17 - 5,0 pkt. z 6 partii.
Mateusz Bednarczyk - 3 miejsce wśród chłopców do lat 13 - 5,5 pkt. z 7 partii.
Bartosz Kebel - 3 miejsce wśród chłopców do lat 15 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Aliaksandra Klintsevich - 4 miejsce wśród dziewcząt do lat 9 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Mikołaj Wieczorek - 4 miejsce wśród chłopców do lat 13 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Mateusz Uhryn - 4 miejsce wśród chłopców do lat 9 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Marek Szreter - 5 miejsce wśród chłopców do lat 9 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Zofia Kulczycka - 5 miejsce wśród dziewcząt do lat 11 - 4,5 pkt. z 7 partii.
Michalina Popczyńska - 5 miejsce wśród dziewcząt do lat 9 - 4,5 pkt. z 7 partii.
Bartosz Mazurek - 5 miejsce wśród chłopców do lat 15 - 4,0 pkt. z 7 partii.
Łukasz Uhryn - 6 miejsce wśród chłopców do lat 9 - 5,0 pkt. z 7 partii.
- C-9 - Mateusz Uhryn, Łukasz Uhryn, Eryk Krawczyk, Marek Szreter, Kamil Dobrowolski, Piotr Sambor, Franciszek Kosior,
- D-9 - Aliaksandra Klintsevich, Michalina Popczyńska,
- C-11 - Mateusz Ruszkiewicz, Witold Łotoczko,
- D-11 - Zofia Kulczycka, Karolina Hoffmann, Maja Popczyńska,
- C-13 - Mikołaj Wieczorek, Adam Halhoul, Mateusz Bednarczyk,
- D-13 - Oliwia Ścisła,
- C-15 - Bartosz Mazurek, Jan Kosior, Abdel-Azziz Dahche, Bartosz Kebel,
- D-15 - Hanna Frej,
- C-17 - Franciszek Sernecki,
- D-17 - Zofia Frej.
Czytaj więcej: MDŚJ w szachach klasycznych, Ścinawka Średnia, 22-23.09.2018.
26 OMW do lat 9, 11 i 14, 4 turniej, Hetman, 8.09.2018.
Za nami kolejny, czwarty już, turniej z cyklu Otwartych Mistrzostw Wrocławia Młodzieży do lat 14, 11 i 9. Tym razem zagrało w nim łącznie 44 zawodników.
W poszczególnych grupach zwyciężyli:
w grupie A - Jan Kosior (Śródmieście) i Wiktoria Śmietańska (Polonia)
w grupie B - Błażej Grot (Polonia) i Kinga Łupińska (Śródmieście)
w grupie C - Mikołaj Grobelny i Maja Wieczorek (oboje Polonia)
Gratulacje dla zwycięzców!
Ostatni turniej odbędzie się w sobotę 20 października.
Serwisy turniejowe: grupa A (do lat 14), grupa B (do lat 11), grupa C (do lat 9).
Klasyfikacja OMW po 4 turniejach: grupa A, grupa B, grupa C.
Czytaj więcej: 26 OMW do lat 9, 11 i 14, 4 turniej, Hetman, 8.09.2018.
Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Polanica-Zdrój, 18-26.08.2018.
W Polanicy Zdroju w dniach 18-26.08.2018 rozegrany został 54 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina z udziałem zawodników MUKS MDK Śródmieście Wrocław.
Strona turniejowa. Serwisy turniejowe:
OPEN A – turniej z rankingiem FIDE powyżej 1800 - Mikołaj Wieczorek,
OPEN B – turniej seniorów: mężczyźni od 60 lat, kobiety od 50 lat,
OPEN C – turniej zawodników z rankingiem FIDE do 2000 i bez rankingu FIDE - Marta Wolska, Jan Kosior,
OPEN D – turniej dla dzieci do lat 14 - Mateusz Bednarczyk, Krzysztof Ślęczka, Marcel Łupiński, Magdalena Kotas,
OPEN E – turniej dla dzieci do lat 10 - Kinga Łupińska, Franciszek Kosior,
OPEN F – turniej dla osób bez kategorii szachowej.
Więcej artykułów…
- Mistrzostwa Europy Juniorów, Ryga, 20-29.08.2018.
- MPJBiS we Wrocławiu, 10-12.08.2018.
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Ekstraliga, Kudowa Zdrój 20-29.07.2017
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - II liga, Szczyrk 20-29.07.2017
- Wrocławski Festiwal Szachowy 30.07.-5.08.2018
- Obóz szachowy, Sokołowsko, 4-14.07.2017.
- 33 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka, Wrocław, 18-21.06.2018.
- Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików, Babimost, 14-17.06.2018.
- Turniej szachowo-tenisowy, 16.06.2018, Gimnazjum nr 13, Wrocław, ul. Reja 3.
- Walne Zebranie Sprawozdawcze członków MUKS MDK Śródmieście Wrocław, 21.06.2018.
Ostatnio na Forum
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 7 godzin 28 minut ago
-
- Ligi seniorów
- 3 dni 4 godzin ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 3 dni 4 godzin ago
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 tydzień 3 dni ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 1 tydzień 5 dni ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 2 tygodni 1 dzień ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 3 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 3 dni ago
-
- TOP turnieje
- 1 miesiąc 2 tygodni ago
-
- Mistrz Franciszek Sernecki
- 1 miesiąc 3 tygodni ago
Gościmy
Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.
Turnieje
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 10 - Jastrzębia Góra
-
Mistrzostwa Młodych Szachistów - I turniej - 9.03.2024 (sobota)
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - III turniej - 2.03.2024.
-
Turniej o kategorie (Drugi Krok) - 24-25.02.2024
-
Turniej Pierwszy Krok - sobota 17.02.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - II turniej - 3.02.2024.
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - VI turniej - 8.06.2024.