czwartek 28 Mar 2024
Drukuj

Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej, Słubice 20-26.09.2020

W Słubicach zakończyły się Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej w grupach wiekowych: D9, C9, D11, C11, D13 i C13. Zawody te były eliminacją do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2021, przy czym w grupach do lat 9 awansowało po 6 zawodników, a w grupach do lat 11 i 14 - po czterech. W turniejach wystartowała siedmioosobowa reprezentacja klubu pod trenerską opieką Adama Bożka i Piotra Dobrowolskiego.

Awans do finałów MPJ 2021 wywalczyli:
2. Kamil DOBROWOLSKI 7,0 pkt. w C9
4. Mateusz UHRYN 6,0 pkt. w C11
5. Łukasz UHRYN 5,5 pkt. w C11 (co się okazało dopiero po OOM w Puławach)

15. Krzysztof Nagły 4,0 pkt. w C11

W piątek odbyły się dwie rundy. Najlepiej spisał się w nich Mateusz Uhryn, który zdobył 1,5 pkt. w dwóch partiach. Po 1,0 pkt. zdobyli Kamil Dobrowolski, Maja Popczyńska i Wojtek Nagły. Jeden remis zanotowali Łukasz Uhryn i Krzysiu Nagły, a Eryk Krawczyk pozostał bez zdobyczy. W sobotę ostatnia runda - powodzenia!

W czwartek została rozegrana szósta runda. Wygrali swoje partie Kamil Dobrowolski, Eryk Krawczyk i Wojtek Nagły, zremisował Mateusz Uhryn, a pozostali - przegrali. Gdyby turniej kończył się dzisiaj, awans wywalczyliby tylko Kamil i Mateusz, ale pozostali zawodnicy są baaaaardzo blisko miejsc premiowanych awansem. Jutro bardzo ważny dzień - po raz ostatni będą dwie rundy. Trzymamy kciuki!

W środę rozegrano dwie rundy mijając półmetek turniejów. Był to znacznie lepszy dzień dla naszych zawodników niż wtorek. :-)
Kamil Dobrowolski(C9), Łukasz Uhryn(C11) i Krzysztof Nagły(C11) zdobyli po 2 pkt.
Mateusz Uhryn(C11) i Maja Popczyńska(D13) zdobyli po 1,5 pkt.
Eryk Krawczyk(C11) zdobył 1 pkt. a Wojciech Nagły(C13) zdobył 0,5 pkt.
Po 5 rundach premiowane awansem miejsca zajmują Kamil Dobrowolski (2.), Łukasz Uhryn (3.), Mateusz Uhryn i Maja Popczyńska (4.). Pozostali zawodnicy są blisko takich miejsc i zachowują realne szanse na awans do finałów MPJ. Mocno trzymamy kciuki!

We wtorek rozegrano trzecią rundę, która nie poszła naszym zawodnikom najlepiej: wygrał tylko Eryk Krawczyk, a pozostali -niestety- przegrali. W środę powinno być znacznie lepiej. Trzymamy mocno kciuki!