środa 17 Sty 2018

START

Drukuj

Obóz zimowy dla uczestników zajęć MDK Śródmieście, Lewin Kł., 13-20.01.2018.

W dniach 13-20.01.2018 w Lewinie Kłodzkim odbywa się kolejny zimowy obóz szachowo-narciarski dla uczestników zajęć szachowych MDK Śródmieście Wrocław.

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu przyjazdu - w sobotę 13.01.2018 - rozegrany został turniej błyskawiczny, w którym zwyciężył Jan Kosior przed Dawidem Janusem i Tomaszem Żyłą.

W grupie D1 zwyciężył Piotr Sambor przed Maciejem Parkoszem i Amelią Kebel, którzy wraz z Weroniką Nowak zdobyli IV kategorie. Brawo!

Serwisy turniejowe: Grupa A, Grupa B, Grupa C, Grupa D1, Grupa D2 

Relacja Kamili i Oli z wtorku - czwartego dnia obozu:

16.01.2018

Pobudka ze względu na wyjazd na narty i wcześniejsze przez to śniadanie była o 7:45. Musieliśmy wziąć wszystko co potrzebne do jazdy i odpowiednio się ubrać do warunków pogodowych.

Gdy mieliśmy zjeżdżać na śniadanie przez spory spadek i nieco oblodzoną drogę plany się zmieniły i szliśmy sami zostawiając wszystkie rzeczy w autokarze. Około 9:15 wyjeżdżaliśmy do Zieleńca. Śnieg padał non-stop, a po stokach się jeździło świetnie pomijając opady. Osoby bez gogli miały najgorzej w tym przypadku, a poza tym każdy był zadowolony. Po powrocie i obiedzie nastąpiła przerwa poobiednia i o 17 kontrola czystości. Potem była kolejna runda i rundy. Niedługo po grze była kolacja. Jednak po kolacji nie wracaliśmy od razu do miejsca naszego pobytu, a poszliśmy na spotkanie o snowboardzie i nartach. Było bardzo ciekawie i każdemu się podobał choć kawałek czasu tam spędzonego. Zaraz po tym wróciliśmy grupami wychowawczymi do ośrodka, przygotowując się do snu. O 22 nastąpiła jak zwykle cisza nocna.

 

Relacja Kamili i Oli z poniedziałku - trzeciego dnia obozu:

Poniedziałek rozpoczęliśmy pobudką o godzinie 7:45. Po porannej toalecie poszliśmy na śniadanie. O godzinie 9:30 wyruszyliśmy do Zieleńca. Zostaliśmy podzieleni na grupy zgodnie ze stopniem zaawansowania naszych umiejętności i rozpoczęliśmy narciarską przygodę. Po dwóch godzinach jazdy wróciliśmy do autobusu, aby posilić się słodką bułką i gorącą herbatą. Po przerwie wróciliśmy na stok i przez następne dwie godziny doskonaliliśmy technikę jazdy na nartach. Około godziny 15 byliśmy już w ośrodku „Marysieńka”, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Wtedy nadszedł czas na ciszę poobiednią. Następnie rozpoczęła się kolejna runda turniejowa. O godzinie 19:30 wyruszyliśmy do sklepu, a później na kolację. Po powrocie nadszedł czas na główną atrakcję wieczoru – karaoke. Zabawa jednak szybko się skończyła. Około godziny 21:30 wszyscy znajdowali się już w swoich pokojach. Pozostał tylko czas na wieczorną toaletę. O godzinie 22:00 ogłoszona została cisza nocna.

 


Relacja Kamili i Oli z niedzieli - drugiego dnia obozu:

Niedziela, 14.01.2018

Dzień rozpoczął się od pobudki o godzinie 8, aby na 9 zdążyć na śniadanie. Po posiłku wszyscy mieli czas na sprzątanie i było na to przeznaczone około 40 minut. Następnie odbyła się rutynowa kontrola czystości. Nie było strasznie, ale też nie idealnie. Po sprawdzeniu pokoi wszyscy mieli przygotować się do wyjścia. Część osób szła do kościoła, a druga część na spacer zobaczyć jezioro i z powrotem. Obie grupy potem szybko zrobiły małe zakupy w sklepie. Trochę po powrocie zdążyliśmy, według planu, rozegrać pierwszą rundę, a grupa D nawet dwie. Potem mieliśmy obiad. Jako że była niedziela, mieliśmy rosół i kotlet z ziemniakami oraz surówką. Następnie była 45-minutowa przerwa poobiednia, a po niej odbyła się kolejna runda turnieju (dwie w przypadku grupy D). Jednak przed grą z okazji urodzin Kuby Szewery jego rodzice przywieźli nam ciasta i zrobili samemu jubilatowi niespodziankę przyjazdem. Potem mieliśmy kolacje o godzinie 19. Chwilę po powrocie ze stołówki było zebranie w sprawie wyjazdów na narty i nieco później rozpoczął się czas przeznaczony na gry planszowe i szachy. Około godziny 21:15 przerwano nasze zajęcia i poszliśmy się kąpać, aby potem położyć się spać punkt 22.

 


Komunikat.

Kierownik obozu - Anna Domaradzka-Żyła - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.