środa 30 Wrz 2020

START

Drukuj

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10, Szklarska Poręba 24.02.-3.03.2019.

W Szklarskiej Porębie zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 z udziałem siedmiorga reprezentantów MUKS MDK Śródmieście.

CHŁOPCY
DZIEWCZĘTA
TRANSMISJA

W ostatniej rundzie zdobyliśmy 2,5 pkt. choć można było znaaaacznie więcej. Gra się jednak tak jak przeciwnik pozwala i ... nasze umiejętności. Wygrali Mateusz i Marek, a zremisował Eryk.

Pora na małe podsumowanie. Najlepiej w naszej ekipie wypadł Mateusz Uhryn zdobywając 6,0 pkt. i zajmując wysokie 12. miejsce. Pokazał w swoich partiach spokój, opanowanie i waleczność. Gratulacje!
Jego młodszy brat Łukasz zdobył 4,5 pkt. i zajął 32. miejsce (9. w grupie 9-latków) prezentując optymizm i nieobliczalność, które spowodowały, że po 4 rundach był nawet w pierwszej "6" turnieju! Warto dodać, że Łukasz wzbogacił swój ranking o 96 pkt. Brawo!
Najlepiej w grupie dziewcząt zagrała Sandra Klintsevich, która zgromadziła 4,5 pkt i zajęła 36. miejsce (15. wśród 9-latek). Gdyby wygrała w ostatniej partii (a było naprawdę blisko!) byłaby 20. w MPJ10 i 8. wśród 9-latek. Turniej pokazał duże możliwości Sandry. Można dodać, że młoda zawodniczka zrobiła też częściówkę do rankingu ELO i być może wkrótce się na nim pojawi.
Na wielkie brawa zasługuje 8-letni Kamil Dobrowolski, który dzielnie walczył ze starszymi kolegami zdobywając 4,0 pkt. zajmując 42. miejsce (13. wśród 9-latków). Kamil zdobył na tym turnieju II kategorię i zyskał 62 pkt. rankingu ELO. Przed Kamilem na pewno wspaniała szachowa przyszłość, a już niedługo będzie walczyć o wysokie miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 8. Będziemy trzymać kciuki!
Najmłodsza w naszej ekipie była zaledwie 7-letnia Michalinka Popczyńska, która po trudnym starcie rozegrała się i zdobyła na finiszu 2 pkt. w 3 partiach! W każdej partii pokazywała wielkie serce do gry i zdobyła 3,5 pkt. zajmując 53. miejsce (20. wśród 9-latek). Michalinka - podobnie jak Kamil - zagra jeszcze w swojej grupie wiekowej na kolejnych mistrzostwach Polski, tym razem  do lat 7. Będzie tam jedną z faworytek. :-)
Skład ekipy uzupełniali Marek Szreter (55. miejsce, 3,5 pkt.) i Eryk Krawczyk (66. miejsce, 26. wśród 9-latków, 2,0 pkt.). Obaj mieli bardzo dobre momenty w swoich partiach, ale brakowało im stabilności m.in. z powodu zbyt szybkiej gry. Po usunięciu tego mankamentu i przy solidnej pracy nad szachami stać ich znakomite wyniki, bo obaj mają bardzo duży potencjał.

Zaczynamy finisz! W ósmej rundzie zdobyliśmy 4,5 pkt. (wygrali: Mateusz, Łukasz, Kamil i Michalinka, a zremisowała Sandra).
Siódma runda przyniosła nam 3 pkt. (wygrały dziewczynki: Sandra i Michalinka oraz jeden chłopiec - Marek).
Tłusty czwartek okazał się dla nas raczej chudy, bo w szóstej rundzie zdobyliśmy tylko 2,5 pkt. (wygrali Mateusz i Kamil, a zremisował Marek).
W piątej rundzie zdobyliśmy 3,5 pkt. (wygrali Mateusz, Sandra i Eryk, a zremisowała Michalinka).
We wtorek (czwarta runda) był nasz szczęśliwy dzień! Zdobyliśmy 4,5 pkt. (wygrali Łukasz, Sandra i Marek, a zremisowali Mateusz, Kamil i Michalinka). Brawo! Oby tak dalej!
W trzeciej rundzie (drugiej w poniedziałek!) zdobyliśmy 2,5 pkt. (wygrał Łukasz, a zremisowali Mateusz, Kamil i Michalinka).
Druga runda była trudniejsza: zdobyliśmy tylko 3 remisy (Łukasz, Kamil i Eryk).
Pierwszego dnia zdobyliśmy 3,5 pkt. Wygrali: Mateusz, Łukasz i Sandra, a zremisował Kamil.


Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.