W Ścinawce Średniej zakończyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach.
Zawodnicy MUKS MDK Śródmieście Wrocław zdobyli 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.
Złodziejkami medalowego złota okazały się siostry F.
Najlepsze wyniki wśród naszych zawodników uzyskali:
Zofia Frej - 1 miejsce wśród dziewcząt do lat 17 - 5,5 pkt. z 6 partii.
Hanna Frej - 1 miejsce wśród dziewcząt do lat 15 - 3,0 pkt. z 6 partii.
Oliwia Ścisła - 2 miejsce wśród dziewcząt do lat 13 - 5,5 pkt. z 7 partii.
Franciszek Sernecki - 2 miejsce wśród chłopców do lat 17 - 5,0 pkt. z 6 partii.
Mateusz Bednarczyk - 3 miejsce wśród chłopców do lat 13 - 5,5 pkt. z 7 partii.
Bartosz Kebel - 3 miejsce wśród chłopców do lat 15 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Aliaksandra Klintsevich - 4 miejsce wśród dziewcząt do lat 9 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Mikołaj Wieczorek - 4 miejsce wśród chłopców do lat 13 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Mateusz Uhryn - 4 miejsce wśród chłopców do lat 9 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Marek Szreter - 5 miejsce wśród chłopców do lat 9 - 5,0 pkt. z 7 partii.
Zofia Kulczycka - 5 miejsce wśród dziewcząt do lat 11 - 4,5 pkt. z 7 partii.
Michalina Popczyńska - 5 miejsce wśród dziewcząt do lat 9 - 4,5 pkt. z 7 partii.
Bartosz Mazurek - 5 miejsce wśród chłopców do lat 15 - 4,0 pkt. z 7 partii.
Łukasz Uhryn - 6 miejsce wśród chłopców do lat 9 - 5,0 pkt. z 7 partii.
- C-9 - Mateusz Uhryn, Łukasz Uhryn, Eryk Krawczyk, Marek Szreter, Kamil Dobrowolski, Piotr Sambor, Franciszek Kosior,
- D-9 - Aliaksandra Klintsevich, Michalina Popczyńska,
- C-11 - Mateusz Ruszkiewicz, Witold Łotoczko,
- D-11 - Zofia Kulczycka, Karolina Hoffmann, Maja Popczyńska,
- C-13 - Mikołaj Wieczorek, Adam Halhoul, Mateusz Bednarczyk,
- D-13 - Oliwia Ścisła,
- C-15 - Bartosz Mazurek, Jan Kosior, Abdel-Azziz Dahche, Bartosz Kebel,
- D-15 - Hanna Frej,
- C-17 - Franciszek Sernecki,
- D-17 - Zofia Frej.
K O M U N I K A T O R G A N I Z A C Y J N Y
MDŚJ w szachach klasycznych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Radkowie
- Klub szachowy UKS GIECEK Radków na zlecenie Dolnośląskiego Związku Szachowego,
- GMINA RADKÓW
22-23.09.2018 HALA SPORTOWA ŚCINAWKA ŚREDNIA ul. Sikorskiego 34B
W Mistrzostwach mają prawo udziału zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych Dolnego Śląska oraz niezrzeszeni będący mieszkańcami Dolnego Śląska , w następujących grupach:
D-9 dziewczęta do 9 lat (2009 i młodsze)
C-9 chłopcy do 9 lat ( 2009 i młodsi )
D -11 dziewczęta do 11 lat (2007 i młodsze)
C-11 chłopcy do 11 lat (2007 i młodsi )
D-13 dziewczęta do 13 lat ( 2005 i młodsze)
C-13 chłopcy do 13 lat ( 2005 i młodsi )
D-15 dziewczęta do 15 lat ( 2003 i młodsze )
C-15 chłopcy do 15 lat ( 2003 i młodsi )
D-17 dziewczęta do 17 lat ( 2001 i młodsze)
C – 17 chłopcy do 17 lat ( 2001 i młodsi )
Każdy z uczestników winien być pod opieką rodzica lub przedstawiciela klubu pod rygorem nie dopuszczenia do mistrzostw.
Zawodnicy nie zrzeszeniu w klubie i nie posiadający rejestracji w CR PZSzach zobowiązani są do wypełnienia przed turniejem załącznika nr 5 ( załącznik) do Komunikatu.
20 zł od juniora, płatne na miejscu - dla osób zgłoszonych do 21.09.2018r. do godz. 9:00.
Osoby zgłoszone po tym terminie płacą wpisowe większe o 10 zł.
W serwisach turniejowych na stronie www.chessarbiter.com lub e-mailem na adres sędziego głównego Pana Sławomira Machlowskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem danych: imię, nazwisko, data urodzenia, ranking szachowy, kategoria, klub szachowy bądź miejscowość zamieszkania.
22.09.2018 sobota
8:00 - 9:15 – Potwierdzenia udziału, opłata wpisowego i opłata za obiady
9:30 – Otwarcie mistrzostw
9:30 – 11:30 I runda
11:30 – 13:30 II runda ( od 12:00 – 14,00 obiad )
14:30 – 16:30 III runda
16:30 – 18:30 IV runda
23.09.2018 niedziela
9:00 – 11:00 V runda
11:00 – 13:00 VI runda ( od 11:30 – 13,30 obiad )
14:00 – 16:00 VII runda
16:15 – Uroczyste zakończenie mistrzostw
Trzech pierwszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych otrzymują puchary, medale i dyplomy. Dla wszystkich dzieci z grup D – 9 i C – 9 upominki rzeczowe.
Nagrody finansowe dla najlepszych zawodników w kategoriach od 11 do 17 lat, uzależnione będą od ilości startujących w poszczególnych kategoriach wiekowych. Szczegółowy wykaz nagród zostanie podany podczas turnieju.
Najlepsza dziewczynka i najlepszy chłopiec do lat 8 zdobywają prawo wyjazdu na koszt organizatora na Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8 w Sebnitz w dniach od 14 do 20.10.2018.
W trakcie trwania mistrzostw ( sobota i niedziela ) istnieje możliwość wykupienia obiadów
W stołówce szkolnej na miejscu obok Sali gry w cenie 15 zł za zestaw ( zupa + drugie danie),
pod warunkiem wstępnego zgłoszenia do 19.09. na adres kierownika turnieju Kazimierza Szydełko , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wpłaty w dniu 22.09. do godz.9:15.
Zakwaterowanie, proponujemy:
- Dla grup zorganizowanych klubowych co najmniej 6 osobowych sale szkolne wyposażone w tapczany jednoosobowe, cena 25 zł od osoby.
Zgłoszenia na zakwaterowanie w szkole proszę zgłaszać do Kazimierza Szydełko do 19.09.2018 do godz. 9:00, Tel. 695 707 593.
Proponujemy zamówienie zakwaterowania we własnym zakresie wg zestawienia:
- Ośrodek Wypoczynkowy Gminnego Centrum Kultury w Radkowie domki 6 osobowe, pokoje 2-3 os. Strona internetowa www. zalewradkow.pl, Tel. 871 22 61, ( 10 km od Sali gry).
- Dom Gościnny Radków ul. Rynek 18, pokoje 2,3,4 osobowe Tel. 502 720 978, ( 9 km).
- Agroturystyka ” Wśród Zielonych Wzgórz” Ścinawka Średnia Tel. 502 614 697,( 1,5km).
- Agroturystyka „4 pory roku” Ścinawka Dolna 70 tel. 74 871 52 17, kom. 517281924, ( 4km).
- Agroturystyka „Zacisze u Wójcika” Ścinawka Górna 25B, Tel. 74 871 55 24, ( 3,5km).
- Agroturystyka „U Wiesi” Ścinawka Górna 47B Tel. 74 873 36 10, ( 4 km).
- Agroturystyka „ Pajdzikowo” Ścinawka Górna 47, Tel. 74 873 36 04, ( 4km).
- Agroturystyka „ DOM TYROLSKI” Ratno Górne 10, kom. 501 516 426 ( 6 km).
- Agroturystyka „ U Korzonka” Tel. Ratno Górne 9, Tel. 74 871 20 99, kom. 504 531 110.
- Agroturystyka „LIMBA” Ratno Dolne 39a, 74 871 23 33, kom. 512 463 536, ( 6 km).
- Ponadto noclegi na stronie www. radkowklodzki.pl
- sprzęt szachowy zapewnia organizator,
- ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora,
- parking bezpłatny przy sali gry, kawiarnia na miejscu,
- kierownik turnieju : Kazimierz Szydełko , email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- bezpośrednio po zakończeniu ostatnich partii w grupach do 9 lat odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających do Sebnitz,
-zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Udział w zawodach jest równoznaczny za zgodą na przetwarzanie danych osobowych zawodników dla potrzeb zawodów: publikacja wyników sprawozdawczość DZSzach i PZSzach, a także zgodą na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku w formie fotografii w celach dokumentacyjnych.