piątek 22 Lut 2019

START

Drukuj

Zajęcia trenera Roberta Korpalskiego 2017-18.

Szachowe zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście grup szkolenia podstawowego prowadzone przez trenera Roberta Korpalskiego w r. szk. 2017/18 w Szkołach Podstawowych nr 12, nr 45 (ZS 9) i nr 91 we Wrocławiu.

  

                Uczestnikami tych zajęć mogą być: dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dorośli też mogą korzystać z tych zajęć (za zgodą prowadzącego), ale nie są ich uczestnikami. W grupie początkującej szkolą się zwykle dzieci przedszkolne i uczniowie klas I - IV szkół podstawowych. Do grupy zaawansowanej od razu mogą zapisywać się uczniowie klas V - VII, gimnazjaliści i licealiści, zaś młodsze dzieci, by uczęszczać do grupy zaawansowanej, muszą zaliczyć pozytywnie rok szkolenia w grupie początkującej, bądź zdobyć szachową kategorię.

 

WTORKI - Szkoła Podstawowa nr 12 - (przy Politechnice) ul. Janiszewskiego 14, sala nr 12. (od 19.09.2017)

ŚRODY - Szkoła Podstawowa nr 91 - (Biskupin) ul. Sempołowskiej 54, sala nr 31.    (od 20.09.2017)

CZWARTKI - Szkoła Podstawowa nr 45 (ZS nr 9) - (Sępolno) ul. Krajewskiego 1, sala nr 4.    (od 14.09.2017)

      Plan zajęć we wszystkich tych  szkołach:

- początkujący – godz. 14.45 – 16.15 (do 24 uczestników w grupie w kolejności zgłoszeń),

- zaawansowani – godz. 16.30 – 18.30 (do 20 uczestników w grupie w kolejności zgłoszeń).

                Na
zajęcia wystarczy przychodzić 1 raz w tygodniu, ale lepsze efekty uzyskują dzieci częściej szkolone. Można codziennie korzystać ze wszystkich zajęć szkolenia podstawowego prowadzonych przez trenerów i instruktorów szachowych MDK Śródmieście – ich plan znajduje się na stronie http://muks-srodmiescie.pl/ w ramach pojedynczej składki na Radę Rodziców MDK Śródmieście (20 zł miesięcznie). Należy wtedy okazać dowód wpłaty składki na Radę Rodziców.

 

                Składkę na Radę Rodziców przy MDK Śródmieście należy wpłacać na konto bankowe lub bezpośrednio u skarbnika Rady Rodziców w MDK Śródmieście, ul. Dubois 5, sala nr 11 (g. 15.00-16.00, pon., śr. i pt.). KONTO: Millenium Bank Wrocław, ul. Dubois 12 – 24 1160 2202 0000 0002 8353 3312 – tytułem: imię i nazwisko dziecka, instruktora (rodzaj zajęć). Instruktor – Robert Korpalski, (rodzaj zajęć) – (szachy). Można wpłacać w większych ratach – 100 zł za półrocze lub 200 zł za cały rok. Za drugie dziecko z rodzeństwa można wpłacać połowę składki, a za trzecie dziecko składki nie wpłacać. Proszę - w miarę możliwości - o zawiadamianie mnie o dokonanej wpłacie mailem lub SMS-em: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , kom. 606 812 885.

 

Robert Korpalski

W grupie początkujących szkolenie (najpierw 45-minutowy wykład) zaczynam punktualnie o podanej godzinie początku zajęć, więc dzieci powinny przychodzić co najmniej 5 minut wcześniej, aby ustawić szachy, wyjąć zeszyt, oddać zadania itp. Treść wykładów - "Interaktywny podręcznik szachowy” - http://szachydzieciom.pl/. Po wykładzie i krótkiej przerwie odbywa się gra praktyczna - każdy uczestnik gra jedną partię zaliczaną do turnieju  (w każdym półroczu - nagrody za turniej z Rady Rodziców).

 

Zajęcia grupy zaawansowanych składają się ze szkolenia (najczęściej wykład), rozwiązywania zadań i gry praktycznej (też jedna partia jest zaliczana do turnieju i również za każde półrocze - nagrody dla uczestników z pieniędzy Rady Rodziców MDK Śródm.). Także w tych grupach – w pierwszym półroczu – wykorzystywany będzie"Interaktywny podręcznik szachowy" - http://szachydzieciom.pl/.

 

Wszelkie sprawy z rodzicami (np. udział w turnieju lub w obozie) załatwiam przed zajęciami, w przerwie między zajęciami 1 i 2 grupy, bezpośrednio po zajęciach, mailem – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS-em tel. 606 812 885.

 

            Dzieci z klasy II i starsze prowadzą zeszyty, zaś dzieci z I klasy i przedszkolacy próbują wzrokowo przyswoić sobie zasady szachowej notacji i zapamiętać przerabiany materiał. Uczestnicy zajęć powinni zapisane partie i zadania odtworzyć ponownie w domu oraz spróbować nauczyć się ich na pamięć.

 

Dobrze jest, gdy dziecko ma teczkę, w której poza zeszytem ma: otrzymane ode mnie materiały szkoleniowe,  informacje o kolejnych imprezach szachowych, zadania do rozwiązania i zapisy swoich partii rozegranych przez ostatnie 3 miesiące. Na kartkach z zadaniami dzieci same sprawdzają rozwiązanie i odnoszą niezniszczoną kartkę z zadaniami (bez zaznaczania rozwiązań) na następne zajęcia.

 

Dla postępów w szachowym szkoleniu - poza zajęciami - ważny jest częsty udział w turniejach szachowych (np. w OMW dla dzieci i dla młodzików, w lidze szkolnej, w turniejach Pierwszy Krok, krasnala, czekoladowych, a szczególnie w turniejach o szachowe kategorie) oraz rozwiązywanie jak największej ilości zadań szachowych. Warto też online obserwować partie arcymistrzów lub rozwiązywać zadania interaktywne. Podczas ferii i wakacji warto wziąć udział w obozach rekreacyjnych organizowanych przez sekcję szachową MUKS MDK Śródmieście w Lewinie Kłodzkim i Sokołowsku.

 

Uczestnicy zajęć i ich rodzice powinni regularnie zaglądać na stronę:  http://muks-srodmiescie.pl/.

GRUPA SPORTOWA:

Zapraszam na zajęcia grupy sportowej z trenerem Robertem Korpalskim
-
poniedziałki, godz. 16.00 - 19.00 - w Szkole Podstawowej nr 12 sala nr 12.

Pierwsze zajęcia w
poniedziałek 11.09.2016!

Limit miejsc - 20. Decyduje kolejność zgłoszeń!

W zajęciach mogą wziąć udział jedynie dotychczasowi uczestnicy zajęć szachowych MDK Śródmieście (prowadzonych przez Annę Domaradzką-Żyłę, Adama Bożka, Piotra Dobrowolskiego, Wiesława Janochę, Roberta Korpalskiego i Krzysztofa Krupę), czyli zawodnicy MUKS MDK Śródmieście Wrocław.

Zgłoszenia - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
lub SMS-em 606 812 885.

We wrześniu 2017, by się zapisać do tej grupy trzeba mieć:
- co najmniej III kategorię szachową (kobiecą lub męską)
- lub zaledwie IV kategorię i co najmniej 2 lata zaliczonych zajęć szachowych MDK Śródmieście
- lub niezależnie od kategorii - Ci, którzy na zajęcia MDK Śródmieście uczęszczali co najmniej przez 3 lata.
Od października, by dołączyć do tej grupy (o ile będą wolne miejsca) trzeba posiadać co najmniej III kategorię szachową.

Uczestnikom grupy sportowej zalecam uczęszczanie również na środowe zajęcia tej grupy prowadzone przez trenera Wiesława Janochę w MDK Śródmieście Wrocław, ul. Dubois 5, sala nr 13.

 

Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.