piątek 19 Kwi 2024

START

Drukuj

Turnieje DRUGI KROK

W dniach 10-11.01.2015 w MDK Śródmieście rozegrany został - po raz pierwszy - turniej DRUGI KROK. Na starcie stanęło 22 zawodników - 12 w Grupie A i 10 w Grupie B.

W Grupie A zwyciężył Jan Kosior - 6,0 pkt. z 7 partii i zdobył III kategorię szachową. Drugie miejsce zajął Paweł Kuśnierz - 5,5 pkt. i zdobył III kategorię szachową. Na 3 miejscu uplasował się Jakub Nowak - 5,5 pkt. i również zdobył III kategorię szachową. 4 miejsce zajęła najlepsza dziewczyna Dominika Kisielewska - 4,5 pkt. 5 miejsce zajął Aleksy Białończyk - 3,5 pkt., zaś 6 miejsce - Olga Kraszewska - 3,0 pkt.

W Grupie B wygrał Mateusz Bednarczyk - 5,5 pkt. z 7 partii. Na 2 pozycji uplasował się Krzysztof Szymczak - 5,0 pkt., a tyle samo punktów zdobyli: trzeci Piotr Kuśnierz i czwarty Dawid Ziemięcki. 5 miejsce zajął Michał Kaja - 3,5 pkt., a 6 miejsce najlepsza wśród dziewcząt Katarzyna Tomaszek - również 3,5 pkt.

Serwisy turniejowe: Grupa A, Grupa B.

Komunikat w wersji do wydruku: pojedynczy, podwójny.

Turnieje „DRUGI KROK”

dla uczestników zajęć szachowych

MDK Śródmieście Wrocław -

1. Organizator.          Sekcja szachowa MUKS MDK Śródmieście Wrocław, ul. Dubois 5.

2. Miejsce rozgrywek.          MDK Śródmieście Wrocław, ul. Dubois 5.

3. Terminy zawodów.          10 - 11. 01. 2015  (sobota, niedziela), kolejne turnieje będą…

4. Zgłoszenia.                        Zgłoszenia do turnieju za pośrednictwem trenerów i instruktorów MDK Śródmieście oraz w dniu zawodów do godziny 9.15. Można zgłaszać się również wcześniej na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w serwisie turniejowym ze strony www.chessartiber.com. W zgłoszeniu prosimy podać szkołę oraz nazwisko trenera szachowego, na którego zajęcia uczęszcza zawodnik.

5. Uczestnictwo.                    W turniejach mogą brać udział wyłącznie uczestnicy zajęć szachowych MDK Śródmieście Wrocław, (czyli podopieczni trenerów: Anny Domaradzkiej-Żyły, Adama Bożka, Piotra Dobrowolskiego, Wiesława Janochy, Roberta Korpalskiego i Krzysztofa Krupy). Turniej będzie  rozgrywany w 2 grupach: grupa A - urodzeni w 2002 roku lub później,  posiadający ranking  1400, 1250 , grupa B urodzeni w 1999  i później, posiadający ranking 1600. W każdym turnieju może wziąć udział maksymalnie 50 zawodników i zawodniczek, więc o uczestnictwie w turnieju decydować będzie kolejność zgłoszeń.

6. Wpisowe.                           Wpisowe do turnieju wynosi 20 złotych (w tym opłata klasyfikacyjno-rankingowa). Płatne w dniu zawodów do godziny 9.15.

7. Nagrody.                  Możliwość zdobycia kategorii szachowych. Osoby, które zdobędą kategorię otrzymają klubowe koszulki.

8. System rozgrywek.           Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund lub systemem kołowym (w zależności od ilości zgłoszeń).

Tempo gry: 60 min. dla zawodnika na rozegranie całej partii.

Sobota: 4 rundy, I runda rozpoczyna się o godz. 9:30. Przewidywana godzina zakończenia pierwszego dnia – ok. 19:00.

Niedziela: 3 rundy, I runda rozpoczyna się o godz. 9:30. Zakończenie turnieju ok. 15:30

W  turniejach Drugi Krok istnieje możliwość zdobycia  III i II kategorii szachowej.

9. Cel turniejów.                   Turnieje organizowane są w celu zapoznania zawodników   i ich rodziców z zasadami i specyfiką rywalizacji szachowej, przeglądu kadr klubowych oraz w celu umożliwienia zawodnikom i zawodniczkom zdobycia  kategorii szachowych.

10. Postanowienia końcowe.

W turniejach obowiązują aktualne przepisy gry FIDE. Wszelkie informacje związane z turniejami (listy zgłoszeń, wyniki) zamieszczane będą na stronie www.muks-srodmiescie.pl.