środa 24 Lip 2024

START

Drukuj

Historia sekcji

... w opracowaniu ...

Szachy to dyscyplina łącząca elementy sportu, nauki i sztuki stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy i fantazji. Rozwijając wyobraźnię, pamięć, zdolność abstrakcyjnego, logicznego myślenia kształtuje cechy charakteru nieodzowne do osiągnięcia zwycięstwa na szachownicy, jak i w życiu.

Szachy są sportem umysłowym ze wszystkimi elementami sportowej rywalizacji wymagającej umiejętności panowania nad sobą, wytrwałości, przezorności, odwagi, woli zwycięstwa. Rozwijają inteligencję i zdolności twórcze. Niezaprzeczalne są walory szachów społeczne, kulturalne i wychowawcze.

Sekcja szachowa MDK Śródmieście Wrocław powstała w 1980 roku.

Głównym celem było przybliżenie młodzieży piękna i walorów ,,królewskiej gry" przez objęcie nauką szachów dzieci w większości szkół podstawowych rejonu Śródmieścia. Koordynatorem działań w pierwszym okresie był Robert Korpalski, którego wsparł pod koniec lat osiemdziesiątych Krzysztof Krupa i do dziś głównie we współpracy z Wiesławem Janocha i Adamem Bożkiem kierują razem działalnością tej sekcji.

W szczytowym okresie rozwoju sekcji w zajęciach udział brało ponad 600 uczniów. Aktualnie sekcja szkoli około 300 zawodników, z których prawie połowa posiada szachowe kategorie.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 1 użytkownik.

  • WieslawJ