piątek 19 Kwi 2024
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Miejsce na informacje o turniejach szachowych.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mniej TOP-owe turnieje

Mniej TOP-owe turnieje 5 lata 10 miesiąc ago #1318

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1051
  • Otrzymane podziękowania: 519
Wielkimi krokami zbliża się jedna z najważniejszych imprez organizowanych przez nasz klub - Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka, Wrocław, 13. Gimnazjum przy ul. Reja, 18-21.06.2018r. Gorąco zachęcam zawodników Śródmieścia do startu w tym turnieju!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mniej TOP-owe turnieje 5 lata 10 miesiąc ago #1306

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1051
  • Otrzymane podziękowania: 519
Wiesław Janocha napisał:
W najbliższą niedzielę 27.05. jest znakomita okazja do zagrania w ciekawym turnieju szachów szybkich. Można zagrać w Wiszni Małej - strona: www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3370/index.html?l=pl
albo w Lesznie - strona:
www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3122/index.html?l=pl
W Wiszni Małej niestety nie zagrał żaden zawodnik Śródmieścia, za to w Lesznie niżej podpisany zagrał nienajgorzej z wynikiem 7,5/9 zajmując 2. miejsce. Zwyciężył FM Piotr Goluch - 8 pkt. a 3. był FM (z dwoma normami arcymistrzowskimi!) Mikołaj Tomczak - 7 pkt.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mniej TOP-owe turnieje 5 lata 10 miesiąc ago #1303

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1051
  • Otrzymane podziękowania: 519
W najbliższą niedzielę 27.05. jest znakomita okazja do zagrania w ciekawym turnieju szachów szybkich. Można zagrać w Wiszni Małej - strona: www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3370/index.html?l=pl
albo w Lesznie - strona:
www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3122/index.html?l=pl
Ja wybieram się do Leszna. Osoby, które chciałyby tam zagrać, mogą pojechać ze mną. Wyjeżdżam ze stacji Wrocław Różanka (obok Mostu Milenijnego) o godz. 7:11.
Powrót do Wrocławia ok. godz. 18:00.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 10 miesiąc ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mniej TOP-owe turnieje 5 lata 11 miesiąc ago #1297

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1051
  • Otrzymane podziękowania: 519
Już po 7. turnieju FLAMPARK w Wałbrzychu. Wygrał GM Marcin Tazbir (6/8 ) przed IM Dominikiem Orzechem (6,5/8 ) i FM Mikołajem Tomczakiem (6/8 ). Drugi arcymistrz Łukasz Cyborowski (4/8 ) zajął 7. miejsce. Niżej podpisany -jako jedyny przedstawiciel Śródmieścia :-(- zajął 13. miejsce (4,5/8 ).
Szkoda, że nie zagrała maksymalna liczba uczestników (128), bo warunki do gry były bardzo dobre (stosunkowo niskie wpisowe - 20 zł, juniorzy 10 zł, znakomita(!) sala gry w Starej Kopalni, kawa i herbata oraz ciasteczka (gratis) dla uczestników oraz bardzo wysokie i bardzo liczne nagrody - I 3000 zł, II - 2000 zł, III - 1500 zł, ... , XX - 100 zł, a wszyscy zawodnicy, którzy uzyskali ponad 50% dostali nagrody w wysokości ok. dwukrotności wpisowego).
Turniej odbywa się dzięki zaangażowaniu pana Kazimierza Bielińskiego - twórcy pomysłu systemu FLAMPARK i głównemu sponsorowi turnieju. Jego syn napisał program kojarzeń i w gorących dyskusjach z ojcem dopracowywał szczegóły regulaminu.
Idea systemu polega na tym, że wszyscy zawodnicy grają z przeciwnikami o zbliżonej sile gry (wczoraj nr startowe zawodnika i jego przeciwników różniły się maksymalnie o 13). Np. ja miałem nr 13 i grałem z przeciwnikami o następujących nr startowych: białymi z 26, czarnymi z 2, białymi z 6, czarnymi z 22, białymi z 10, czarnymi z 18, białymi z 14 i czarnymi z 15. Co ciekawe wszystkie partie grałem przy tym samym stoliku i nazwiska przeciwników poznałem już przed I rundą.
O wyniku zawodnika w turnieju decyduje suma dwóch składników (wynik procentowy oraz 1/8 średniego rankingu przeciwników). Obliczenie tej skomplikowanej (?!) sumy powoduje, że w turnieju rzadko wygrywają ci, którzy zgromadzą najwięcej punktów.
Np. wczoraj najwięcej punktów w 8 partiach zdobyli:
Aleksander Wilk 7,5/8 - 47. miejsce (nr startowy 67)
Ireneusz Łada 7/8 - 16. miejsce (nr startowy 32)
Grzegorz Wójcik 7/8 - 39. miejsce (nr startowy 58)
Piotr Kołodziejski 7/8 - 48. miejsce (nr startowy 66)
Wiktor Tański 7/8 - 69. miejsce (nr startowy 87)
Dominik Orzech 6,5/8 - 2. miejsce (nr startowy 9).
Zalety systemu:
1) gramy z przeciwnikami o zbliżonej sile gry, czyli każdy gra turniej "na miarę swoich możliwości",
2) znamy przeciwników od samego początku (podobnie jak w turnieju "każdy z każdym").
Wady:
1) zawodnik z dolnej części turnieju praktycznie nie ma szans wygrania całego turnieju.
Ciekawy jestem opinii Państwa o tym systemie. Zainteresowanych proszę o opinie na forum lub na mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przy okazji zachęcam do startu w kolejnym turnieju FLAMPARK (mam nadzieję, że się odbędzie) i przekonanie się na własnej skórze o zaletach i wadach systemu.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 11 miesiąc ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mniej TOP-owe turnieje 5 lata 11 miesiąc ago #1296

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1051
  • Otrzymane podziękowania: 519
Ciekawy turniej z baaaaardzo wysokimi nagrodami odbędzie się jutro w Wałbrzychu.
20 nagród. Pierwsza 4000 zł (albo 3000 zł).
Na pewno zagra kilku arcymistrzów.
Może warto zagrać?
Tylko regulamin nieco zagmatwany...
Gwarantuje jednak grę z zawodnikami na swoim poziomie (różnica nr startowych przeciwników +/- 13). Tzn. mając nr startowy 50 gramy tylko z zawodnikami o numerach pomiędzy 37 a 63.
Jeszcze zostało 28 miejsc!
Turniej FLAMPARK-7. Miejsce - Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Poniżej regulamin turnieju:

Turniej szachowy FLAMPARK 7 - Regulamin

ORGANIZATOR
Wałbrzyski Ośrodek Kultury

TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK
13.05.2018 niedziela godz.10:00, Wałbrzych, ul.Wysockiego 29 (Stara Kopalnia)

SYSTEM ROZGRYWEK
Kojarzenia: FLAMPARK, tempo gry: P-15’+5’’, dystans: 8 rund.

UCZESTNICTWO
Uczestnikami turnieju mogą być wszyscy chętni. Liczba graczy jest ograniczona do 128.
Zgłoszenia: na stronie internetowej serwisu flampark.pl lub telefonicznie 699981712 (K.Bieliński).
Wpisowe: 20 zł (urodzeni w 2000 roku i młodsi 10zł)

RANKING STARTOWY
Przyjmuje się ranking FIDE szachów klasycznych, a następnie szybkich i dalej posiadanej kategorii: I–1825, II–1650, III–1500,
IV–1350, V–1200. Zawodnik bez rankingu FIDE i kategorii deklaruje ranking startowy.

OCENA REZULTATÓW
Procentowy wynik + (Rc-1000):8. Partie niegrane pomija się.

PLAN TURNIEJU
13.05.2018 9:00 – otwarcie biura zawodów
9:00 – 09:45 – zgłaszanie, potwierdzanie zgłoszeń, wpłata wpisowego
09:45 – zamknięcie listy zgłoszeń,
09:45 – 10:00 – odprawa, generowanie kojarzeń wszystkich rund, wydruk i rozdanie kart gracza
Rundy: 10:00, 10:40, 11:20, 12:00, 12:40, 13:20, 14:00, 14:40
15:30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

NAGRODY
a) nagrody główne za zajęcie miejsca od I do XX:
4000zł, 3000, 2000, 1000, 800, 600, 500, 400, 300, 250, 200, 180, 160, 150, 140, 130, 120, 110, 100, 100
Jeżeli średni ranking graczy TOP-10 będzie niższy niż 2495 to trzy pierwsze nagrody będą obniżone do 3000zł, 2000 i 1500, a pozostałe nie ulegną zmianie.
b) nagrody za postęp z kwoty wpisowego w wysokości: wsp.K∙(R-800)∙C, C-stała
Nagród nie sumuje się, bierze się wyższą.
Najlepsze panie, poza nagrodą otrzymują: 150, 100, 50zł

UWAGI KOŃCOWE
Sędzią głównym zawodów będzie IA Rafał Siwik.
Turniej nie będzie podlegał ocenie rankingowej FIDE.
W turnieju obowiązują aktualne przepisy gry FIDE i Kodeks Szachowy PZSzach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mniej TOP-owe turnieje 9 lata 2 miesiąc ago #202

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1051
  • Otrzymane podziękowania: 519
Jutro już startuje "Turniej szachowy przy kawie i herbacie", rozgrywany w bardzo ciekawej formule - jedna runda w tygodniu, czyli dużo czasu na przemyślenia, analizy i przygotowania...
Turniej rozgrywany tradycyjnie w klubie Polonia przy Wita Stwosza.
Wczoraj pisałem na stronie DZSzachu:
"Turniej startuje za dwa dni, a na liście nie ma ŻADNEGO(!) juniora Śródmieścia i to mimo moich wielokrotnych rekomendacji i zachęt.
Jestem załamany. :(
Jestem wkurzony. :angry:
Ale co zrobić? Grać za chwasty w " Kawie i herbacie" nie będę. ;)"
Dzisiaj jednak zauważyłem pierwszą jaskółkę na liście startowej. :)
Link na regulamin turnieju: www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_211/regulations.html?l=pl
Tam też można się zapisać przez formularz zgłoszeniowy - dotyczy to tylko zawodników o rankingu min.1600 lub posiadających ranking ELO.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.085 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 1 użytkownik.

  • TatoAdama