wtorek 19 Mar 2024

Artykuły

Drukuj

X Rodzinny Turniej Szachowy, MDK Śródmieście 19.01.2019

19 stycznia odbył się w MDK Śródmieście jubileuszowy X Turniej Rodzinny, w którym wzięło udział 27 rodzin.        Zdjęcia.         Serwis turniejowy.
Turniej miał charakter ogólnopolski,
bowiem przybyły drużyny z Włoszczakowic spod Leszna, a także z Brzegu Dolnego, Legnicy, Ścinawki oraz Oławy. Najliczniej przybyły wieloosobowe rodziny z Wrocławia. Łącznie grało 75 zawodników, w tym kilkoro 7-latków, którzy otrzymali pamiątkowe medale.

Rywalizacja przebiegła w miłej, sportowej atmosferze.

Wśród rodzin 3 i więcej osobowych zwyciężyła rodzina Szydełko, drugie miejsce zajęła rodzina Komendeckich, a trzecie rodzina Nagłych.

Wśród rodzin 2- osobowych pierwsza była rodzina Dobrowolskich, druga rodzina Żyłów, a trzecia rodzina Kawalerów.

Indywidualnie turniej wygrał Piotr Dobrowolski z wynikiem 100%, za nim uplasowali się Jacek Komendecki (Legnica) i Tomasz Żyła.

W turnieju może wziąć udział rodzina składająca się ze spokrewnionych osób –

co najmniej jednego dorosłego i co najmniej jednego dziecka (do lat 18).

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na chessarbitrze lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba uczestników ograniczona do 80 osób - decyduje kolejność zgłoszeń.

4. System rozgrywek

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim (indywidualnie) na dystansie 7 rund.

Zawodnicy z jednej rodziny nie będą ze sobą kojarzeni.

Tempo gry: 15 min. dla zawodnika na rozegranie całej partii.

Do klasyfikacji drużynowej uwzględniane będą wyniki trzech najlepszych zawodników z

rodziny w tym co najmniej jednego dziecka i co najmniej jednego dorosłego.

5. Nagrody

Dla 6 pierwszych rodzin pamiątkowe dyplomy

Dla 3 pierwszych rodzin-puchary i nagrody pieniężne o wartości:

I miejsce co najmniej 200 zł, kolejne w zależności od ilości uczestników podane zostaną najpóźniej po 3 rundzie

Klasyfikacja rodzin dwuosobowych -I miejsce puchar i nagroda pieniężna o wartości 100zł

Trzech najlepszych zawodników w turnieju otrzymuje bony upominkowe do Galerii Dominikańskiej . Pierwsza nagroda o wartości 100 zł.

Nagroda rzeczowa dla najmłodszego uczestnika turnieju.

8. Uwagi końcowe

W turnieju obowiązują aktualne przepisy gry FIDE dla szachów szybkich.

Wszystkie informacje dotyczące turnieju (komunikat, zgłoszenia, wyniki) zamieszczane