sobota 20 Kwi 2024
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Miejsce na informacje o turniejach szachowych.

TEMAT: Kiedy zapraszamy drużynę niemiecką?

Kiedy zapraszamy drużynę niemiecką? 6 lata 5 miesiąc ago #1064

Pani Jolanto,

Rewanż w przyjęciu dzieci i opiekunów dotyczy meczu rewanżowego. Czyli my jedziemy w kwietniu, drużyna niemiecka ze wstępnych ustaleń ma przyjechać w końcówce sierpnia lub na początku września. Ten przyjazd my być przyjazdem weekendowym. I to jak na razie jedyny ich oficjalny przyjazd, który powinniśmy ustalić z drużyną z Drezna.
Oczywiście jeśli nasi koledzy z Drezna chcą przyjechać na inne nasze turnieje i potrzebują noclegów to muszą liczyć na ludzi dobrej woli, którzy ich przyjmą do siebie. Ja w tym miejscu mogę zadeklarować, że mam dobrą wolę i także przyjmę do siebie 2-3 osoby jeśli powstanie taki pomysł.

Wracając do głównego wątku, niestety wyjazd do Drezna na razie stoi pod wielkim znakiem zapytania. Niestety nie mamy zgłoszeń od chętnych zawodników a bardziej od ich rodziców. Jeśli nic nie zmieni się w tej materii, to niestety będziemy musieli odłożyć wyjazd na bliżej nieokreślony czas.
Niestety lub stety strona niemiecka potrzebuje naszej deklaracji co do przyjazdu w miarę szybko bo chcą się przygotować, pozyskać środki z EU itd. Tak więc pospolite polskie ruszenie na tydzień przed wyjazdem nie wchodzi w grę.
Apeluję więc do osób, które są przekonane, że chcą wysłać dziecko na turniej do Drezna aby zgłaszały się do mnie w miarę szybko. W sytuacji braku takich deklaracji, w przyszłym tygodniu niestety powiadomię stronę niemiecką, że pomysł może był dobry jednak nie wydał z siebie owoców.

Pozdrawiam
Sławek Bednarczyk
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiedy zapraszamy drużynę niemiecką? 6 lata 5 miesiąc ago #1063

Dzień dobry,
chciałabym w takim razie prosić o odpowiedź, czy będziemy organizować Turniej Noworoczny (i czy będą miejsca;-),
w kontekście zaproszenia niemieckich gości,
chyba, że ktoś ma inny pomysł.
Zostałam poproszona o skontaktowanie się z panią Eleną, która przyjeżdża z dziećmi z Niemiec na Memoriał Błaszczaka.
Ale to bym musiała już znać konkrety.
My do domu możemy przyjąć jednego opiekuna + 2kę dzieci. Jak będzie trzeba, to ewentualnie 4kę dzieci (grzecznych:-).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kongres dr Jana Zukertorta 6 lata 5 miesiąc ago #1052

Hmm, można by było tu przytoczyć, jak już tak uściślamy, dlaczego robimy ten turniej, tak gwoli przypomnienia.

A mi chodziło o turniej, którego formuła będzie atrakcyjna dla potencjalnych przybyszów z Niemiec, skoro zgłaszali chęć przyjazdu do nas kiedyś.

Natomiast noworoczny wymieniłam, bo wtedy dużo ludzi ma wolne, poza tym wtedy Wrocław jest taki uroczysty - atrakcyjny dla spacerowiczów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kongres dr Jana Zukertorta 6 lata 5 miesiąc ago #1051

  • Marek Ścisły
  • Marek Ścisły Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 300
  • Otrzymane podziękowania: 6
Dlaczego na Kongres?

Wbrew pozorom Cukiertor nie miał dużo wspólnego z Niemcami.

Jan Hermann Cukiertort (pisownia przed emigracją do Prus) -jego matką była baronowa Krzyżanowska. Jego ojciec był protestanckim misjonarzem pochodzenia żydowskiego. Misja chrześcijańska wśród ludności żydowskiej w zaborze rosyjskim była uważana za podejrzaną. Dlatego rodzina Cukiertort (później Zukertortów) wyemigrowała do Prus...
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc ago przez Marek Ścisły.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiedy zapraszamy drużynę niemiecką? 6 lata 5 miesiąc ago #1050

Dzień dobry,
czy byłby to jakiś pomysł, żeby na ten turniej zaprosić Niemcy?

(jeszcze inną alternatywą być może ciekawą, byłoby zaproszenie ich na turniej noworoczny, o ile taki będziemy organizować)
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc ago przez Jolanta Krawczyk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.061 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.