START
MDŚJ w szachach szybkich, Żarów, 21-22.05.2016.
W Żarowie w dniach 21-22.5.2016 rozegrane zostały kolejne Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich.
Szkoda, że w tych prestiżowych zawodach, w których wzięło udział 142 zawodników, wystąpiło zaledwie troje szachistów z MUKS MDK Śródmieście Wrocław.
Oliwia Ścisła zdobyła złoty medal wśród dziewcząt do lat 10, Jan Kosior zdobył brązowy medal wśród chłopców do lat 12, a Łukasz Strugarek zajął 6 miejsce wśród chłopców do lat 14. Gratulacje za świetne wyniki!
MDŚJ P'30 - D-8, MDŚJ P'30 - D-10 i D-12, MDŚJ P'30 - D-14, D-16 i D-18,
MDŚJ P'30 - C-8, MDŚJ P'30 - C-10, MDŚJ P'30 - C-12,
MDŚJ P'30 - C-14, MDŚJ P'30 - C-16 i C-18.
ZDJĘCIA - pan Marcin Korzekwa
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW
W SZACHACH SZYBKICH
Żarów, 21-22.05.2016
Komunikat organizacyjny
1. Organizatorzy:
• Dolnośląski Związek Szachowy
• Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
• Klub szachowy Goniec Żarów
2. Termin i miejsce rozgrywek: 21-22.05.2016 (sobota-niedziela)
Hala Sportowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A.
3. Uczestnictwo:
W mistrzostwach mają prawo udziału zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych Dolnego Śląska oraz niezrzeszeni szachiści będący mieszkańcami Dolnego Śląska.
Mistrzostwa zostaną rozegrane w 6 grupach wiekowych do lat 8, 10, 12, 14, 16 i 18 z podziałem na chłopców i dziewczęta. Każdy z uczestników winien być pod opieką rodzica lub przedstawiciela klubu pod rygorem nie dopuszczenia do mistrzostw.
4. Zgłoszenia, wpisowe:
wpisowe: 20 zł od osoby, płatne na miejscu, osoby zgłoszone w dniu zawodów wpisowe wzrasta o 5 zł.
Formularz zgłoszeniowy w serwisie turniejowym:
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - dziewczęta do lat 8
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - dziewczęta do lat 10
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - dziewczęta do lat 12
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - dziewczęta do lat 14
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - dziewczęta do lat 16
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - dziewczęta do lat 18
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - chłopcy do lat 8
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - chłopcy do lat 10
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - chłopcy do lat 12
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - chłopcy do lat 14
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - chłopcy do lat 16
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich - chłopcy do lat 18
lub emailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem danych: imię nazwisko, data urodzenia, ranking szachowy, kategoria, klub szachowy bądź miejscowość zamieszkania.
6. System rozgrywek, tempo gry:
6.1. Mistrzostwa rozegrane zostaną systemem szwajcarskim 9 rund lub kołowym – ostateczną decyzję podejmie sędzia główny zawodów.
6.2. Tempo gry wynosi 20 min + 10 s/ruch lub 30 min na partię dla zawodnika – ostateczną decyzję podejmie sędzia główny zawodów.
6.3. O kolejności zajętych miejsc decyduje suma zdobytych punktów, a w przypadku równości, punktacja pomocnicza, w następującej kolejności: system Buchholtza uśredniony, system Buchholza pełny, progress, liczba zwycięstw. W turnieju kołowym: Berger, Koya, liczba zwycięstw, bezpośrednie pojedynki, losowanie.
6.4. W turnieju obowiązują aktualne przepisy gry FIDE. Zawodnik może się spóźnić na rundę 10 min.
Turniej jest zgłoszony do oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich.
7. Harmonogram turnieju.
sobota, 21.05.2016
8:30 - 9.30 - potwierdzenie udziału, wpłaty wpisowego
10.00 - uroczyste otwarcie mistrzostw
10.05 - 11.05 I runda
11.10 - 12.10 II runda
12.15 - 13:15 III runda
13.00 - 14.00 przerwa obiadowa
14.00 - 15.00 IV runda
15.05 - 16.05 V runda
16:10 - 17:10 VI runda
niedziela, 22.05.2016
10.00 - 11.00 VII runda
11.05 - 12.05 VIII runda
12.10 - 13.10 IX runda
około 13.30 - Uroczyste zakończenie mistrzostw
8. Nagrody:
Zwycięzcy grup otrzymają puchar, medal i dyplom, zawodnicy z miejsca II – III medale i dyplomy. Dodatkowo przewidziane są nagrody rzeczowe i finansowe dla zawodników w poszczególnych grupach w zależności od ilości startujących osób w danej grupie.
Szczegółowy fundusz nagród podany będzie podczas turnieju.
Prowadzona będzie klasyfikacja klubowa. Nagrody dla trzech najlepszych klubów - sprzęt szachowy.
9. Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.
W trakcie trwania mistrzostw (sobota, niedziela) istnieje możliwość wykupienia obiadów u organizatora, (miejsce 200 m obok sali gry) w cenie 10 zł za zestaw (zupa + drugie danie).
Zakwaterowanie w Żarowie:
„ŻAR-MED”, ul. Słowackiego 6, 58-130 Żarów
Dla osób biorących udział w Mistrzostwach zakwaterowanie wraz ze śniadaniem i kolacją wynosi 65 zł od osoby za dobę (pokoje 3–4 osobowe). Rezerwacja miejsc do dnia 16.05.2016, tel/fax 74/ 858 03 99.
10. Sprawy organizacyjne i inne:
- sprzęt szachowy zapewnia organizator,
- podczas turnieju czynna będzie kawiarnia,
- ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora,
- kierownik turnieju: Artur Adamek, tel. 693931778,
- zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Ostatnio na Forum
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 14 godzin 37 minut ago
-
- TOP turnieje
- 1 dzień 1 godzinę ago
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 tydzień 1 dzień ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 1 tydzień 2 dni ago
-
- III liga juniorów
- 1 tydzień 2 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 3 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 3 dni ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ligi seniorów
- 3 tygodni 5 dni ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.
Turnieje
-
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Wałbrzych 13-20.04.2024
-
38 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 29-31.05.2024
-
Złota Iglica - Grupa C (Pierwszy Krok), 2.05.2024.
-
Złota Iglica Grupa B (Drugi Krok - rankingi 1250-1700), 4-5.05.2024
-
Złota Iglica Grupa A (liczona do FIDE), 1-5.05.2024.
-
Srebro w IV lidze! III i IV ligi juniorów, Kłodzko 5-7.04.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024