Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - II liga, Szczyrk 20-29.07.2017

Drużyna grała w składzie:
karta drużyny.                Zdjęcia.
Opiekunami byli trenerzy: Wiesław Janocha (szef ekipy) i Robert Korpalski.

Po bardzo udanym finiszu (6:0 w przedostatniej rundzie i 5,5:0,5 w rundzie ostatniej)

nasza drużyna ostatecznie zajęła dobre 18. miejsce gwarantujące utrzymanie w 2. lidze. Gratulacje! Zdobyła też 11 pkt. meczowych i 33,5 pkt. indywidualnie.

Najwięcej punktów dla Śródmieścia II zdobyli: Ola Skiba 6,5/11Bartosz Mazurek 5/8.
Połowę punktów (50%) zdobyli: Adam KawalerKrzysztof Ślęczka i Zosia Kulczycka po 4/8, Bartosz Kebel i Abdel-Azziz Dahche po 3,5/7.
Liczba wyróżnionych zawodników pokazuje, że drużyna była bardzo wyrównana, bez słabych ogniw.
W niedzielę kolejny świetny mecz: wygrana 5,5:0,5 z Rybnikiem!!!
Po 11 rundach jesteśmy na miejscu 18. z dorobkiem 11 pkt. meczowych.
Liderami drużyny byli: Ola Skiba 6,5/11Bartosz Mazurek 5/8.

W sobotę poszło nam już znacznie lepiej: wygraliśmy 6:0(!!!) z Orłami Pleszew.

Dzisiaj (piątek 27.07.) jest już 9. runda i gramy z potencjalnie słabszą drużyną Koroną Zakrzewo (31. nr startowy). Cel jest jeden: wygrać i uciec ze strefy spadkowej.
Celu nie osiągnęliśmy: remis 3:3 i to z trudem. :-(
Po 9 rundach Śródmieście II zajmuje 31. miejsce wśród 36 zespołów z dorobkiem 7 pkt. meczowych.

Po 9 rundach liderami drużyny są: Bartosz Mazurek 4/7 i Ola Skiba 4,5/9.

Jutro gramy z Orłami Pleszew.

Dzisiaj (czwartek 26.07.) gramy z groźną (6. nr startowy) Strzybniczanką Tarnowskie Góry. Trzymajcie kciuki!
Mecz zakończył się dla nas srogim laniem, bo przegraliśmy aż 1:5.

Po południu odbył się turniej błyskawiczny, w którym można było zagrać kilka szybkich partii odreagowując "ligowe stresy". Na grę zdecydowali się Adam i wszyscy juniorzy młodsi. Pozostali uznali, że wolą inaczej przygotować się do decydujących partii. W blitzu najlepiej wystąpił Adam zajmując 35. miejsce i zdobywając 5,5 pkt. Wyniki pozostałych zawodników:
67. Bartosz Kebel 5 pkt. (+33 pkt. ELO blitz)
99. Abdel Dahche 4 pkt. (+2 pkt. ELO blitz)
135. Krzysztof Ślęczka 3 pkt.
Zagrał też trener Wiesław Janocha - 19. miejsce i 6 pkt.
W turnieju wystartowało ogółem 162 zawodników.

Po 8 rundach Śródmieście II zajmuje 30. miejsce wśród 36 zespołów z dorobkiem 6 pkt. meczowych. Przypomnę, że w br. utrzyma się 29 zespołów, a zespoły z miejsc 30-36 opuszczą II ligę.

Liderami drużyny są obecnie Bartosz Mazurek (na zdjęciu z lewej strony) 4/6 i Krzysztof Ślęczka  (na zdjęciu z lewej na dole) po 3/6.

Dzisiaj gramy z drużyną ze Strzelc Krajeńskich, która w zeszłym roku "zrzuciła" nas do 3 ligi. Jest okazja do rewanżu! ;-)
Rewanż się udał, bo wygraliśmy 5:1!!!

A teraz, po południu, gramy kolejną rundę. Naszym przeciwnikiem będzie zespół Hetmana Pilzno. Mecz zakończył się naszą porażką 1,5:4,5. :-(

Po 7 rundach Śródmieście II zajmuje 26. miejsce wśród 36 zespołów z dorobkiem 6 pkt. meczowych. Dzisiaj udało się awansować o dwa miejsca, chociaż liczyliśmy na pokaźniejsze zyski. Jutro walczymy z groźną (6. nr startowy) Strzybniczanką Tarnowskie Góry.
Liderami drużyny są Ola Skiba (na zdjęciu z prawej strony) z wynikiem 3,5/7 oraz Bartosz Mazurek (na zdjęciu z lewej strony) i Krzysztof Ślęczka  (na zdjęciu z lewej na dole) po 3/5.

Dzisiaj przegraliśmy 2,5:3,5 z Ogniskiem Rydułtowy.
:-(
Najdłużej (cztery godziny i czterdzieści pięć minut!) walczyła Zosia Kulczycka, jednak nie udało jej się obronić trudnej końcówki, chociaż od remisu była o włos.

Liderami drużyny są Bartosz Mazurek (na zdjęciu z lewej strony) z wynikiem 2,5/3 oraz Ola Skiba z wynikiem 2,5/5.