poniedziałek 19 Lis 2018

START

Drukuj

I TURNIEJ ANDRZEJKOWY O PUCHAR DYREKTORA NAVIGO

I TURNIEJ ANDRZEJKOWY O PUCHAR DYREKTORA NAVIGO
1. Cel:
Popularyzacja gry w szachy wśród dzieci
Podwyższenie kategorii szachowych

2. Organizatorzy:
Autorska Szkoła Podstawowa Navigo

3. Termin i miejsce:
1.12.2018r.
Autorska Szkoła Podstawowa NAVIGO
ul. Sudecka 98

4. Grupy turniejowe i system rozgrywek
Dzieci o rankingu PZSzach 1000-1200.
Turniej zostanie rozegrany na dystansie 7 rund tempem 30 minut na zawodnika.

5. Harmonogram:
9:00-9:45 – potwierdzenie udziału oraz opłacenie wpisowego
10:00 – rundy I – VII
Po zakończeniu ostatniej rundy nastąpi zakończenie turnieju.

6. Zapisy:
Poprzez formularz na stronie www.chessarbiter.com
Istnieje ograniczenie liczby uczestników do 30 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

7. Opłaty:
Wpisowe do turnieju wynosi 25 zł.

8. Nagrody:
Zwycięzca otrzyma pamiątkowy puchar.
Ponadto wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz medale.

9. Postanowienia końcowe:
Turniej zostanie rozegrany w oparciu o obowiązujące przepisy gry FIDE.
Każdy małoletni uczestnik powinien przebywać pod opieką rodzica bądź opiekuna prawnego.
Drukuj

Zimowy obóz szachowy w Lewinie, 2-9.02.2019

MASTER Sport i turystyka Kamil Cierczek zaprasza na 

Z i m o w y   o b ó z   s z a c h o w y

 

Termin:.02.02 – 09.02.2019 r.   

Cena: 980 zł

 

Czytaj więcej: Zimowy obóz szachowy w Lewinie, 2-9.02.2019

Drukuj

SZACHOWA LIGA SENIORÓW 14-11-2018

Szachowa Liga Seniorów 2018

organizowana w ramach projektu Klub Aktywnego Seniora, który jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław | www.wroclaw.pl

  1. Organizatorzy:

  • Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

  • MUKS MDK Śródmieście Wrocław

  • Sędzia główny Marta Wolska

 

  1. Miejsce i termin zawodów:

Wrocławski Klub Szachowy Hetman, ul. Św. Antoniego 31b, 50-073 Wrocław.

zawody odbywać będą się w następujące środy 2018 roku:

  • 18.04.2018

  • 13.06.2018

  • 14.11.2018
  1. Zgłoszenia do turnieju:

  • w każdym turnieju może wziąć udział maksymalnie 40 osób

  • prawo gry przysługuje osobom w wieku 50 lat i więcej (urodzona w 1968 roku lub wcześniej)

  • zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6944/

  • bezpośrednio na sali gry przed rozpoczęciem turnieju w miarę wolnych miejsc

 

  1. Tempo gry i warunki finansowe:

  • turniej zostanie rozegrany na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika

  • wpisowe do turnieju w wysokości 5,00 zł płatne gotówką przed rozpoczęciem zawodów

 

  1. Harmonogram turnieju:

  • 13.15 – 13.45 – potwierdzenie udziału

  • 14.00 – I runda

  • bezpośrednio po zakończeniu ostatniej rundy odbędzie się zakończenie turnieju

 

  1. Nagrody:

  • troje najlepszych zawodników każdego turnieju otrzyma medale

  • przewidziane są również dyplomy dla wszystkich uczestników każdego turnieju

  • troje najlepszych zawodników całej ligi otrzyma puchary oraz nagrody rzeczowe (decyduje liczba punktów zdobytych we wszystkich startach, w razie równej liczby decyduje wyższe miejsce na ostatnim turnieju)

  • turnieje zostaną rozegrane w oparciu o obowiązujące przepisy gry FIDE

  • decyzje sędziego głównego są niepodważalne

7. Postanowienia końcowe:
  • każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku przez organizatorów dla potrzeb organizacji zawodów, publikacji wyników i zdjęć z zawodów

  • organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji i ewentualnych zmian w regulaminie.

Drukuj

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów, Szczyrk, 9-16.11.2018.

W dniach 9-16.11.2018 w Szczyrku odbywa się ostatnia kwalifikacja do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2019. Startuje tam sześcioosobowa reprezentacja naszego klubu wsparta trójką uczestników zajęć szachowych w MDK Śródmieście, czyli łącznie dziewiątka zawodników pod wodzą trenera Roberta Korpalskiego.
W 4. rundzie zdobyliśmy 4,5 pkt. w 9 partiach.
W rundzie 5. nasz dorobek to też 4,5 pkt.
W środę 14.11. będą po raz ostatni dwie rundy (6. i 7.) - sporo może się wydarzyć!
I się wydarzyło! W rundzie 6. zdobyliśmy 6 pkt., a w 7. rundzie - 5,5 pkt.!
W przedostatniej 8. rundzie też było nieźle - nasi zawodnicy zdobyli 6 pkt.!
W ostatniej 9. rundzie było niestety znacznie słabiej, zdobyliśmy tylko 3 pkt. tracąc dwie bardzo realne szanse awansu do finałów. :-(
Poniżej wyniki końcowe (wraz z zajętymi miejscami) naszych reprezentantów.

grupie C-9 : 3.Łukasz Uhryn (6,0 pkt.), 12.Eryk Krawczyk (5,5 pkt.) oraz 14.Krzysztof Nagły (5,0 pkt.)
W grupie C-11 : 25.Wojciech Nagły (4,5 pkt.)
grupie C-13 : 3.Mikołaj Wieczorek (6,5 pkt.) i 22.Adam Halhoul (4,5 pkt.)
grupie C-15 : 26.Jan Kosior (4,5 pkt.)
grupie D-11: 24.Maja Popczyńska (3,5 pkt.)
W grupie D-13 : 25.Małgorzata Nagły (2,0 pkt.)
AWANS DO FINAŁÓW WYWALCZYLI ŁUKASZ UHRYN(C-9) I MIKOŁAJ WIECZOREK(C-13). GRATULACJE!
Serwisy turniejowe: D-9, C-9, D-11, C-11, D-13, C-13, D-15, C-15, D-17, C-17.

Czytaj więcej: Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów, Szczyrk, 9-16.11.2018.

Drukuj

TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI 2018

W naszym turnieju szachowym z okazji stulecia niepodległości Polski wystartowało stu pięciu zawodników w czterech grupach.
W grupie A zwyciężył Maciej Adamczewski z Kalisza. Nasz najlepszy zawodnik Łukasz Strugarek zajął 5. miejsce i zyskał 58 pkt. rankingu FIDE.
W grupie B najlepszy okazał się Marcin Bujalski (Hetman Wrocław). Naszą najlepsza zawodniczka Darya Luneuskaya zajęła 2. miejsce i wypełniła normę na I kategorię. :-)
W grupie C triumfował ze 100% wynikiem Wojciech Fabiańczuk, a najlepszą zawodniczką Śródmieścia okazała się Paulina Szarek, która zajęła 6. miejsce.
W najliczniejszej grupie D (60 uczestników!) wygrał Bohdan Mandryk również ze 100% wynikiem. Naszym najlepszym zawodnikiem był Michał Jaworski z Wysokiej, który przy okazji zdobył IV kategorię.
Gratulacje!

Serwisy turniejowe: 

GRUPA A, GRUPA B, GRUPA C, GRUPA D,  

ZDJĘCIA


Czytaj więcej: TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI 2018

Drukuj

26 OMW do lat 9, 11 i 14, 5 turniej, Hetman, 20.10.2018.

Za nami ostatni w tym roku turniej szachowy z cyklu Otwartych Mistrzostw Wrocławia dla młodzieży. Wystartowało w nim 21 uczestniczek i uczestników.
W poszczególnych grupach zwyciężyli:
A - Bartosz KEBEL i Darya LUNEVSKAYA (oboje Śródmieście),
B - Kamil KUŁTUCKI (Polonia) i Kinga ŁUPIŃSKA (Śródmieście),
C - Tomasz JANICKI i Natalia CHOMENTOWSKA (oboje Polonia).
Gratulacje!

Puchary, medale i dyplomy dla zwycięzców w całym cyklu 26.OMW zostaną wręczone podczas ostatniego turnieju OMW dzieci do lat 6, 7 i 8, który zostanie rozegrany w MDK Śródmieście, ul.Dubois 5 w sobotę 24 listopada 2018r.
Zapraszamy na tę miłą uroczystość! 


Serwisy turniejowe:
- grupa A (do lat 14):
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1611/
- grupa B (do lat 11): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1610/
- grupa C (do lat 9): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1609/

Czytaj więcej: 26 OMW do lat 9, 11 i 14, 5 turniej, Hetman, 20.10.2018.

Drukuj

Mistrzostwa Makroregionalne Juniorów Lubuskie-Dolnośląskie, Szklarska Poręba, 15-21.10.2018.

Herb Szklarskiej Poręby.Bardzo udany występ juniorów Śródmieścia na Mistrzostwach Makroregionalnych Juniorów w Szklarskiej Porębie! Awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów zdobyli:
Oliwia Ścisła - 2. miejsce w grupie D13,
Aliaksandra Klintsevich - 4. miejsce w grupie D9,
Michalinka Popczyńska - 6. miejsce w grupie D9,
Mateusz Uhryn - 3. miejsce w grupie C9,
Marek Szreter - 4. miejsce w grupie C9,
Kamil Dobrowolski - 6. miejsce w grupie C9.
O awans w dogrywce walczył Mikołaj Wieczorek - 4. miejsce w grupie C13. Niestety przegrał dogrywkę 1:2.
Na podkreślenie zasługuje występ i awans 6-letniej Michalinki i 7-letniego Kamila, który zdobył przy okazji III kategorię!
Wielkie brawa dla naszych młodych zawodników z życzeniami udanych występów w finałach MPJ 2019!
Na eliminacjach w Szklarskiej Porębie najwięcej zawodników wprowadzili do finałów: Polonia Wrocław - 10, Śródmieście Wrocław - 6, Stilon Gorzów - 4, Miedź Legnica - 3 i Jelonka Jelenia Góra - 2. Po jednym finaliście mają kluby z Bogatyni, Przemkowa i Żar.

Na eliminacjach do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów w Szklarskiej Porębie MDK Śródmieście reprezentowalli
D-9 Aliaksandra KLINTSEVICH, Michalina POPCZYŃSKA
D-11 Maja POPCZYŃSKA,
D-13 Oliwia ŚCISŁA,
C-9 Kamil DOBROWOLSKI, Eryk KRAWCZYK, Krzysztof NAGŁY, Marek SZRETER, Mateusz UHRYN,
C-11 Adam BIERNACKI, Wojciech NAGŁY, Dawid WRÓBEL,
C-13 Mateusz BEDNARCZYK, Adam HALHOUL, Krzysztof ŚLĘCZKA, Mikołaj WIECZOREK.

Komunikat.        Wytyczne PZSzach.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Makroregionalne Juniorów Lubuskie-Dolnośląskie, Szklarska Poręba, 15-21.10.2018.

Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.