środa 21 Lis 2018

START

Drukuj

Szachowa Liga Seniorów 2018

Szachowa Liga Seniorów 2018

organizowana w ramach projektu Klub Aktywnego Seniora, który jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław | www.wroclaw.pl

  1. Organizatorzy:

  • Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

  • MUKS MDK Śródmieście Wrocław

  • Sędzia główny Marta Wolska

 

  1. Miejsce i termin zawodów:

Wrocławski Klub Szachowy Hetman, ul. Św. Antoniego 31b, 50-073 Wrocław.

zawody odbywać będą się w następujące środy 2018 roku:

  • 18.04.2018

  • 13.06.2018

  • 14.11.2018

  1. Zgłoszenia do turnieju:

  • w każdym turnieju może wziąć udział maksymalnie 40 osób

  • prawo gry przysługuje osobom w wieku 50 lat i więcej (urodzona w 1968 roku lub wcześniej)

  • zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2252/

  • bezpośrednio na sali gry przed rozpoczęciem turnieju w miarę wolnych miejsc

 

  1. Tempo gry i warunki finansowe:

  • turniej zostanie rozegrany na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika

  • wpisowe do turnieju w wysokości 5,00 zł płatne gotówką przed rozpoczęciem zawodów

 

  1. Harmonogram turnieju:

  • 13.15 – 13.45 – potwierdzenie udziału

  • 14.00 – I runda

  • bezpośrednio po zakończeniu ostatniej rundy odbędzie się zakończenie turnieju

 

  1. Nagrody:

  • troje najlepszych zawodników każdego turnieju otrzyma medale

  • przewidziane są również dyplomy dla wszystkich uczestników każdego turnieju

  • troje najlepszych zawodników całej ligi otrzyma puchary oraz nagrody rzeczowe (decyduje liczba punktów zdobytych we wszystkich startach, w razie równej liczby decyduje wyższe miejsce na ostatnim turnieju)

  • turnieje zostaną rozegrane w oparciu o obowiązujące przepisy gry FIDE

  • decyzje sędziego głównego są niepodważalne

7. Postanowienia końcowe:
  • każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku przez organizatorów dla potrzeb organizacji zawodów, publikacji wyników i zdjęć z zawodów

  • organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji i ewentualnych zmian w regulaminie.

Drukuj

Wyniki II turnieju 26.OMW, grupy do lat 14, 11 i 9.



Podczas dzisiejszego (24.03.2018) turnieju padł rekord frekwencji - wystąpiło 50 uczestników!
W grupie A zwyciężyli Adam Halhoul i Darya Lunevskaya (oboje Śródmieście).
W grupie B najlepsi byli Kamil Kułtucki (Polonia) i Olga Kraszewska (Śródmieście).
W grupie C zwyciężyli Krzysztof Nagły i Maja Wieczorek (oboje Polonia).
Gratulacje!
Serwisy turniejowe:
- grupa A (do lat 14): 
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1576/ 
- grupa B (do lat 11): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1578/
- grupa C (do lat 9): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1579/

Czytaj więcej: Wyniki II turnieju 26.OMW, grupy do lat 14, 11 i 9.

Drukuj

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18, Jatrzębia Góra, 11-18.03.2018

W Jastrzębiej Górze w dniach 11-18.03.2018 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. W grupach do lat 18 wystąpili nasi reprezentanci: Zofia Frej i Franciszek Sernecki.

ZOSIA ZAJĘŁA 6 MIEJSCE (D 18) A FRANEK 15 (C 18)

STRONA MISTRZOSTW
Serwisy turniejowe: Dz 16, Ch 16, Dz 18, Ch 18
Transmisje: Dz 16, Ch 16, Dz 18, Ch 18

Opiekę nad zawodnikami sprawował Adam Bożek.
Drukuj

Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat, Chrusty koło Zagnańska, 25.02-4.03.2018.

ZOSIA ZDOBYŁA BRĄZOWY MEDAL!!!

W Chrustach koło Zagnańska odbyły się w dniach 25.02 - 04.03.2018 Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat.        Zdjęcia.

Wystąpili nasi reprezentanci:
Marek SzreterMateusz Uhryn oraz Zofia KulczyckaKinga Łupińska

Zdjęcie: Michał Grot
STRONA MISTRZOSTW
Serwisy turniejowe: DziewczynkiChłopcy
Transmisje: Dziewczynki, Chłopcy

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat, Chrusty koło Zagnańska, 25.02-4.03.2018.

Drukuj

26 Otwarte Mistrzostwa Wrocławia dla dzieci do lat 6, 7 i 8 - 24.02.2018.

W pierwszym turnieju z cyklu OMW do lat 6, 7 i 8, który odbył się w sobotę 24.02.2018 w MDK Śródmieście Wrocław, wzięło udział 55 dzieci.

W GRUPIE F - do lat 6 (urodzeni w 2012 roku i młodsi) - zwyciężyli: Kamil Halhoul (MDK Krzyki Wrocław) i Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).
GRUPA E - do lat 7 (ur. w 2011 r.) - 1 miejsce: Krystian Piechocki (MDK Fabryczna Polonia Wrocław) i Julita Zych (Przedszkole na Orlej Polanie w Ziębicach).
W
GRUPIE D - do lat 8 (ur. w 2010 r.) - najlepsi okazali się: Eryk Krawczyk (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) i Maja Wieczorek (MDK Fabryczna Polonia Wrocław).

Czytaj więcej: 26 Otwarte Mistrzostwa Wrocławia dla dzieci do lat 6, 7 i 8 - 24.02.2018.

Drukuj

Wyniki I turnieju 26.OMW - grupy do lat 14, 11 i 9 - 17.02.2018.

W pierwszym tegorocznym turnieju Otwartych Mistrzostw Wrocławia młodzieży tradycyjnie rozgrywanym w gościnnym klubie Hetman przy ul.Św.Antoniego zagrało 36 uczestników.
W grupie A (do lat 14) zwyciężył Bartosz Kebel (Śródmieście) przed Michałem Demskim (Polonia) - obaj po 6 pkt. z 7 partii i dwoma zawodnikami Śródmieścia, którzy zdobyli po 4,5 pkt. Mateuszem Bednarczykiem i Abdelem-Azzizem Dahche. Najlepszą zawodniczką była Małgosia Nagły (Polonia).
W najliczniejszej grupie B (do lat 11) triumfowali: Wojciech Nagły (Polonia) - 7 pkt.(!), Mateusz Uhryn (Śródmieście) - 6 pkt. i Jakub Zimny (Polonia) - 4,5 pkt. Najlepszą zawodniczką okazała się Zosia Kulczycka (Śródmieście).
W najmłodszej grupie C (do lat 9) wygrała Magda Rejman (Polonia) przed Krzysztofem Nagłym (oboje z Polonii) i Erykiem Krawczykiem (Śródmieście). Wszyscy zgromadzili po 6 pkt.
Kolejny turniej odbędzie się w sobotę 24 marca. Zapraszamy już teraz do startu w tych zawodach!

Czytaj więcej: Wyniki I turnieju 26.OMW - grupy do lat 14, 11 i 9 - 17.02.2018.

Drukuj

Obóz zimowy dla uczestników zajęć MDK Śródmieście, Lewin Kł., 13-20.01.2018.

Obóz zimowy sekcji szachowej MUKS MDK Śródmieście Wrocław w Lewinie Kłodzkim, 13-20.01.2018.  W dniach 13-20.01.2018 w Lewinie Kłodzkim odbył się kolejny zimowy obóz szachowo-narciarski dla uczestników zajęć szachowych MDK Śródmieście Wrocław.

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu przyjazdu - w sobotę 13.01.2018 - rozegrany został turniej błyskawiczny, w którym zwyciężył Jan Kosior przed Dawidem Janusem i Tomaszem Żyłą.

W grupie D1 zwyciężył Piotr Sambor przed Maciejem Parkoszem i Amelią Kebel, którzy wraz z Weroniką Nowak zdobyli IV kategorie. Brawo!

W środowym turnieju szachów Fischera po bardzo wyrównanej walce zwyciężyło aż 5(!) zawodników, którzy zdobyli po 3 pkt. w 4 partiach: 1. Tomasz Żyła, 2. Jan Kosior, 3. Krzysztof Ślęczka, 4. Dawid Janus, 5. Stanisław Kołodziejek.

Serwisy turniejowe: Grupa A, Grupa B, Grupa C, Grupa D1, Grupa D2, Fischer

Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.