środa 30 Wrz 2020

Artykuły

Drukuj

Obóz letni, Sokołowsko, 2-12.07.2019.

Sokołowsko 2019 - wycieczka do Czech.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sympatyczny obóz. Do zobaczenia za rok na kolejnym!

GALERIA ZDJĘĆ I FILMÓW


Powitalny Blitz
, Fischer A, Fischer B, Handicapowy
Grupa A,    Grupa B,    Grupa C,    Grupa D1,    Grupa D2

CYTATY DNIA:
"Obozowicz zgłasza trzeciego dnia:
Proszę pani, mama mi nie dała ręcznika!
To jak ty się wycierałeś po kąpieli? pyta pani Ania.
No jak to, po kąpieli czekałem aż wyschnę!"

"Obozowiczka zgłasza problem: pani Aniu, w naszym pokoju jest plaga mrówek! - widziałam ze dwie."

"Obozowicz zgłasza: Proszę pana, kolega zalał szachownicę wodą! 
Dlaczego zatem jej nie wysuszyliście? pyta pan Wiesiek.
Bo partia była taka ciekawa, że nie mogliśmy jej przerwać!"

"Czy tu jest mat? - spytał obozowicz koleżankę.
Nie wiem - odpowiedziała zapytana - sam musisz rozwijać głowę!"

Relacja z 10 dnia obozu (11.07 – czwartek) w wykonaniu Hani, Jonatana i Tymka J.

Dzisiaj po dość wczesnej pobudce wykonanej przez młodszych uczestników obozu

ubraliśmy się oraz zjedliśmy śniadanie. Po śniadaniu miała odbyć się kontrola czystości, lecz została ona przełożona na czas ciszy poobiedniej. Wyjechaliśmy do aquaparku, w którym jeździliśmy na zjeżdżalniach i siedzieliśmy w dżakuzi. Następnie pojechaliśmy do Explora Parku, w którym robiliśmy wiele ciekawych rzeczy, które opowiemy po powrocie do domu, bo nie chce mi się pisać. Wróciliśmy na obiad, a potem rozpoczął się turniej kloca. Na kolację były grzanki. Na koniec dnia było zakończenie obozu, na którym było rozdanie nagród i dyplomów. Bardzo wyczerpani i zadowoleni udaliśmy się na spoczynek. Na sam koniec chcieliśmy serdecznie podziękować kadrze, za cierpliwość, wytrzymywanie z nami – uczestnikami, wyrozumiałość wobec naszych problemów małych i dużych oraz za super obóz. DZIĘKUJEMY WAM <3 <3 <3

Relacja z 9 dnia obozu (10.07 – środa) – w wykonaniu Hani, Jonatana i Krzysia Ś.

Dzisiaj jak zwykle (czyli żadna nowość) zjedliśmy śniadanie. Przed wyjściem na Andrzejówkę dokończyliśmy turniej Handicapowy, bo kadrze się przypomniało. W schronisku zjedliśmy frytki i lody (Ci którzy mieli kasę). Wracając z Andrzejówki widzieliśmy żmiję, ale tylko starszyzna. Po powrocie był obiad, czyli grzybowa i ryż z mięsem. W czasie wolnym dostaliśmy telefony, a potem była ostatnia obozowa runda szachów klasycznych. Następnie po kolacji odbyło się karaoke, które podobało się całej kadrze, a szczególnie Panu Januszowi, którego nie było (a tak serio to Pani Ani i Panu Michałowi). Na koniec dnia było śpiewanie na korytarzu i spanie. Na koniec dnia Aslan wyszedł z Narni.

 

Cytaty dnia:

Na dyskotece:

-Panie Rafale! Ja tańczę z szachami! :)

 

-Panie Dziku, ja nie mogę tam wrócić, bo oni weszli do Narni!

 

-Spokojnie już z niej wyszli...

Relacja Jonatana i Hani z 8 dnia obozu (9.07 – wtorek)

Dzisiaj po śniadaniu dowiedzieliśmy się, że spędzimy dzień aktywnie. Plan dnia zapełniony był sportem i jedzeniem. Przed południem podzieliliśmy się na grupy oraz braliśmy udział w dyscyplinach sportowych m.in. strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki, bieg z jajem, bieg z przeszkodami, trafianie piłkami do celu, rzut kaloszem w dal (bez komentarza). Po pożywnym obiadku (plackach) zregenerowaliśmy swoje siły przed popołudniową rundą. Potem zjedliśmy kolację i kadra nas zebrała, żeby obejrzeć pierwszą część zdjęć zrobionych przez wychowawców i pana Rafała. Po kolacji zaplanowany był mecz siatkówki między starszyzną obozową, a kadrą (kadra wygrała 2-0 ;) ). Na koniec dnia poszliśmy się wykąpać i spać (niektórzy xD).

Relacja Hani, Jonatana, Krzysia Ś. z 7. dnia obozu (8.07 – poniedziałek)

Jak zwykle musieliśmy wstać o 7.45, bo przecież są wakacje! Po śniadaniu w przyspieszonym tempie, zaskoczyła nas kontrola czystości, po której wyjechaliśmy do Czech (Dvur Kralove), aby zwiedzić tamtejsze ZOO. Po odwiedzeniu wszystkich atrakcji, przyszedł czas na pamiątki i coś do przegryzienia. Do ośrodka wróciliśmy dopiero na obiadokolację. Potem odpoczęliśmy przed szachami 960, czyli inaczej szachami Fischera. Turniej wygrali w grupie A Tomek Żyła, w grupie B Jonatan Li. Po szachach 960 poszliśmy się myć i spać.


Relacja z szóstego dnia obozu – 7.07 (niedziela) – w wykonaniu Jonatana, Janka, Hani i pana Wiesia

W niedzielny poranek nasza kadra niestety nie dała nam pospać i obudziła nas około 8. Na śniadaniu specjałem była jajecznica, która dostaliśmy po zjedzeniu śniadania. Następnie jak zawsze była kontrola czystości, która wypadła pomyślnie. W Polsce zwyczajem jest chodzenie do kościoła, więc część wierząca była na mszy, a reszta obozu poszła na spacer. Gdy wróciliśmy rozpoczął się turniej handicapowy, który polega na wyrównaniu szans w partii szachowej (zabieranie pionków i figur silniejszym graczom). Na obiad był rosół i kurczak z ziemniakami i surówką. Po ciszy poobiedniej tradycyjnie były wykłady i rundy turniejów szachowych. Na kolację zjedliśmy leczo i kanapki. Po kolacji był seans filmowy „Minionki rozrabiają 2”. Po filmie poszliśmy na wieczorne ablucje i w kimono.

 


Relacja Magdy i Hani z 5 dnia obozu (6.07)

Dzisiejszy dzień zaczął się pobudką o 7:45. Po zjedzeniu śniadania i kontroli czystości rozpoczęliśmy turniej „Śmiesznych szachów”. Gra nie różni się od zwyczajnych partii szachów z drobnym wyjątkiem, co 3 minuty ogłaszane jest polecenie, które trzeba wykonać: zakaz wykonywania roszady, ściągnięcie z szachownicy wszystkich skoczków, zamiana miejsc przy szachownicy itd. itp. i kukuryku... (W grupie A zwyciężył Bartosz Mazurek, w grupie B - Eryk Krawczyk, w grupie C - Adam Pawlik i Jan Hotała, a w grupie D - Maciej Inglot.)  Następnie koło południa rozpoczęła się baloniada (zasady na filmach i zdjęciach). Baloniadę wygrali Kuba Mittelstaedt i Jonatan Li w grupie starszej oraz Adam Biernacki i Antek Komendecki w grupie młodszych. Zaraz potem rozpoczęła się bitwa na balony z wodą. O godzinie 11 przyjechał do nas Pan Robert Korpalski, który po obiedzie przeprowadził wykład szachowy. Po zakończeniu wykładu, rozpoczęła się runda turniejowa i analizy partii. Po kolacji rozpoczął się finał turnieju piłkarskiego (zwyciężyła drużyna Arsenal w składzie: Antek Komendecki, Adam Gibała, Tomek Stempak i Witek Łotoczko), a chętni wyszli na plac zabaw. Następnie czekała nas kąpiel i pora spania.Relacja z 4. dnia obozu - 5.07 – w wykonaniu Bartosza Mazurka

Wstaliśmy rano i zaczęła się codzienna rutyna. Odstępstwem od niej był wyjazd autokarem na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów, na górską wycieczkę i odkryty basen. W górach odkryliśmy nowy gatunek obozowiczów „Jagodziarzus pospolitus” oraz przeszkadzaliśmy w wyścigu rowerowym wchodząc na trasę co skróciło nas spacer. Kiedy dojechaliśmy na basen, ku niezadowoleniu sklep na basenie przechodził remont i nie sprzedawał frytek oraz innych posiłków ciepłych. Niestety zebrały się nad basenem burzowe chmury. Na obiad były PIEROGI. W grupie A połowa zawodników zaspała na partie. Dzień zakończył się ogniskiem, na którym znalazło się kilka osób ubóstwiających zwęglone kromki chleba. Dzień jak co dzień!


Relacja z 3. dnia obozu - 4.07.

Wychowawcy obudzili nas kwadrans przed 8. Dzień rozpoczęliśmy od pożywnego śniadania, następnie po posprzątaniu pokoi i chwili odpoczynku kadra zrobiła zbiórkę na dworze, aby objaśnić nam „o co biega” - w szachobiegach. Wszyscy uznaliśmy, że ta konkurencja jest bardzo ciekawa i odmienna od zwykłych szachów. Po około 3 godzinach zebraliśmy się w stołówce na pyszny obiadek (zakończony lodami i śpiewaniem „Sto lat” Adamowi). Mieliśmy wydłużoną ciszę poobiednią, aby w pełni zregenerować siły na nadchodzącą partię. Prawie cały obóz zakończył partie przed kolacją, ale dwie rozgrywki musiały zostać dokończone po posiłku, gdyż brzuchu zawodników nie wytrzymały z głodów :) Wieczorem kontynuowaliśmy wczorajszy turniej piłki nożnej. Wymęczeni po ciężkim dniu poszliśmy się myć i spać.  


Dzień 2 - Relacja starszyzny obozowej

Po wczesnej pobudce i pysznym śniadaniu odbyła się pierwsza kontrola czystości, która wypadła bardzo dobrze. Około 10 wyruszyliśmy do „Andrzejówki”. Po dotarciu do schroniska posililiśmy się (frytkami i lodami, schabowy i pieczeń z Dzika były zakazane ;) ) oraz odpoczęliśmy, a następnie wróciliśmy do ośrodka. Przed obiadem odbyło się zakończenie wczorajszego turnieju blitza, w którym zwyciężył Antek Komendecki. W czasie ciszy poobiedniej mieliśmy możliwość skontaktowania się z rodzinką. O godzinie 16.00 oficjalnie rozpoczęliśmy główny turniej obozowy (grupa A). Pozostałe grupy rozpoczęły swoje partie po wykładach. Następnie skonsumowaliśmy posiłek wieczorny, chwilę po nim rozpoczął się czas wolny, w jego czasie kadra zorganizowała turniej piłki nożnej. Zmęczeni po intesnywnym dniu udaliśmy się do pokojów i łóżek.


Relacja z 1 dnia Obozu letniego w wykonaniu „starszyzny obozowej”

 

Po niecałych trzech godzinach od wyjazdu, dotarliśmy do ośrodka „Radosno”. Przywitał nas jak zawsze uśmiechnięty właściciel – Pan Rafał. Po dobrym obiedzie wyruszyliśmy na spacer wokoło Sokołowska – wróciliśmy na pożywną kolację, po której rozegraliśmy pierwszy turniej obozowy – blitza. Turniej składał się z 5 rund, które nie wyłoniły jednego zwycięzcy, dlatego jutro rozegrany zostanie mecz dogrywkowy pomiędzy Bartkiem Mazurkiem, a Antonim Komendeckim. Po turnieju udaliśmy się na zasłużony sen.


Komunikat.docx

Komunikat.pdf
Serwis turniejowy - lista uczestników.
Zapisy na obóz szachowy w Sokołowsku zostały zakończone (2 ostatnie wolne miejsca, następni - lista rezerwowa). :woohoo:
Mamy obecnie 43 uczestników. B)
Sokołowsko 2018.W ośrodku Radosno po remoncie wszystkie pokoje mają już swoje łazienki.:lol:

Pozdrawiam
Anna Domaradzka-Żyła

OBÓZ SZACHOWY – Sokołowsko 2019

 

MIEJSCE:     Sokołowsko (Sudety - Góry Suche) ul. Główna 5 (pokoje 2, 3 i 4-osobowe z łazienkami).

TERMIN:      2 - 12. 07. 2019.

CENA:           1250 zł.

 

WYJAZD: 2.07.2019 - wtorek - miejsce i godzina zostanie podana w późniejszym terminie.

ORGANIZATORZY:          MDK Śródmieście Wrocław i Ośrodek Wypoczynkowy „Radosno” Sokołowsko.

UCZESTNICTWO:             Dzieci (od 7 lat) i młodzież będąca uczestnikami zajęć szachowych MDK Śródmieście. Dzieci spoza klubu po akceptacji kierowniczki obozu.

ZAPISY:        Mailem u kierowniczki obozu - Anny Domaradzkiej-Żyły na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konieczność wpłacenia zaliczki 300 zł na konto ośrodka Radosno. FUNDACJA CREATIVA, ul. Główna 5, 58-351 Sokołowsko.

Konto w BGŻ Nr 31 2030 0045 1110 0000 0376 7900.

Tytuł wpłaty: "Darowizna - imię i nazwisko dziecka - do dnia 15.05.2019 -   całość do 25.06.2019.

KADRA: Anna Domaradzka-Żyła, Janusz Żyła, Wiesław Janocha i Michał Dzikowski.

KOSZTY OBOZU OBEJMUJĄ:

  • zakwaterowanie i wyżywienie,
  • transport autokarem na wycieczki
  • szkolenie szachowe,
  • opiekę pedagogiczno – wychowawczą,
  • opłatę rankingową do turnieju, dyplomy, nagrody i upominki,
  • ubezpieczenie,
  • opiekę medyczną,
  • wycieczki :

Zoo Safarii w dvur Kralove, Bromowskie Ściany, 2 wyjazdy na basen do Mezimeti lub do Auaparku w Wałbrzychu, warsztaty nowych technologii i tradycyjne rękodzieło, wycieczki piesze w góry i inne.

Koszt przejazdu autokarem w obie strony pokrywa organizator (Rada Rodziców przy MDK Śródmieście).

UWAGI: Konieczne jest posiadanie paszportu lub dowodu osobistego.

 

Wszelkie pytania proszę kierować na maila, ponieważ nie planuję (z powodu małego zainteresowania) robienia zebrania przed wyjazdem.


Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.