START
Otwarte Mistrzostwa Wrocławia Młodzieży - IV turniej, Wrocław, 9.09.2017.
W czwartym tegorocznym turnieju OMW młodzieży do lat 14, 11 i 9 rozegranym 9.09.2017 wystartowała rekordowa liczba uczestników - 47!W najmłodszych grupach dominowali zawodnicy Polonii Wrocław. Gratulacje!
Mam jednak nadzieję, że w ostatnim turnieju 18 listopada zawodnicy Śródmieścia tak łatwo skóry nie sprzedadzą!
Grupa C - do lat 9. W grupie do lat 9 zwyciężyli: Wojtek Nagły przed Krzysiem Raczkiem i Krzysiem Nagłym (wszyscy z Polonii), a najlepszą zawodniczką była Aleksandra Klintsevich. Śródmieście najlepiej reprezentował Kacper Kłys, który był 5.
Grupa B - do lat 11. W grupie do lat 11 zwyciężyli: Tymon Jaworski przed Adamem Halhoulem (obaj Polonia) i Vladislavem Nikonenko, a najlepszą zawodniczką była Małgosia Nagły(też Polonia). Ze Śródmieścia najwyższe miejsce zajął Marcel Łupiński - 4.
Grupa A - do lat 14. W grupie do lat 14 Śródmieście wypadło zdecydowanie lepiej.
Zwyciężył Michał Demski (Polonia) przed Mikołajem Wieczorkiem (Śródmieście) i Ilyą Nikonenko. Czwarte i piąte miejsca zajęłi też nasi zawodnicy: Bartosz Kebel i Mateusz Bednarczyk. Najlepszą zawodniczką była Daria Lunevskaya (Śródmieście).
Czytaj więcej: Otwarte Mistrzostwa Wrocławia Młodzieży - IV turniej, Wrocław, 9.09.2017.
Zajęcia trenera Roberta Korpalskiego 2017-18.
Szachowe zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście grup szkolenia podstawowego prowadzone przez trenera Roberta Korpalskiego w r. szk. 2017/18 w Szkołach Podstawowych nr 12, nr 45 (ZS 9) i nr 91 we Wrocławiu.
Czytaj więcej: Zajęcia trenera Roberta Korpalskiego 2017-18.
Zebranie rodziców zawodników MUKS MDK Śródmieście Wrocław, 9.09.2017.
32 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka, Wrocław, 10-15.08.2017.
W dniach 10-15.08.2017 w Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu rozegrany został 32 Turniej Szachowy Juniorów Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka. Relacja.Grupa A - SMERFY - do lat 8 - 1 m. - Mikołaj Grobelny (KSz Polonia Wrocław), 2 m. - Marek Szreter (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), 3 m. - Nikodem Bieroński (MGLKS Parnas Oława),
Grupa B - MŁODZICY - do lat 12 - 1 m. - Rafał Topoła (KSz Polonia Wrocław), 2 m. - Sebastian Osiakow (KSz Polonia Wrocław), 3 m. - Mateusz Bednarczyk (MUKS MDK Śródmieście Wrocław),
GRUPA C - JUNIORZY - do lat 16 - 1 m. - Antoni Pokusiński (KSz Polonia Wrocław), 2 m. - Oleksandra Pampukha (Intellect Zhytomyr Ukraina), 3 m. - Łukasz Strugarek (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).
Turniej D - KLAKIERZY - dla amatorów - został w całości rozegrany 10.08.2017. Zwyciężył Pan Zdzisław Sułot.
Wraz z Memoriałem Błaszczaka po raz pierwszy rozgrywany był turniej dla seniorów WROCŁAW OPEN.
Zapraszamy do udziału w 33 Memoriale Mistrza Błaszczaka, który odbędzie się w Gimnazjum nr 13 (XVI LO Kreatywności) we Wrocławiu w dniach 23-27.06.2018 z podziałem na grupy: do lat 8 (Smerfy), do lat 11 (Gargamele), do lat 14 (Młodzicy), do lat 18 (Juniorzy) i open (Klakierzy).
Czytaj więcej: 32 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka, Wrocław, 10-15.08.2017.
WAŻNE!!! MPJBiS we Wrocławiu, 6-9.08.2017.
PILNE! Agnieszka DMOCHOWSKA (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) Mistrzynią Polski do lat 18!
W Hali Stulecia we Wrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych (8-9.08.2017) i Szybkich (6-8.08.2017). W zawodach w szachach szybkich startowało 1010 uczestników, w tym 32 zawodników z MUKS MDK Śródmieście Wrocław, a w szachach błyskawicznych grało 23 zawodników z naszego klubu.
SZACHY BŁYSKAWICZNE, 8-9.08.2017:
C-8 - Marek Szreter, Eryk Krawczyk, Mateusz Uhryn, Łukasz Uhryn,
D-8 - ani jednej zawodniczki z MUKS MDK Śródmieście Wrocław...
C-10 - Kacper Kłys,
D-10 - Kinga Łupińska, Zofia Kulczycka, Olga Kraszewska,
C-12 - Mikołaj Wieczorek, Mateusz Bednarczyk, Marcel Łupiński, Krzysztof Ślęczka, Emil Krawczyk,
D-12 - Katarzyna Tomaszek, Oliwia Ścisła,
C-14 - Bartosz Kebel, Jan Kosior,
D-14 - ani jednej zawodniczki z MUKS MDK Śródmieście...
C-16 - Franciszek Sernecki, Krzysztof Kraszewski,
D-16 - Zofia Frej,
C-18 - Jarosław Szczuraszyk,
D-18 - Agnieszka Dmochowska, Barbara Kraszewska.
Wyniki końcowe w szachach błyskawicznych:
- grupy starsze (22 rundy): 14,0 pkt. - Franciszek Sernecki (6 m.), 13,5 pkt. - Agnieszka Dmochowska (6 m.), 13,0 pkt. - Katarzyna Tomaszek (12 m.), 12,5 pkt. - Zofia Frej (17 m.), Mateusz Bednarczyk (36 m.), i Mikołaj Wieczorek (39 m.), 12,0 pkt. - Oliwia Ścisła (23 m.), 11,5 pkt. - Jarosław Szczuraszyk (30 m.), 11,0 pkt. - Jan Kosior (64 m.), 9,5 pkt. - Bartosz Kebel (83 m.), 9,0 pkt. - Krzysztof Ślęczka (102 m.), 7,0 pkt. - Krzysztof Kraszewski (69 m.) i Marcel Łupiński (124 m.), 4,0 pkt. - Emil Krawczyk (130 m.), 3,5 pkt. - Barbara Kraszewska (32 m.);
- grupy młodsze (11 rund): 6,5 pkt. - Marek Szreter (18 m.), 6,0 pkt. - Mateusz Uhryn (25 m.) i Eryk Krawczyk (32 m.), 5,0 pkt. - Kinga Łupińska (41 m.), Zofia Kulczycka (43 m.), Olga Kraszewska (44 m.) i Łukasz Uhryn (51 m.), 4,5 pkt. - Kacper Kłys (92 m.).
SZACHY SZYBKIE, 6-8.08.2017:
C-8 - Marek Szreter, Eryk Krawczyk, Mateusz Uhryn, Łukasz Uhryn, Marcel Lesiński,
D-8 - ani jednej zawodniczki z MUKS MDK Śródmieście Wrocław...
C-10 - Kacper Kłys,
D-10 - Kinga Łupińska, Zofia Kulczycka, Olga Kraszewska,
C-12 - Mikołaj Wieczorek, Mateusz Bednarczyk, Marcel Łupiński, Krzysztof Ślęczka, Radosław Zawada, Emil Krawczyk,
D-12 - Oliwia Ścisła, Katarzyna Tomaszek, Magdalena Kotas,
C-14 - Bartosz Mazurek, Łukasz Strugarek, Jan Kosior, Abdel-Azziz Dahche, Bartosz Kebel, Kamil Strutyński,
D-14 - ani jednej zawodniczki z MUKS MDK Śródmieście...
C-16 - Franciszek Sernecki, Krzysztof Tokarz, Krzysztof Kraszewski,
D-16 - Zofia Frej,
C-18 - Michał Hołownia, Jarosław Szczuraszyk,
D-18 - Agnieszka Dmochowska, Barbara Kraszewska.
Wyniki końcowe szachów szybkich (po 11 rundach): 9,0 pkt. - Agnieszka Dmochowska (1 m.), 7,0 pkt. - Franciszek Sernecki (12 m.) i Mateusz Uhryn (20 m.), 6,5 pkt. - Zofia Frej (9 m.), 6.0 pkt. - Oliwia Ścisła (26 m.), Zofia Kulczycka (29 m.), Marek Szreter (31 m.), Kinga Łupińska (34 m.) i Mikołaj Wieczorek (52 m.), 5,5 pkt. - Michał Hołownia (36 m.), Jarosław Szczuraszyk (41 m.), Eryk Krawczyk (47 m.) i Mateusz Bednarczyk (61 m.), 5,0 pkt. - Katarzyna Tomaszek (45 m.), Olga Kraszewska (57 m.), Łukasz Uhryn (60 m.), Bartosz Kebel (81 m.) i Kacper Kłys (90 m.), 4,5 pkt. - Krzysztof Tokarz (62 m.) i Bartosz Mazurek (88 m.), 4,0 pkt. - Krzysztof Kraszewski (67 m.), jan Kosior (100 m.), Łukasz Strugarek (101 m.), Kamil Strutyński (107 m.), Abdel-Azziz Dahche (109 m.) i Marcel Łupiński (115 m.), 3,5 pkt. - Magdalena Kotas (69 m.), 3,0 pkt. - Krzysztof Ślęczka (131 m.) i Radosław Zawada (135 m.), 2,0 pkt. - Marcel Lesiński (91 m.) i Emil Krawczyk (137 m.), 1,5 pkt. - Barbara Kraszewska (33 m.).
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Ekstraliga, Szczyrk 21-30.07.2017
Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W najwyższej klasie rozgrywek - ekstralidze - nasz zespół pod wodzą trenerów Adama Bożka i Piotra Dobrowolskiego zajął 8. miejsce i zapewnił sobie start w tych rozgrywkach w przyszłym roku!
Najlepsze wyniki w drużynie uzyskali:
Aleksandra Czarniecka - 6,5 pkt. (II miejsce na 6. szachownicy),
Zofia Frej - 4,5 pkt. (5 szachownica),
Bartosz Mazurek - 4 pkt. w 8 partiach (3-4 szachownica).
Wystąpili także: Agnieszka Dmochowska, Franciszek Sernecki, Jan Kosior i Łukasz Strugarek.
Gratulujemy!
Strona Ekstraligi Transmisja Wyniki
fot. ekstra.kochamszachy.eu
Czytaj więcej: Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Ekstraliga, Szczyrk 21-30.07.2017
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - II liga, Szczyrk 21-30.07.2017
W zakończonych rozgrywkach II ligi juniorów nasz zespół zajął 29. miejsce spadając do III ligi.Najlepsze wyniki indywidualne w drużynie uzyskali:
Michał Hołownia - 8,5 pkt. (IV miejsce na 1. szachownicy),
Jarosław Szczuraszyk - 8,5 pkt. (IV miejsce na 2. szachownicy),
ponadto w drużynie wystąpili:
Bartosz Kebel, Krzysztof Ślęczka, Katarzyna Tomaszek, Oliwia Ścisła i Kinga Łupińska.
Szczegółowe omówienie występu naszych II-ligowców znajdziemy na forum w wątku: II Liga Juniorów,Szczyrk, 2017
Strona II ligi Transmisja Wyniki
Czytaj więcej: Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - II liga, Szczyrk 21-30.07.2017
Więcej artykułów…
- Obóz szachowy, Sokołowsko 8-19.07.2017
- Brązowe medale na Drużynowych Mistrzostwach Świata!
- Znakomita postawa Polaków na Drużynowych Mistrzostwach Świata
- Norma Agnieszki Dmochowskiej!
- Walne Zebranie Sprawozdawcze członków MUKS MDK Śródmieście Wrocław, 22.06.2017.
- Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 6 i 7, Poronin 15-18.06.2017
- Turniej szachowo-tenisowy, 18.06.2017, Gimnazjum 13 we Wrocławiu
- Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików, Kudowa 9-11.06.2017
- Udany weekend szachistów Śródmieścia!
- Wyniki trzeciego turnieju Otwartych Mistrzostw Wrocławia Młodzieży do lat 14, 11 i 9, 27.05.2017
Ostatnio na Forum
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 dzień 4 godzin ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 3 dni 21 godzin ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 3 dni 23 godzin ago
-
- Ligi seniorów
- 3 dni 23 godzin ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 5 dni 22 godzin ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 3 tygodni 4 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- TOP turnieje
- 1 miesiąc 3 tygodni ago
-
- Mistrz Franciszek Sernecki
- 2 miesiąc 4 dni ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.
Turnieje
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 10 - Jastrzębia Góra
-
Mistrzostwa Młodych Szachistów - I turniej - 9.03.2024 (sobota)
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - III turniej - 2.03.2024.
-
Turniej o kategorie (Drugi Krok) - 24-25.02.2024
-
Turniej Pierwszy Krok - sobota 17.02.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - II turniej - 3.02.2024.