piątek 29 Mar 2024
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Miejsce na informacje o turniejach szachowych.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 6 lata 3 tygodni ago #1216

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1029
  • Otrzymane podziękowania: 490
Dołaczam się do gratulacji dla Zosi za wspaniały wynik na finałach Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych.
Zosiu, dołaczyłaś do elitarnego grona medalistów MPJ z naszego klubu.
Jesteś w nim m.in. z Jolantą Zawadzką, obecnie arcymistrzynią, Twoją imienniczką Zosią Frej czy od niedawna seniorką Agnieszką Dmochowską.
Wielkie wyrazy uznania dla rodziców Zosi wspierających rozwój talentu córki oraz trenera Roberta Korpalskiego, którego podopieczni ze Śródmieścia zdobywali medale 28 lat temu (Edward Łupkowski - mistrz Polski do lat 12) i zdobywają dzisiaj. :-)
Oby tak dalej!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 6 lata 3 tygodni ago #1215

Gratulacje dla Zosi, rodziców, Roberta za świetną pracę i wynik.
Mimo małego doświadczenie turniejowego talent i chęci zadecydowały o wielkim sukcesie Zosi.
Nieźle zagrała Kinga, 5,5 pkt. to dobry wynik. Tu też motywacja była na dobrym poziomie, jedynie gra była ciut za szybka.
Trudne zadanie mieli nasi debiutanci, zresztą o rok młodsi.
Słabszy początek zaliczył Mateusz, ale zdecydowanie rozkręcił się w 2 połowie, pokazując solidną grę. W swoim roczniku, 8 miejsce to też niezły wynik. Większa praca i początek grania w silniejszych turniejach to dobry kierunek. Bardzo nierówno grał Marek, przeplatając dobre pomysły z błędami.Na pewno jest tu potencjał ,ale pewne zmiany byłyby dobre dla Marka. To co wystarczało do 8 lat, w szachach dziecięcych, może być za mało na następne poziomy.
Turniej bardzo pouczający dla nas wszystkich i chciałem podziękować zawodnikom, rodzicom, Robertowi za współpracę i miłą atmosferę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 6 lata 3 tygodni ago #1214

  • Robert Korpalski
  • Robert Korpalski Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 782
  • Otrzymane podziękowania: 53
Podczas tego turnieju pracowałem z Zosią, a Piotrek Dobrowolski z Kingą, Markiem i Mateuszem. Pomagałem mu w pracy z tą trójką, a Piotr w kluczowym momencie pomógł mi w pracy z Zosią.
Zosia 2 pierwsze partie zagrała "na luzie" z dużym animuszem, polotem i dokładną i skuteczną obserwacją wydarzeń. Bez wątpienia miało to duże psychologiczne znaczenie, bo przeciwniczki przygotowujące się do rywalizacji z nią przeglądały zapewne partie po kolei i pierwsze wrażenia miały chyba "wbijające w fotel".
Kolejne 5 partii Zosia zagrała ze znacznym nadmiarem chęci, co skutkowało nerwowością i grą powierzchowną, ale wyraźnie pomagała jej wyrobiona na wstępie reputacja i w efekcie w każdej z tych partii, w procesie walki (to były długotrwałe wojny), miała szanse i na sukces i na porażkę, zazwyczaj wielokrotnie szanse i na to i na to... 3 partie w tej fazie turnieju wygrała, a 2 przegrała (z dwoma spośród trójki najbardziej wymagających zawodniczek i te 2 przeciwniczki zajęły zdecydowanie 2 pierwsze miejsca).
Po porażce w 7 partii - ze Śmietańską - i zaliczeniu najdłużej trwającej partii w życiu, aby jeszcze myśleć o medalu trzeba było wygrać obowiązkowo 8 partię, a przede wszystkim, wreszcie wydobyć się z tych wyniszczających wojen, na poziom prezentowany w 2 pierwszych partiach, ale los przyniósł najokrutniejszy możliwy cios - kojarzenie z grającą coraz lepiej, wręcz świetnie (w tej fazie turnieju - według mnie najlepiej ze wszystkich) - Julką Salamon - stałą rywalką, z którą z każdą kolejną partią grało się Zosi coraz trudniej...
Aby odnieść sukces w tej najważniejszej partii Zosia musiała się wybić zdecydowanie ponad przeciętność! Pracowaliśmy bardzo ciężko (chyba nawet zbyt ciężko), czego efektem była najpierw nieprzespana przez Zosię noc, a potem gra ponad przeciętność i wspaniały sukces.
W ostaniej rundzie dostała zawodniczkę o wręcz identycznym dorobku, grającą na takim samym poziomie co Zosia, ale los tym razem bardzo uśmiechnął się do Zosi i dostała ponownie biały kolor, więc po tamtych wojnach postawiliśmy na wypoczynek, regenerację sił, zrezygnowaliśmy z pracy przygotowawczej, chociaż przez chwilę - w przerwie kolejnych rozrywek - wymyśliliśmy kilka fajnych pomysłów, jednak używać ich nie trzeba było, bo zgodnie z przewidywaniami - debiut wybrany przez przeciwniczkę był bardzo zaskakujący - Obrona Caro-Cann. Zwycięstwo zapewniało Zosi brązowy medal, ale gdyby na 2 pierwszych szachownicach wygrały faworytki (a wydawało się to dość pewne), to do medalu powinien wystarczyć remis. Zosia miała w debiucie pozycję trochę lepszą, ale w ostatniej rundzie - w takiej sytuacji - trudno jest się zdecydować na spektakularne uderzenia. Coś tam próbowała uzyskać i się pomyliła i stanęła gorzej, ale skład figurowy (po 2 wieże) mnie uspokoił i byłem pewien, że uzyska upragniony remis i brązowy medal, pomimo straty pionka. I rzeczywiście tak się stało, chociaż jeszcze parę niedokładności w grze popełniła (po tylu wrażeniach turniejowych to normalne).
Świetnie pokazała się Kinga, nieźle wypadł też Mateusz, trochę gorzej Marek (ale ma potencjał i dostał sygnał, że konieczna jest bardziej wytężona praca nad szachami).
O tej trójce lepiej, gdy napisze Piotr. :)
Ostatnio zmieniany: 6 lata 3 tygodni ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 6 lata 3 tygodni ago #1213

  • Marek Ścisły
  • Marek Ścisły Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 300
  • Otrzymane podziękowania: 6
Gratulacje dla Zosi, jej rodziców i dziadków, których miałem okazję poznać w Szczyrku.

Panie Robercie! Świetna robota! Również gratuluję! I czekamy na relację :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 6 lata 3 tygodni ago #1209

Wytrzymajcie jeszcze jutro z duchem walki!

Pozdrawiamy, jak wrócicie, będzie ciepło we Wrocławiu,
Jola Krawczyk
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 6 lata 3 tygodni ago #1206

  • Robert Korpalski
  • Robert Korpalski Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 782
  • Otrzymane podziękowania: 53
Pani Jolu! Dziękujemy za wsparcie! :)
Pozdrowienia spod Kielc.
Robert Korpalski & company
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.079 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 1 użytkownik.

  • TatoAdama