czwartek 24 Wrz 2020

START

Drukuj

Zimowy obóz szachowy w Lewinie, 2-9.02.2019

Dziękujemy uczestnikom obozu za udział, gratulujemy sukcesów szachowych oraz narciarskich i liczymy na kolejne spotkania podczas zajęć i turniejów szachowych.
A tych, którym było mało, zapraszamy na kolejny 10-dniowy obóz szachowy w Sokołowsku, który rozpocznie się 2 lub 3 lipca 2019. Zgłoszenia, tradycyjnie, na maila pani Ani. :-)
Serwisy turniejowe:  A BCD1D2
Turniej błyskawiczny
 

GALERIA


Relacja (ostatnia) Stasia z piątku 8.02. - VII dnia obozu:

Piątek, 8 luty 2019

Dzień zaczęliśmy od szybkiej pobudki. Musieliśmy szybko się zebrać, ponieważ od razu po śniadaniu udaliśmy się do Kudowy Zdrój. Poszliśmy tam na krótki spacer do stawu zarośniętego trawą. Następnie poszliśmy do "Cafe Sissi" w Pijalni Wód. Wrócilśmy do ośrodka i rozegraliśmy ostatnie rundy turniejów. Potem wyruszyliśmy na pyszny obiadek, który zjedliśmy w całości. Niestety nie obyło się bez błędów i J. Szewera zabrał kluski ze stołu najstarszych przez co biedne duże dzieci musiały siedzieć głodne. Kiedy skończyliśmy w końcu jeść udało nam się chwilę odpocząć. Po wyczerpującym odpoczynku pojechaliśmy na basen do Kudowy Zdrój. Wróciwszy do ośrodka po zjedzeniu kolacji odbyło się oficjalne zakończenie obozu, w którym nagrodzeni zostali wszyscy obozowicze. Dzień zakończyliśmy składaniem szachownic oraz bezpiecznym położeniem się do łóżka bez głupich pomysłów tj. zielonej nocy. 

Relacja Stasia z czwartku 7.02. - VI dnia obozu:

Czwartek, 7 luty 2019

Dzień rozpoczął się próbą obudzenia zaspanych uczestników obozu o godzinie ósmej. Zebraliśmy się przed ośrodkiem spóźnieni, przez osoby, które pogubiły się w planie dnia, gdyż jazda na nartach odbyła się wieczorem, a przedostatnią partię turniejową rozgrywaliśmy po śniadaniu. Po wyzwaniu umysłowym jakim była partia poszliśmy na obiad, zaserwowano nam pysznego kurczaka z ziemniakami i surówką z marchewki. Na stoku "Diament" odbył się slalom, w którym brały udział wszystkie grupy narciarskie z naszego ośrodka. Po wycieńczającej kompetycji udaliśmy się na przerwę, gdzie spożywaliśmy grillowaną kiełbasę wraz z rozgrzewającą herbatą. Wszystkie rezultaty naszych narciarzy były zadowalające i zbliżone do siebie, co tylko pokazywało zaciętość i chęć do wygrania. Niestety wyróżniona została tylko najlepsza trójka uczestników z każdej grupy narciarskiej, po czym nastąpiło wręczenie medali złotych, srebrnych, brązowych i pamiątkowych za uczestnictwo, a następnie pożegnaliśmy się z instruktorami. Jako iż ostatni główny posiłek odbył się na stoku, w ośrodku czekało na nas wyśmienite ciasto. Po zjedzeniu deseru udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. 

Relacja Mateusza B. i Hani ze środy 6.02. - V dnia obozu:

Dnia 06.02.2019 w środę, rano po pobudce jak zwykle ubieraliśmy się na narty. Jednak jeden z uczestników zimowiska miał lekki problem z ubraniem się, ponieważ miał dwa lewe buty narciarskie.Gdy wsiedliśmy do autokaru okazało się, że inny uczestnik obozu miał dwa prawe buty,wymienili się brakującymi butami i było po sprawie. Pojechaliśmy na śniadanie, po napełnieniu naszych brzuchów pojechaliśmy na stok. Po dwugodzinnej jeździe mieliśmy krótką przerwę. Zakończywszy jazdę na nartach udaliśmy się na obiad. Po zjedzeniu posiłku dostaliśmy telefony i zadzwoniliśmy do rodziców powiedzieć im co dzisiaj robiliśmy. Po zakończeniu przerwy poobiedniej graliśmy partie turniejowe. Wykończeni umysłowo poszliśmy na kolację, a po kolacji niektórzy udali się do sklepu. Wróciwszy do hotelu wychowawcy puścili nam film pt. "Epoka Lodowcowa 4". Gdy seans się zakończył poszliśmy do pokoi umyć się i spać. 

Relacja Maksa z wtorku 5.02. - IV dnia obozu:

Dziś po bardzo szybkiej pobudce ubraliśmy się i wyruszyliśmy na śniadanie. Po skończonym posiłku, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Zieleńca. Gdy dotarliśmy, to instruktorzy już na nas czekali.

Ubraliśmy buty i wyruszyliśmy na stoki. Jak zawsze ok godziny 12 udaliśmy się do autokaru na krótki odpoczynek. Gdy "naładowaliśmy nasze akumulatory" wróciliśmy do jazdy.

Ok. godziny 14 zakończyliśmy jazdę na dziś i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po wyjściu z autokaru poszliśmy do jadalni, aby zjeść obiad. Następnie wróciliśmy do ośrodka na ciszę poobiednią.

Gdy odpoczęliśmy, zaczęliśmy nasze zmagania turniejowe. Po zakończonych analizach poszliśmy na kolację i do sklepu. Gdy wróciliśmy zaczęliśmy karaoke i dyskotekę. Jak już się wyśpiewaliśmy i wytańczyliśmy to poszliśmy da kąpieli.

Gdy byliśmy już czyści to zasnęliśmy w blasku księżyca.

Relacja Maksa z poniedziałku 4.02. - III dnia obozu:
4.02.2019 (poniedziałek)

Dziś rano o godzinie ósmej, zostaliśmu obudzeni przez naszych wychowawców. Ubraliśmy się w stroje, w których mieliśmy zamiar jeździć na nartach.
O godzinie 8:45 wyszliśmy na śniadanie. Gdy nasze brzuchy były napełnione i mieliśmy wystarczająco dużo sił, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Zieleńca.
Po dojechaniu i ubraniu butów narciarskich poszliśmy do naszych instruktorów. Każdy obowiązkowo musiał się rozgrzać, po rozgrzewce ruszyliśmy, aby zjeżdżać ze stoków.
Około godziny 12:30 mieliśmy przerwę, na której zjedliśmy bułkę i wypiliśmy gorącą herbatę, następnie wróciliśmy na stoki. O godzinie 14 wszystkie grupy zebrały się przy autokarze,
aby się przebrać i wracać do ośrodka. Gdy z powrotem dotarliśmy do Lewina Kłodzkiego poszliśmy na stołówkę zjeść obiad. Po zjedzonym posiłku wróciliśmy na nasze "Czarodziejskie wzgórze".
Około 15:15 zaczęliśmy ciszę poobiednią. Gdy na zegarze wybiła godzina 16:20, to oznaczało że za chwilę nasze pokoje zacznie kontrolować kontrola czystości.


Następnie zaczęliśmy nasze rundy turniejowe. Po zakończonych analizach wyruszyliśmy na kolację. Gdy zjedliśmy ostatni, tego dnia posiłek wróciliśmy do ośrodka.
Około godziny 20 zostaliśmy zawołani na salę gry. Byliśmy ciągle trzymani w niepewności, bo następna rzecz która będziemy robić była niespodzianką.
Okazało się, że to turniej kloco-Fischera. Wygrała para B.Kebel-M.Bednarczyk. Potem poszliśmy się kąpać i spać.

W imieniu wychowawców obozu chciałbym zwrócić uwagę, że rozegrany dzisiaj turniej był zdarzeniem wyjątkowym, być może nawet pierwszym turniejem na świecie rozegranym w tym formacie. Zawodnicy zagrali turniej kloca, ale zgodnie z regułami szachów Fischera! Jak dodaje sędzia turnieju  Michał "Dziku" Dzikowski dodatkowej oryginalności zawodom dodało rozegranie ich w formie pucharowej, ale bez eliminacji przegrywających. Wystartowało 16 dwuosobowych zespołów. Wyniki:
1. Mateusz Bednarczyk, Bartosz Kebel
2. Dawid Janus, Jan Kosior
3. Stanisław Kołodziejek, Tomasz Żyła

Relacja Hani i Mileny z niedzieli 3.02. - II dnia obozu:

3.02.2019 (niedziela)

O godzinie za pięć ósma udaliśmy się na śniadanie. Zjedliśmy pyszną jajecznicę i smaczne kanapki. Szczęśliwi i najedzeni przespacerowaliśmy się z powrotem do ośrodka. Przed mszą zdążyliśmy rozegrać pierwsze partie turniejów. Osoby nie idące do kościoła poszły na spacer z zabawami śniegowymi. Gdy wróciliśmy na "Czarodziejskie Wzgórze" dokończyliśmy niedokończone partie. Po chwili udaliśmy się do pokoi skąd poszliśmy na obiad. Gdy najedzeni udaliśmy się do ośrodka dostaliśmy telefony komórkowe (chyba że ktoś zabrał stacjonarny) dzwoniliśmy do Was – drodzy Rodzice. Kiedy odpoczęliśmy po obiadku rozpoczęliśmy kolejne rozgrywki szachowe. Zakończywszy analizę partii, ześlizgnęliśmy się po chodniku na kolację. Około dwudziestej sfinalizowaliśmy turniej blitza, który wygrał Tomasz Żyła. Po wieczornej toalecie udaliśmy się na spoczynek.


Relacja Hani i Mileny z soboty 2.02. - I dnia obozu:

2.02.2019 (sobota) 

Gdy przyjechaliśmy do Lewina Kłodzkiego udaliśmy się na smaczny obiad. Kiedy wypakowaliśmy się oraz chwilę odpoczęliśmy poszliśmy do wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Osoby mające własny sprzęt narciarski wyruszyły na krótki spacer. Przed kolacją wstąpiliśmy jeszcze na chwilkę do sklepu w którym zrobiliśmy małe zakupy. Zjadłszy kolację rozegraliśmy powitalny turniej blitza, którego nie dokończyliśmy z powodów technicznych. Umyliśmy się i bardzo zmęczeni poszliśmy spać.


MASTER Sport i turystyka Kamil Cierczek zaprasza na 

Z i m o w y   o b ó z   s z a c h o w y

 

Termin:.02.02 – 09.02.2019 r.   

Cena: 980 zł                 Komunikat.

 

 

Cena obejmuje:

 • Transport uczestników autokarem z Wrocławia do Lewina Kłodzkiego i z powrotem

 • Noclegi w pokojach z łazienkami i WiFi w Centrum Wypoczynku „Czarodziejskie Wzgórze”

 • Wyżywienie (4 posiłki dziennie) od obiadu w dzień przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu w Ośrodku Wypoczynkowym „Marysieńka”

 • Transport autokarem na stoki narciarskie i wycieczkę (Kudowa-Zdrój)

 • Zajęcia szachowe pod okiem kadry instruktorskiej

 • Opłaty rankingowe, nagrody i dyplomy

 • Wejście do Aquaparku „Wodny Świat w Kudowie Zdrój (2 godziny)

 • Dyskoteki, karaoke, dyplomy, certyfikaty

 • Opiekę kadry pedagogicznej

 • Opiekę medyczną, koszty podstawowych leków i ewentualnego transportu

 • Ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów zimowych (do kwoty 10 000 zł)

 

Cena nie obejmuje kosztu:

 • Szkolenia narciarsko-snowboardowego:

 • 4 dni zajęć w grupach 9-12 osobowych zgodnych z programem nauczania, prowadzonych prze instruktorów (4h dziennie)

 • Jazda nocna w formie karnawałowej połączoną z ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i możliwością doszkolenia indywidualnego dla członków grup zaawansowanych i średniozaawansowanych.

 • Koszt szkolenia:

 • Karnet – 60 zł/dzień od uczestnika

 • Instruktor – 30 zł/dzień od uczestnika

 

Placówka zostanie zarejestrowana w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty

 

Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego:

- komplet narciarski (narty, buty, kije) – 130 zł

- komplet snowboardowy (deska, buty) – 150 zł

- kask – 25 zł, w komplecie gratis

 

UWAGA! Podczas szkolenia każdy uczestnik musi posiadać kask narciarski!

 

 

Zapisy na maila kierowniczki obozu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Kadra obozowa Janusz Żyła, Wiesław Janocha, Michał Dzikowski.

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgloszeń.

Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 1 użytkownik.

 • WieslawJ