czwartek 28 Mar 2024
Drukuj

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Serwy k.Augustowa 7-14.05.2022

Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szachach, czyli finały Mistrzostw Polski Juniorów w grupach wiekowych do lat 12 i 14.

Nasz klub reprezentowali:
w grupie D14 : Zofia Kulczycka i Maja Popczyńska. Zosia była bardzo blisko medalowego miejsca, niestety zajęła najbardziej pechowe dla sportowca 4 miejsce (6,5 pkt, 4 miejsce, norma na kandydata i duże zyski rankingowe!). Maja zdobyła 4,5 pkt plasując się na 23 miejscu.
w grupie D12 : Aliaksandra Klincewicz. Sandra zdobyła wysokie 7 miejsce i 6 pkt.
w grupie C14 : Wojciech Nagły i Mateusz Uhryn. Mateusz zdobył 4,5 pkt i 27 miejsce, ale cały turniej grał z zawodnikami z wyższymi rankingami, co przełożyło się na bardzo duży przyrost rankingowy! Wojtek zdobył 3,5 pkt i 42 miejsce, również zyskując na rankingu
w grupie C12 : Kamil Dobrowolski  i Łukasz Uhryn. Kamil zdobył 5 pkt i zajął dobre 17 miejsce, również zyskując na rankingu. Łukasz zdobył 4 pkt i 35 miejsce.

Podziękowania dla trenerów Piotra Dobrowolskiego, który wspierał naszych zawodników na miejscu oraz Wiesława Janochy, który pomagał zdalnie.

Brawa dla naszych zawodników. Niedługo relacja i podsumowanie, trenera Piotra :)