wtorek 19 Mar 2024

START

Drukuj

III Dolnośląska Liga Szachowa 2023 - AWANS ŚRÓDMIEŚCIA DO II LIGI SENIORÓW!

Zajmując drugie miejsce na sześć drużyn, zawodnicy MUKS MDK Śródmieście Wrocław awansowali do rozgrywek II ligi seniorów 2023!
Gratulacje dla drużyny w składzie: Mikołaj Wieczorek, Wojciech Nagły, Adam Gibała, Mateusz Bednarczyk, Kamil Dobrowolski, Aliaksandra Klintsevich!
WYNIKI DRUŻYNY

Udział naszych zawodników i trenerów w zawodach III ligi możliwy był dzięki wsparciu Gminy Wrocław.
Drukuj

MPJ 16,18 - Jastrzębia Góra,11-19.03.2023

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. Nasz klub reprezentowały Zofia Kulczycka (D16) oraz Małgorzata Nagły (D18). Zofia zdobywając 4 pkt zajęła 31 miejsce, a Małgorzata 1 pkt i 40 miejsce. Dziękujemy dziewczynom za waleczną postawę, a trenerowi Piotrowi Dobrowolskiemu za opiekę podczas trwania zawodów.

Wyjazd na turniej możliwy był dzięki wsparciu z Gminy Wrocław.
Drukuj

MPM do lat 10 - Sielpia Wielka 3-11.03.2023

W Sielpi Wielkiej zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Nasz klub reprezentowali: Zuzia Popczyńska (D10) oraz Vasyl Sul (C10) wraz z trenerem Adamem Bożkiem.

Zuzia po wspaniałym finiszu 3/3 zajęła ostatecznie 23 miejsce (przy 50 numerze startowym), zdobywając 5pkt!
Vasyl debiutując w finałach MPJ zdobył 1 pkt z 8 partii oraz jeden punkt z pauzy, plasując się na 66 miejscu.

Gratulacje dla naszych najmłodszych zawodników za walkę do końca, jak również słowa podziękowania dla trenera Adama, za pracę z naszymi zawodnikami!

Drukuj

MEJ, Antalya 6-14.11.2022- grali Adam Gibała, Michalina i Maja Popczyńskie

Krótkie podsumowanie mistrzostw przez trenera Piotra Dobrowolskiego:
" Zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów rozegranych w Antalya, Turcja 6-14.11.2022. Dzielnie walczyła nasza trójka zawodników. Adam zdobył 6 punktów z 9 partii, Michalinka 5 a Maja 3,5. Przełożyło się to na miejsca 12,18 i 53. Biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju, miejsca blisko szerokiej czołówki oceniam pozytywnie, choć gdyby nasza młodzież zachowała większy spokój i koncentrację na finiszu, skuteczność w wygrywaniu wygranych pozycji można było atakować nawet strefę medalową. Po 6 rundach było rewelacyjnie, po 9 został mały niedosyt. Dziękuję zawodnikom za walkę i starania, rodzicom i klubowi za pomoc w organizacji wyjazdu."
Wyniki

Drukuj

Udane występy zawodników Śródmieścia na zawodach szkolnych, 5.04.2022.

Świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy na zawodach szkolnych rozegranych w środę 5.04.2022. w Hali Stulecia.
We Wrocławskich Igrzyskach Dzieci (klasy I-VI) zwyciężyłą drużyna SP 91 w składzie: Mateusz Uhryn, Łukasz Uhryn, Marek Szreter, Alicja Szreter (wszyscy Śródmieście), przed SP 44, w której grali Adam Gibała i Kamil Dobrowolski (obaj Śródmieście). Ponadto nasi zawodnicy wygrali rywalizację na trzech z czterech szachownic: na pierwszej najlepszy był Adam Gibała (SP 44), na drugiej - Łukasz Uhryn (SP 91), a na trzeciej Pavlo Yuzko (SP 1).
We Wrocławskich Igrzyskach Młodzieży (klasy VII-VIII) trzecie miejsce zajęła szkoła Montesori, w której grali Wojciech Nagły i Krzysztof Nagły. Indywidualnie Tymoteusz Jaszowski (SP 91) wygrał na trzeciej szachownicy ze 100% wynikiem.
We Wrocławskiej Licealiadzie Szachowej drugie miejsce zajął zespół LO PWr z Hanną Frej w składzie.
Drukuj

ADAM GIBAŁA Mistrzem Polski!!!!!

Adam Gibała został  Mistrzem Polski do lat 10 w szachach klasycznych!!!!  Adam zdobył 7,5 punktów z 9 partii i samodzielnie zajął I miejsce! Dołączył tym samym do koleżanki klubowej Michalinki Popczyńskiej - mamy w tym roku dwóch Mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej!!

WYNIKI

Kolejny raz olbrzymie gratulacje dla Adasia, trenera Piotra Dobrowolskiego  (2-gi raz w ciągu tygodnia!) oraz rodziców Adasia!

Relacja trenera Piotra Dobrowolskiego:
Następny wielki sukces! Adam Gibała mistrzem Polski do lat 10!  Adaś wygrał dość pewnie, miał punkt przewagi nad następnym zawodnikiem, dodatkowo miał dobre wartościowanie pomocnicze. Oczywiście na szachownicy nie zawsze było łatwo, też zdarzały się trudne chwilę, ale jak trzeba było Adam  twardo potrafił się obronić. Dodatkowo bardzo dobrze grał białymi, pewnie i skutecznie punktując.
 Również i tutaj atmosfera była bardzo sympatyczna, sprzyjająca skutecznej pracy za co bardzo dziękuję Adamowi i tacie Krzysztofowi.
 Mam nadzieję, że te sukcesy umotywują naszych zawodników do dalszej pracy i walki o następne cele.