piątek 29 Mar 2024

START

Drukuj

Turniej PIERWSZY KROK 22.02.2015

W niedzielę 22.02.2015 w MDK Śródmieście Wrocław ul. Dubois 5 rozegrany został turniej PIERWSZY KROK - ostatni w obecnym roku szkolnym. Zdjęcia. Wyniki.

Pierwsze miejsce zajął Aleksander Lizunow (SP 91, Robert Korpalski), który uzyskał 5,0 pkt. z 6 partii i zdobył IV kategorię szachową. Drugi był Jędrzej Janiszyn (SP 63, Wiesław Janocha) - 5,0 pkt. - zdobył IV kat. Trzecie miejsce zajął Emil Krawczyk (SP 91, Robert Korpalski) - 5,0 pkt. - zdobył IV kategorię. Ponadto kategorie szachowe zdobyli w tym turnieju następujący zawodnicy MUKS MDK Śródmieście:

IV kategorię - Adam Biernacki, Igor Nowak, Jakub Mahboub, Wiktoria Trześniewska i Bartosz Muszyński,

V kategorię - Łukasz Bączkowski, Monika Banaszek, Victoras Chantsoulis, Wojciech Konieczny, Krzysztof Nyrek, Ruben Ziółkowski, Zofia Trzeciak, Filip Parka, Maksymilian Ogonowski, i Feliks Kozyra.

Komunikat w wersji do wydruku: pojedynczy, podwójny.

Turnieje „PIERWSZY KROK”

dla uczestników zajęć szachowych

MDK Śródmieście Wrocław -

23.11, 14.12.2014, 8.02, 22.02.2015.

1. Organizator.          Sekcja szachowa MUKS MDK Śródmieście Wrocław, ul. Dubois 5.

2. Miejsce rozgrywek.          MDK Śródmieście Wrocław, ul. Dubois 5.

3. Terminy zawodów.          1 turniej - 23. 11. 2014  (niedziela),2 turniej – 14. 12. 2014 (niedziela), 3 turniej – 8.02.2015 (niedziela),4 turniej – 22.02.2015 (niedziela).

4. Zgłoszenia.                        Zgłoszenia do turnieju za pośrednictwem trenerów i instruktorów MDK Śródmieście oraz w dniu zawodów do godziny 9.15. Można zgłaszać się również wcześniej na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w internetowym serwisie turnieju „Pierwszy Krok” na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje. W zgłoszeniu prosimy podać szkołę oraz nazwisko trenera szachowego, na którego zajęcia uczęszcza zawodnik (w formularzu zgłoszeniowym w rubryce „Klub lub miasto”).

5. Uczestnictwo.                    W turniejach mogą brać udział uczestnicy zajęć szachowych MDK Śródmieście Wrocław, (czyli podopieczni trenerów: Anny Domaradzkiej-Żyły, Adama Bożka, Piotra Dobrowolskiego, Wiesława Janochy, Roberta Korpalskiego i Krzysztofa Krupy) urodzeni w 2005 roku lub później, bez kategorii lub posiadający co najwyżej V kategorię szachową. W każdym turnieju może wziąć udział maksymalnie 50 zawodników i zawodniczek, więc o uczestnictwie w turnieju decydować będzie kolejność zgłoszeń.

6. Wpisowe.                           Wpisowe do turnieju wynosi 15 złotych (w tym opłata klasyfikacyjno-rankingowa). Płatne w dniu zawodów do godziny 9.15.

7. Nagrody.               W  każdym turnieju zawodnicy, którzy zajmą miejsca I – V oraz najlepsza zawodniczka otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki.

8. System rozgrywek.           Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund.

Tempo gry: 30 min. dla zawodnika na rozegranie całej partii.

I runda rozpoczyna się o godz. 9:30. Przewidywana godzina zakończenia turnieju – 15:00.

W każdym turnieju Pierwszy Krok istnieje możliwość zdobycia IV i V kategorii szachowej.

9. Cel turniejów.                   Turnieje organizowane są w celu zapoznania debiutantów szachowych i ich rodziców z zasadami i specyfiką rywalizacji szachowej oraz w celu umożliwienia zawodnikom i zawodniczkom zdobycia początkowych kategorii szachowych.

10. Postanowienia końcowe.

Prosimy, by bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek, rodzice zawodników, którzy zdobyli szachowe kategorie, wypełnili 2 formularze (przynależność klubowa i licencja) oraz wpłacili 30 zł za licencję (opłata raz w życiu) oraz 20 zł za klubową koszulkę, którą natychmiast dziecko otrzyma (łącznie 50 zł).

W turniejach obowiązują aktualne przepisy gry FIDE.