środa 17 Lip 2019

START

Drukuj

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Rzeszów 29.08.-1.09.2019

Pod koniec wakacji odbędzie się jedna z najważniejszych w tym roku imprez szachowych - Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Rzeszów 29.08.-1.09.2019. Zachęcamy do udziału wszystkich zawodników MUKS MDK Śródmieście Wrocław z IV kat. lub wyższą w grupach do lat 8 i 10, zawodników z kat.III lub wyższą w grupie do lat 12 i zawodników z kat.II lub wyższą w grupach do lat 14, 16 i 18. Komunikat turniejowy, strona turnieju.
Koordynatorem wyjazdu z ramienia klubu będzie trener Robert Korpalski.

W tym roku Dolnośląski Związek Szachowy (informacja) organizuje wspólne zgłoszenie do tej imprezy oraz prosi kluby o zebranie zgłoszeń wśród swoich członków. W związku z tym prosimy o wypełnienie poniższego formularza w terminie do 19 lipca oraz dokonanie opłat za wpisowe oraz wybrany pakiet zakwaterowania/wyżywienia na konto DZSzach do dnia 26 lipca.

Formularz zgłoszeniowy (do 19 lipca): https://forms.gle/yaUnwrqsttCFPr5bA

Listy startowe:
Szachy szybkie - D 8
- Michalina Popczyńska, Alicja Szreter, C 8, D10, C10 - Eryk Krawczyk, Marek Szreter, D12 - Maja Popczyńska, C12, D14 - Oliwia Ścisła, C14 - Mateusz Bednarczyk, Adam Halhoul, Emil Krawczyk, Krzysztof Ślęczka, Mikołaj Wieczorek, D16, C16 - Abdel Dahche, D18 - Aleksandra Skiba, C18 - Franciszek Sernecki.
Szachy błyskawiczne - D 8
- Michalina Popczyńska, Alicja Szreter, C 8, D10, C10 - Eryk Krawczyk, Marek Szreter, D12 - Maja Popczyńska, C12, D14 - Oliwia Ścisła, C14 - Mateusz Bednarczyk, Adam Halhoul, Emil Krawczyk, Krzysztof Ślęczka, Mikołaj Wieczorek, D16 - Abdel Dahche, C16, D18 - Aleksandra Skiba, C18 - Franciszek Sernecki.
Osoby towarzyszące:
Robert Korpalski, Eugeniusz Skiba, Kamila Magnowska, Przemysław Popczyński,
Nie wystąpią: Zofia Frej, Piotr Sambor, Olga Kraszewska, Krzysztof Kraszewski, Łukasz Strugarek, Magdalena Kotas, 
Czekamy na informację: Hanna Frej, Mateusz Uhryn, Łukasz Uhryn, Krzysztof Mazurek, Bartosz Mazurek, Franciszek Kosior, Jan Kosior, Adam Kawaler, Krzysztof Tokarz, Franciszek Ilski, Amelia Kebel, Bartosz Kebel, Zofia Kulczycka, Dawid Wróbel, Michał Wróbel, Kinga Łupińska, Marcel Łupiński, Kamil Dobrowolski, Daria Łuniewska, Małgorzata Nagły, Krzysztof Nagły, Wojciech Nagły, Aliaksandra Klintsevich, Kamil Strutyński,
Drukuj

Obóz letni, Sokołowsko, 2-12.07.2019.

Sokołowsko 2019 - wycieczka do Czech.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sympatyczny obóz. Do zobaczenia za rok na kolejnym!

GALERIA ZDJĘĆ I FILMÓW


Powitalny Blitz
, Fischer A, Fischer B, Handicapowy
Grupa A,    Grupa B,    Grupa C,    Grupa D1,    Grupa D2

CYTATY DNIA:
"Obozowicz zgłasza trzeciego dnia:
Proszę pani, mama mi nie dała ręcznika!
To jak ty się wycierałeś po kąpieli? pyta pani Ania.
No jak to, po kąpieli czekałem aż wyschnę!"

"Obozowiczka zgłasza problem: pani Aniu, w naszym pokoju jest plaga mrówek! - widziałam ze dwie."

"Obozowicz zgłasza: Proszę pana, kolega zalał szachownicę wodą! 
Dlaczego zatem jej nie wysuszyliście? pyta pan Wiesiek.
Bo partia była taka ciekawa, że nie mogliśmy jej przerwać!"

"Czy tu jest mat? - spytał obozowicz koleżankę.
Nie wiem - odpowiedziała zapytana - sam musisz rozwijać głowę!"

Relacja z 10 dnia obozu (11.07 – czwartek) w wykonaniu Hani, Jonatana i Tymka J.

Dzisiaj po dość wczesnej pobudce wykonanej przez młodszych uczestników obozu

Czytaj więcej: Obóz letni, Sokołowsko, 2-12.07.2019.

Drukuj

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia Młodzieży - III turniej, Wrocław 22.06.2019

OMWW dzisiejszym turnieju Otwartych Mistrzostw Wrocławia Młodzieży rozgrywanym tradycyjnie w gościnnym Hetmanie wystartowało 35 uczestników. W grupie A (do lat 14) zwyciężył Michał Demski (Polonia) ze 100% wynikiem przed Mateuszem Uhrynem i Krzysztofem Ślęczką (obaj Śródmieście) i Julią Samol (Wieniawa Leszno). Najlepszą zawodniczką Śródmieścia była Daria Łuniewska, która zajęła 5. miejsce. W najliczniej obsadzonej grupie B (do lat 11) triumfowali Łukasz Uhryn przed Wojtkiem Nagłym (obaj Śródmieście) i Jakubem Demskim (Polonia). Najlepszą zawodniczką była Maja Popczyńska (Śródmieście), która zajęła 4. miejsce. W najmłodszej grupie C (do lat 9) bezapelacyjnie najlepsza była Sandra Klintsevich ze 100% wynikiem przed Adamem Pawlikiem (oboje Śródmieście) i Tymonem Jankowiakiem (Wieniawa Leszno).
Gratulacje dla zwycięzców i już zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w sobotę 7 września!
Serwisy turniejowe:        grupa A (do lat 14),        grupa B (do lat 11),        grupa C (do lat 9).

Czytaj więcej: Otwarte Mistrzostwa Wrocławia Młodzieży - III turniej, Wrocław 22.06.2019

Drukuj

34. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka, 15-18.06.2019

Mistrz Czesław Błaszczak, 1978. Zdjęcie z archiwum Andrzeja Filipowicza.

W tegorocznym Memoriale Mistrza Czesława Błaszczaka wystąpiło 103 uczestników.
W najsilniejszej grupie D (open) zwyciężył Maciej Korpalski przed Adamem Kawalerem (obaj Śródmieście) i Maurycym Żerebcem, a najlepszą zawodniczką była Martyna Jędrzejko (oboje Polonia).
W grupie C (do lat 16) najlepszy okazał się Tymon Jaworski (Polonia) przed Bartoszem Kuską (Rokita Brzeg Dolny) i Ryszardem Bochenkiem (Giecek Radków), najlepszą zawodniczką była Justyna Łochina (Kopernik).
W grupie B (do lat 11) wygrał Szczepan Wilgosz (Parnas Oława) przed Łukaszem Uhrynem (Śródmieście) i Tomaszem Janickim (Polonia), najlepsza wśród dziewcząt była Aliaksandra Klintsevich (Śródmieście).
W najmłodszej grupie A (do lat 8) zwyciężył Gabriel Karaszewski (Miedź Legnica) przed Kamilem Dobrowolskim (Śródmieście) i Adamem Matusiakiem (Rokita), najlepszą dziewczynką była Katarzyna Tkacz (Jelonka Jelenia Góra).
Gratulacje dla zwycięzców, wszystkich uczestników i organizatorów!

Serwisy turniejowe: Grupa A, Grupa B, Grupa C, Grupa D.

ZDJĘCIA

Czytaj więcej: 34. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka, 15-18.06.2019

Drukuj

Dwa srebrne medale na Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików, Wrocław, 7-9.06.2019.

MMM lubuskie i dolnośląskieW dniach 7 - 9 czerwca odbył się najważniejszy turniej dla zawodników 8-, 9- i 10-letnich, na którym znakomicie spisali się Aliaksandra KLINTSEVICH i Mateusz UHRYN zajmując drugie miejsca!

Serwisy turniejowe:

MMM lubuskie i dolnośląskieNasi zawodnicy zajeli następujące miejsca: 2. Aliaksandra Klintsevich 5,0 pkt. (norma na I kategorię!), 17. Alicja Szreter 1,0 pkt., 2. Mateusz Uhryn 5,0 pkt., 12. Marek Szreter 4,0 pkt., 14. Kamil Dobrowolski 3,5 pkt., 16. Łukasz Uhryn 3,0 pkt., 17. Krzysztof Nagły 3,0 pkt., 21. Eryk Krawczyk 2,5 pkt.,   24. Piotr Sambor 2,0 pkt.

MISTRZOSTWA MAKROREGIONALNE MŁODZIKÓW (8-10 lat) W SZACHACH

Wrocław, 7-9.06.2019

Czytaj więcej: Dwa srebrne medale na Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików, Wrocław, 7-9.06.2019.

Drukuj

OMW do lat 6,7 i 8, MDK Śródmieście, 8.06.2019.

OMWW MDK Śródmieście Wrocław rozegrany został 3 turniej z cyklu Otwartych Mistrzostw Wrocławia dla dzieci do lat 6, 7 i 8.
W grupie D zwyciężyli: Jakub Romero-Sobas (WKSz HETMAN) - 7,0 pkt. (komplet!) i Milena Regner (Sekcja Szachowa Ziębickie Orły - Ziębice) - 5,0 pkt.
Grupa E - 1 miejsce - Adam Matusiak (KS Rokita Brzeg Dolny) - 5,0 pkt. i Sara Świdzińska (Przedszkole Na Orlej Polanie w Ziębicach) - 3,0 pkt.
W grupie F najlepsi byli: Piotr Babij (WKSz HETMAN) - 5,0 pkt. (komplet!) i Łucja Kraszewska (MDK Śródmieście) - 2,0 pkt.
Serwisy turniejowe:
- Grupa D (do lat 8) - 20 zawodników - lista startowa D - wyniki D,
- Grupa E (do lat 7) - 15 zawodników - lista startowa E - wyniki E,
- Grupa F (do lat 6) - 9 zawodników - lista startowa F - wyniki F.
Serwisy turniejowe są uaktualnione, bo awaria programu ChessArbiter została naprawiona.

Czytaj więcej: OMW do lat 6,7 i 8, MDK Śródmieście, 8.06.2019.

Drukuj

27 Otwarte Mistrzostwa Wrocławia - wszystkie turnieje


Serwisy turniejowe do lat 6, 7, 8:


1 turniej - 23.02.2019r.: Grupa D (8 lat)Grupa E (7 lat)Grupa F (6 lat)
2 turniej - 30.03.2019r.: Grupa D (8 lat)Grupa E (7 lat)Grupa F (6 lat).
3 turniej - 08.06.2019r.: Grupa D (8 lat)Grupa (7 lat)Grupa (6 lat) 
4 turniej -
5 turniej -

Serwisy turniejowe do lat 9, 11, 14:

1 turniej - 30.03.2019r.: Grupa A (14 lat)Grupa B (11 lat)Grupa C (9 lat).
2 turniej - 27.04.2019r.: Grupa A (14 lat)Grupa B (11 lat)Grupa C (9 lat).
3 turniej - 22.06.2019r: Grupa A (lat 14)Grupa B (lat 11)Grupa C (lat 9).
4 turniej -
5 turniej -

Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.