niedziela 14 Kwi 2024

Artykuły

Drukuj

II liga juniorów - Poronin 16-25.06.2021

Zakończyły się rozgrywki II ligi juniorów, w których drużyna Śródmieścia zajęła 32. miejsce wśród 37 zespołów, a tym samym spadła do rozgrywek okręgowych. Graliśmy w następującym składzie, który osiągnął poniższe wyniki indywidualne:
1. Abdel-Azziz DAHCHE 4 pkt. w 11 partiach (3 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek) +40,0 ELO
2. Mateusz BEDNARCZYK 3,5/11 (+3 =1 -7) -82,8 ELO
3. Adam GIBAŁA 2,5/8 (+1 =3 -4) -8,0 ELO
4. Kamil DOBROWOLSKI 4,5/9 (+3 =3 -3)  +18,0 ELO
4a. Krzysztof NAGŁY  1,5/5 (+1 =1 -3) -20,4 pkt. ELO
5. Daria ŁUNIEWSKA  5,5/11 (+4 =3 -4) +64,8 ELO
6. Aliaksandra KLINTSEVICH  4,5/8 (+4 =1 -3) +7,2 ELO
6a. Michalina POPCZYŃSKA  1,5/3 (+1 =1 -1) -24,8 ELO
Opiekunami i szkoleniowcami drużyny byli: FM Franciszek SERNECKI i FM Wiesław JANOCHA.

Serwis turniejowy
Transmisja
Zdjęcia

Krótkie podsumowanie po lidze: do utrzymania zabrakło niewiele - wystarczyło wygrać jeden z dwóch ostatnich meczów. To się okazało zbyt trudne dla naszej młodej drużyny złożonej w połowie z debiutantów na tym szczeblu rozgrywek. Z pewnością doświadczenia i praca wykonana podczas II ligi juniorów powinna zaprocentować w kolejnych turniejach. Indywidualnie ze swoich wyników mogą zadowoleni zawodnicy, którzy zyskali na rankingu, czyli Daria, Abdel, Kamil i Sandra, chociaż i oni mogli zdobyć nieco więcej punktów. Pozostali mogą wyciągnąć sporo wniosków ze swojej gry na lidze. Dziękuję wszystkim zawodnikom i młodemu trenerowi Franciszkowi Serneckiemu za ambitną walkę i życzę wielu kolejnych sukcesów szachowych!
Wiesław Janocha - kierownik drużyny

Poniżej krótkie relacje z poszczególnych meczów: W ostatniej 11. rundzie przegraliśmy 1,5:4,5 z UKS Piatka Wieluń. Wygrała swoją partię Sandra, a zremisował Kamil. Ten wynik oznacza spadek do III ligi juniorów.

Przedostatnia, dziesiąta runda nie była dla nas szczęśliwa, po słabym meczu ulegliśmy wysoko 1:5 drużynie Zielonych Zielonka. Zremisowali jedynie Mateusz i Daria. Zajmujemy 30. spadkowe miejsce. Jutro "mecz ostatniej szansy" z UKS Piątka Wieluń. Potrzebujemy zwycięstwa by utrzymać się w lidze. 

W dziewiątej rundzie gramy z Kielcami, które zdobywają punkty głownie na szachownicach dziewczęcych 5. i 6. oraz 1.  Na nich będzie najtrudniej. Rozpoczęło się nie najlepiej, bo Adam tylko zremisował. Potem super wynik - nieoczekiwane zwycięstwo Darii. Potem  dwie porażki, zwycięstwo Krzysztofa i cenny remis Abdela. Wynik 3:3 jest OK, chociaż szans na wygranie meczu było kilka - w trzech partiach!. Do końca ligi pozostało już tylko 2 rundy. Jutro zagramy z zespołem Zieloni Zielonka

Mecz ósmej rundy z KTSz Kalisz rozpoczęliśmy fatalnie, bo od wyniku 0:2. To jednak - na szczęście - nie załamało drużyny, która dzielnie walczyła o odrobienie strat. Po wygranej Abdela było już tylko 1:2, po zwycięstwie Mateusza remis 2:2, a po partii Adama objęliśmy nawet prowadzenie 3:2. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, co utrzymuje nas w strefie drużyn pozostających w lidze. Popołudniu gramy z Victorią Kielce.

W siódmej rundzie graliśmy z drużyną organizatorów II ligi - UKS SP8 Chrzanów, na którą było się ciężko przygotować z powodu dużej liczby rezerwowych. Mecz rozpoczął się nieźle, bo wygrał Kamil i zremisowała Michalina, a w pozostałych partiach staliśmy obiecująco. Potem jednak zaczęły się problemy, bo przegrali obaj nasi starsi juniorzy, ale z zawodnikami mającymi rankingi o kilkaset punktów wyższe. Kolejną partię zremisował Adam walczący do końca o zwycięstwo, ale trochę zabrakło mu techniki realizacji przewagi i wszystko pozostało w rękach Darii, która dzielnie broniła się przed atakiem przeciwniczki. Losy partii rozstrzygnęły się w obustronnym niedoczasie, Darii udało się zagrozić królowi przeciwniczki i to zadecydowało o wygranej w partii i remisie w meczu: 3:3. To dobry wynik. Liczymy na kolejny jutro w meczu KTSz Kalisz (25 nr startowy). Warto dodać, że w środę już po raz ostatni odbędą się dwie rundy. 

W poniedziałek przeżyliśmy prawdziwy rollercoaster. W piątej rundzie zagraliśmy z UKS SP3 Bogatynia (37 nr startowy). Warto przypomnieć, że razem z Bogatynią awansowaliśmy do II ligi z dolnośląskiej ligi juniorów, gdzie wygraliśmy z nimi 6:0. Wydawało się, że czeka nas łatwe zwycięstwo. Zaczęło się punktem zdobytym bez gry przez Michalinę, czyli 1:0. Potem był dramat, który chciałoby się jak najszybciej wyrzucić z pamięci: nieprzyjemne zaskoczenia debiutowe, podstawki, niedokładności. Mecz ostatecznie przegraliśmy 2:4 (wygrał tylko Mateusz).
Po tym zimnym prysznicu zagraliśmy w szóstej rundzie z drużyną z UKS Jedynka Bełchatów. Był to zupełnie inny mecz: bardzo efektowną partię wygrał Abdel, pewne zwycięstwa odnieśli również Kamil i Daria, a Adam i Sandra zremisowali. Te wyniki pozwoliły nam odnieść zwycięstwo 4:2. Brawo!   Jutro gramy z Chrzanowem (15 nr startowy) - drużyną, która gra w najliczniejszym składzie - zagrało już 11 zawodników. 

W niedzielę, w czwartej rundzie zmierzyliśmy się z teoretycznie najsilniejszym dotąd zespołem, czyli UKS Czternastka Warszawa (5. nr startowy). Mecz nie był łatwy, wygrać udało się tylko Sandrze (po raz trzeci z rzędu!), a zremisować Darii i Kamilowi. Zatem 2:4. Po meczu basen, wycieczka zwana "pokutą" i nastał czas przygotowań do kolejnego meczu z UKS SP3 Bogatynia, które trwały prawie do 22:00. Po nich odpoczynek przed kolejnym dniem II ligi. Poniedziałek będzie bardzo ważny, bo gramy dwie rundy.

W trzeciej rundzie graliśmy z zespołem KORNUTY Gorlice (36 nr startowy) będąc po raz pierwszy faworytem. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, bo szybko wygrała Sandra i taki sam wynik zapowiadał się też w partii Krzysia debiutującego w II lidze. Niestety brak doświadczenia debiutanta spowodował, że Krzysztof pozwolił przeciwnikowi doprowadzić do remisu. Potem ładnie wygrał Kamil i przegrał Mateusz. Wynik był 2,5:1:5 i do zwycięstwa w meczu potrzebowaliśmy całego punktu. Daria miała dużą przewagę pozycyjną i realne szanse na wygraną, a Abdel w trudnej, skomplikowanej pozycji walczył o remis. W nerwowych końcówkach udało się zremisować naszemu liderowi i przeciwniczce Darii. Wynik końcowy 3,5:2,5 oznaczał pierwsze zwycięstwo naszej drużyny. Gratulacje! Tradycyjnie po udanym meczu drużyna zaliczyła wyjście na lody, a potem chętni (głównie najmłodsi) zaliczyli wizytę na basenie. Jutro zagramy z zespołem Czternastka z Warszawy.

W drugiej rundzie graliśmy z zespołem UKS MDK Gdynia (8 nr startowy), który na wszystkich szachownicach podstawowego składu miał wyższy ranking od nas! Mimo tego mecz rozpoczął się rewelacyjnie: najpierw nasz lider Abdel w dobrym stylu pokonał liderkę gdyńskiej drużyny, a potem kolejne zwycięstwo dołożyła Sandra i zrobiło się 2:0! :-) Przeciwnicy nie załamali się fatalnym początkiem i dzielnie walcząc odrabiali straty na 1:2, 2:2, a potem nawet objęli prowadzenie 3:2. Decydującą partię rozgrywał Mateusz, który po debiucie stanął rewelacyjnie, o krok od wygranej. Potem jednak pozwolił sobie wydrzeć przewagę i zanosiło się na remis... Walczyć jednak trzeba do końca i tak zrobił Mateusz w końcówce sięgając po bardzo cenne zwycięstwo. W nagrodę usłyszał huragan braw od zawodników swojej drużyny, gdy po partii przyszedł na stołówkę. Wynik meczu MDK Gdynia - Śródmieście Wrocław 3:3. Wyjazd na ligę to nie tylko szachy: po obiedzie lodami świętowaliśmy dobry wynik meczu, popołudniu młodzi miłośnicy kąpieli ze Śródmieścia udali się na miejscowy basen, a wieczorem rozegrano turniej błyskawiczny z udziałem ponad 120 zawodników, w którym wystąpili juniorzy starsi i trener Franciszek. Zagrali całkiem nieźle, bo 15. miejsce zajął Mateusz wyprzedzając swojego szkoleniowca Franciszka, który był 16. - obaj wygrali po 6 partii z 9, a Abdel zajął miejsce w 5. dziesiatce z dorobkiem 5 punktów. Jutro gramy z zespołem KORNUTY Gorlice.

W pierwszej rundzie zmierzyliśmy się z silnym zespołem UKS Baszta Wodzisław Śląski (11 nr startowy) i po długim, zaciętym meczu ulegliśmy 1,5:4,5. Przez ponad 3 godziny zanosiło się znacznie lepszy wynik dla nas, ale końcówka należała do znacznie bardziej doświadczonych konkurentów... Punkty dla Śródmieścia zdobyli: Daria - 1 i Kamil - 0,5. Jutro o 9:30 gramy z UKS MDK Gdynia. Partie można obserwować na żywo, bo transmitowane są wszystkie rozgrywane na II lidze juniorów pojedynki.

Rozpoczęły się rozgrywki II ligi juniorów, w których startuje drużyna Śródmieścia jako zwycięzca Dolnośląskiej Ligi Juniorów. W tym roku wystartowało 37 zespołów, z których 3 zdobędzie awans do I ligi juniorów, 25 utrzyma się w II lidze, a 9 spadnie do rozgrywek okręgowych. Śródmieście ma 29. nr startowy co zapowiada ciekawą walkę o utrzymanie się w lidze.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.