piątek 23 Lut 2024

START

Drukuj

Obóz szachowy - Sokołowsko - 2-12.07.2023

Zakończył się obóz szachowy w Sokołowsku. Poniżej wyniki rozegranych turniejów oraz galeria zdjęć.

Powitalny turniej blitza - wyniki.

GRUPA A
GRUPA B
GRUPA C1
GRUPA C2

Zdjęcia

Szachy Fischera - gr.A
Szachy Fischera - gr.B
Szachy Fischera - gr.C


UWAGA! Odbiór dzieci jutro (tj. środa 12.07.2023) z Sokołowska w godzinach 9.30-11.00. 

Rozpoczął się obóz szachowy w Sokołowsku.

Relacja z ósmego dnia obozu - 9.07.2023 w wykonaniu Radka, Witka i Szymona:
Dzisiaj jak zwykle pobudka była o 8:00. Śniadanie też bez zmian o 8:30. O 9:00 rozpoczęła się runda, a po 11:00 zebraliśmy się przed ośrodkiem. Jedna grupa poszła na spacer, a druga do kościoła. Po powrocie grupa A kończyła jeszcze rundę. O 14 był obiad i przerwa poobiednia. O 16 poszliśmy do schroniska Andrzejówka (nową trasą - dop. kadra). O 19 zjedliśmy kolację. Najbardziej podobał nam się turniej piłkarzyków - finał wygrali Eryk i Marcin. Na deser odbył się finał, finałów z kadrą obozową. Kadra wygrała 11 do 4. Mecz o 3 miejsce odbędzie się jutro. O 21 poszliśmy się myć i spać.

Relacja z siódmiego dnia obozu - 8.07.2023 w wykonaniu Jagody, Tosi, Magdy, Mai i Mai:
Dzisiaj 08.07 wstaliśmy na pobudkę o godzinie 8.00. Zjedliśmy pyszne śniadanie, a następnie odwiedziła nas kontrola czystości. Odbyła się runda, a później smakowity obiadek. Po obiadku "baloniada", którą wygrały Tosia i Magda i bitwa na balony. Wyśmienita kolacja (pyszne tosty) i kino, gdzie oglądaliśmy film pod tytułem "Szachowe dzieciństwo". Czas na toaletę wieczorną i spanie. Pa pa xoxo

Relacja z szóstego dnia obozu - 7.07.2023 w wykonaniu Olka Honcharenko, Szymka Michalskiego, Mateusza Pływacz i Antoniego Wysmyka:
Dzisiaj pobudka była o 7:30, a śniadanie o 8:30. Po zjedzeniu śniadania pojechaliśmy na paintball, wszystkim ta zabawa spodobała się. Po strzelaniu, bawiliśmy się w kulach sferycznych. Po powrocie do hotelu zjedliśmy obiad, gotują bardzo pięknie (mi bardzo smakuje - Olek). Potem było ok. dwóch godzin przerwy i dostaliśmy telefony. Po tych dwóch godzinach zabrali telefony. Potem graliśmy w szachy. Po kolacji był turniej kloca (zwyciężyła para Sasza i Eryk przed Adamem i Łukaszem oraz Witkiem i Tymkiem -dop. kadra), wszyscy dobrze się bawili (mi ten obóz szachowy bardzo podoba się, tylko jest za mało szachów - Olek, tylko 5 godzin :-) - kadra). Potem jak zawsze pod wieczór do naszego pokoju przyszli koledzy i koleżanki, żeby zagrać w pokera (na żetony). Potem wszyscy poszli do swoich pokojów na odpoczynek nocny.

Relacja z piątego dnia obozu - 6.07.2023 w wykonaniu Radka Jóźwiaka:

Dzisiaj wyjątkowo wstaliśmy o 7:30, aby wcześniej zjeść śniadanie o 8:00. Mieliśmy się około 9:00 udać w podróż do Zamku Książ. Tak też zrobiliśmy i około 9:10 usiedliśmy w autobusie, każdy się integrował i każdy robił coś przydatnego. Dotarliśmy do Zamku Książ, gdzie podzieliliśmy się na dwie grupy i zwiedzaliśmy jego korytarze oraz poznawaliśmy jego bujną historię. Udaliśmy się do kawiarni, gdzie były piękne widoki na okolice. Następnie przez około dwie godziny chodziliśmy po górach oraz z nurtem rzeki. Po powrocie, czekał nas smaczny obiad (klopsiki w sosie i ziemniaki) oraz zupa ogórkowa. Potem rozpoczęła się przerwa poobiednia, na której wszyscy sumiennie udali się do pokojów. Następnie odbył się turniej piłkarski, który wygrała drużyna Konfederatów, przemianowana potem na drużynę Adama. Po turnieju wszyscy udali się do pokojów, aby się przygotować i dobrze się wyspać na następny dzień. 

Re(we)lacja z czwartego dnia obozu - 5.07.2023 (kadra obozowa):

Po nieoczekiwanej pobudce, śniadaniu i kontroli czystości, zaczęliśmy dzień nietypowo, bo od szachów Fischera. Rozgrywki toczyły się w trzech grupach, a zwycięzcami zostali: w grupie A -Adam Gibała, w grupie B - Szymon Michalski i w grupie C - Teofil Kłoczko.
Po rozgrywkach poszliśmy na spacer i na uzupełnienie zapasów do pobliskiego sklepiku. Po południu odbyły się kolejne wykłady i rundy turniejowe oraz analizy partii. Pogoda nas dzisiaj nie rozpieszczała i wieczorem zamiast zabaw na dworze, zaproponowaliśmy karaoke i dyskotekę. 

Relacja Mai, Mai i Jagody z trzeciego dnia obozu (4.07.2023):
Dzisiejszego dnia zjedliśmy pyszne śniadanie i mieliśmy wykład z Panem Robertem Korpalskim. Później odbyły się zajęcia o wspaniałej sztuce makramy (prowadzone przez Panią Ewę Felsztyńską-Korpalską). Następnie zjedliśmy obiad, a po przerwie mieliśmy interesujący wykład, a następnie jedną rundę dla grupy A i B i dwie rundy dla grupy C. Spożyliśmy smakowitą kolację, następnie odbył się turniej piłki nożnej i zabawy na dworze. Pod koniec dnia poszliśmy się wykąpać i spać.

Relacja z drugiego dnia obozu -3.07.2023 (kadra obozowa):
Po pobudce, śniadaniu i kontroli czystości, przyszedł czas na pierwszą, pieszą wycieczkę w góry. Naszym celem było schronisko Andrzejówka. Tym razem postanowiliśmy urozmaicić przejście do Andrzejówki i przeszliśmy szlakiem niebieskim i czarnym do "Czerwonej skałki" - pięknego punktu widokowego (zdjęcia w albumie) i po 8 kilometrach marszu dotarliśmy do celu. Wygłodniali uczestnicy z przyjemnością spożywali frytki, naleśniki i lody w schronisku. Po południu rozpoczęły się pierwsze wykłady szachowe i partie turniejowe. Wieczorem liczna grupa entuzjastów piłki nożnej rozgrywała mecze i konkurs rzutów karnych. Konkurencją dla piłkarzy była silna ekipa badmintonistów, z wiceMistrzem Irlandii juniorów Teofilem Kłoczko na czele. Po dniu pełnym wrażeń poszliśmy myć się i spać.

Relacja z pierwszego dnia obozu -2.07.2023 (kadra obozowa):
Po przyjeździe do Sokołowska, obiedzie i rozpakowaniu się, poznaliśmy najbliższą okolicę podczas długiego spaceru. Tradycyjnie po kolacji uczestnicy rozegrali powitalny turniej szachów błyskawicznych, w którym zwyciężyli: Adam Gibała (6/6!), Eryk Krawczyk (5/6), Karol Matyka (5/6) oraz Sasza Sakharchuk (5/6). 

..........................................................................................................................................................

Witajcie przyszli mistrzowie szachów!

Zapraszamy Was na obóz szachowy z bogatym programem sportowym, wycieczkami, animacjami, grami terenowymi, treningami.

W trakcie obozu będziesz miał okazję spotkać się z innymi pasjonatami szachów, a także poznać nowe strategie i techniki gry. Nasze wykłady i rozgrywki szachowe prowadzone są przez doświadczonych trenerów (mistrzów FIDE), którzy pomogą Ci w poprawieniu swojej gry i osiągnięciu kolejnych sukcesów.

Oczywiście nie tylko szachami obóz żyje ;)

Będziemy zwiedzać drugi co do wielkości Zamek w Polsce, sprawdzimy czy w wąwozie może być fajnie, zdobędziemy kilka górskich szczytów i poszukamy wyjścia ze skalnego labiryntu w Czechach. Będzie też ubaw na basenie, strzelanina w paintballa, świat do góry nogami w kuli sferycznej i dużo zajęć sportowych.

Nudy nie przewidujemy :)

A Ty nie przegap tej wyjątkowej okazji!

Dołącz do nas na obozie szachowym i przeżyj niezapomniane wakacje, rozwijając swoje umiejętności i zdobywając nowe doświadczenia.

Więcej szczegółów poniżej ;)

 Lista zgloszonych osób

 

 

Zarezerwuj już teraz swoje miejsce na maila kierowniczki obozu Anny Domaradzkiej-Żyły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W kadrze mamy trenerów : Malgorzatę Kempys- Kaźmierską, Janusza Żyłę i Michała Dzikowskiego.

Dorzucamy galerię zdjęć i filmów z poprzednich obozów J

Koszt obozu to 2270 zł, a w tej cenie otrzymujesz 11 dni świetnej zabawy (10 noclegów w terminie 2-12.07.2023 r.),
3 posiłki dziennie, opiekę wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry, ubezpieczenie, realizację programu. Miejsce to Sokołowsko, a ośrodek gdzie będziesz mieszkać nazywa się „Radosno”, ul. Główna 5
Dojazd własny 2.07 między godz. 13-14.30
Obiad o godz.15

Zapraszamy!

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.