środa 24 Lip 2024

START

Drukuj

Turnieje treningowe przed MPJ BiS

Dobiegły końca turnieje treningowe organizowane dla naszych młodych zawodników w  ramach przygotowań do MPJ BiS w Bydgoszczy.
W piątkowym turnieju szachów szybkich (15'+10") rozgrywanym systemem pucharowym nieoczekiwanie zwyciężył Antek Sonibare przed Markiem Szreterem i Saszą Sakharchukiem.
W turnieju szachów błyskawicznych (3'+2") rozgrywanych systemem kołowym wygrał Eryk Krawczyk przed Saszą Sakharchukiem i Kacprem Kłysem.
W całotygodniowej rywalizacji najwięcej punktów zdobyli:
1. Sasza Sakharchuk - 44,5
2. Kacper Kłys - 41,5
3. Antek Sonibare - 30,5. Kolejne miejsca zajęli:

Czytaj więcej: Turnieje treningowe przed MPJ BiS

Drukuj

Turnieje treningowe przed MPJ BiS

Zapraszam zawodników Śródmieścia do udziału w turniejach treningowych przed MPJ BiS, które odbywają się w klubie przy ul. Św. Antoniego 31b od poniedziałku 21.08. do piątku 25.08. w godzinach 11:30-15:00.
W pierwszym turnieju (tempo 10'+5") zagrało 16 osób, a zwyciężył Karol Żyto przed Saszą Sakharchukiem - obaj po 6 pkt. w 7 partiach.
Jutro gramy turnieje błyskawiczne (tempo 3'+2") w dwóch grupach: silniejszej i słabszej.
Drukuj

Obóz szachowy - Sokołowsko - 2-12.07.2023

Zakończył się obóz szachowy w Sokołowsku. Poniżej wyniki rozegranych turniejów oraz galeria zdjęć.

Powitalny turniej blitza - wyniki.

GRUPA A
GRUPA B
GRUPA C1
GRUPA C2

Zdjęcia

Szachy Fischera - gr.A
Szachy Fischera - gr.B
Szachy Fischera - gr.C

Czytaj więcej: Obóz szachowy - Sokołowsko - 2-12.07.2023

Drukuj

37. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 26-29.06.2023, CK Talent

Zakończył się Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka! W turnieju rozgrywanym w Centrum Kreatywności Talent wzięło łącznie udział 71 zawodniczek i zawodników!
Strona internetowa turnieju: www.blaszczak.muks-srodmiescie.pl   
Serwisy turniejowe:
GRUPA A (do lat 8)
GRUPA B (do lat 10)
GRUPA C (do lat 12)
GRUPA OPEN
GRUPA D (powyżej 12 lat, do III kategorii)

Zdjęcia
Poniżej komunikat:

Czytaj więcej: 37. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 26-29.06.2023, CK Talent

Drukuj

Grand Prix Śródmieścia - VI turniej, klub HETMAN sobota 24.06.2023

Za nami ostatnie turnieje z cyklu Grand Prix Śródmieście 2022/2023. W grupie A (ranking PZSzach 1600+) zwyciężył Kacper Kłys przed Karolem Matyką, a w grupie B (ranking PZSzach 1000-1400) Krzysztof Kotkowski przed Antonim Wysmykiem i Oleksandrem Honcharenko. W całym cyklu sześciu turniejów zwyciężyli Kacper Kłys (grupa A) i Oleksandr Honcharenko (grupa B). Gratulacje!

Czytaj więcej: Grand Prix Śródmieścia - VI turniej, klub HETMAN sobota 24.06.2023

Drukuj

Ligi juniorów 2023

Zakończyły się najważniejsze zmagania drużynowe juniorów w tym roku w Polsce - Ekstraliga, I liga i II liga juniorów! Nasz klub reprezentowały dwie drużyny - w I lidze oraz w II lidze. Poniżej wyniki oraz podsumowania.

Nasza pierwsza drużyna zajęła wysokie 5 miejsce w rozgrywkach I ligi juniorów, do końca walcząc o podium tych rozgrywek. Gratulacje!
MUKS MDK Śródmieście Wrocław I (I liga, Lublin 12-20.06.2023)
1. Mikołaj Wieczorek
2. Wojciech Nagły
3. Adam Gibała
4. Kamil Dobrowolski
5. Zofia Kulczycka
6. Sandra Klincewicz
Trenerzy: Adam Bożek, Piotr Dobrowolski
Transmisja
Podsumowanie trenerów Adama i Piotra:
Zakończyły się rozgrywki I ligi juniorów. Nasz drużyna zajęła 5 miejsce. Wynik oceniam pozytywnie, chociaż po świetnym początku apatyty robiły się jeszcze większe. Drużyna grając wychowankami i będąc jedną z młodszych, dzielnie i skutecznie walczyła, często z teoretycznie lepszymi. W jeszcze lepszym wyniku przeszkodziła nierówna gra, emocje, za częste "odwracanie" wyników. Potencjał w drużynie jest, za rok możemy grać w takim samym lub podobnym składzie, więc liczymy na dalszy postęp. Indywidualnie świetnie zagrała Sandra będąc prawdziwą lokomotywą drużyny, skutecznie zagrał też Kamil. Resztę drużyny również oceniam pozytywnie, to była gra mniej więcej na swoim poziomie, która pozwalała utrzymać szachownicę. Dziękuję drużynie za gotowość i walkę oraz dobrą atmosferę. Trenerowi Adamowi za życzliwą współpracę, prezesowi i rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.
Dodam, że kluczowy mecz z Polonią Warszawa w VII rundzie był bardzo ostry, miał zmienny przebieg i na początku można było przewidywać nasze wysokie zwycięstwo. W kluczowych momentach zabrakło nam dojrzałości i warsztatu szachowego. Przed nami rok pracy i wszystko co dobre jest możliwe w kolejnych rozgrywkach I Ligi Juniorów. Dziękuję juniorom za waleczność i życzę postępu w grze tak, jak Sandra i Kamil to pokazali. Pozdrawiam trenera Piotra - chyba daliśmy radę. Dziękuję prezesowi Michałowi i Rodzicom za nieocenioną pomoc organizacyjną.

 
MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (II liga, Sypniewo, 13-22.06.2023)
1. Adam Halhoul
2. Mateusz Bednarczyk
3. Aliaksandr Sakharchuk
4. Krzysztof Nagły
5. Małgorzata Nagły
6. Michalina Popczyńska
Trener: Robert Korpalski
Transmisja
W 1 rundzie wygrywamy 4,5-1,5 z MGLKS Parnas Oława, a w 2 rundzie - 3,5-2,5 z UKS UZDOWO. Obydwa mecze wygraliśmy bez problemów i w obydwu powinniśmy zdobyć nawet punkt więcej, czyli w drużynie tkwią jeszcze nie w pełni wykorzystane rezerwy. W 3 rundzie graliśmy z Miedzią Legnica i próbowaliśmy potwierdzić słuszność powiedzenia, że rankingi nie grają. Szanse w meczu były, ale zakończyło się zdecydowanym sukcesem Miedzi, która wygrała aż 4,5-1,5. Jednak trochę potwierdziło się, że rankingi nie grają, bo 3 dużo wyższe co prawda wygrały, ale dwa dużo niższe też wygrały i jeden dużo niższy zremisował. W 4 rundzie wygraliśmy z mocno osłabioną Czternastką Warszawa ledwo-ledwo 3,5-2,5. Przeciwnicy przesunęli dziewczyny, bo wpuścili rezerwową na młodszej i wystawili 2 rezerwowych młodszych, ale u nas poza Michaliną i Mateuszem - zawodnicy wykazywali nadmiar beztroski i chyba na wygraną w tym meczu nie zasłużyliśmy, ale los się do nas uśmiechnął. W 5 rundzie graliśmy z UKS Jedynką Bełchatów i szczęśliwie zremisowaliśmy przegrany mecz - cudu dokonał Krzysiek Nagły. W 6 rundzie poprawy gry nie było i cudu nie było i przegraliśmy z drużyną z Mielca 2-4 i spadliśmy z 5 miejsca aż na 11 pozycję. Jednak w 7 rundzie była radykalna poprawa gry i wygraliśmy z Lechem Poznań 4-2 (a były duże szanse na więcej) i wskoczyliśmy na 4 miejsce. W 8 rundzie z Gwiazdą Bydgoszcz - liderem posiadającym komplet punktów - nawiązaliśmy walkę, niestety przegraliśmy 2,5-3,5. W ostatniej 9 rundzie trafiliśmy na zaprzyjaźniony HETMAN Wrocław i zaczęło się od uzyskania mało obiecujących pozycji i zanosiło się na naszą wyraźną porażkę, jednak waleczność naszych zawodników odwróciła losy meczu i wyglądało, że nieznacznie wygramy. W końcu padł przyjacielski remis 3-3 i niespodziewanie pozwoliło nam to zająć aż 6 miejsce, czyli ostatnie premiowane awansem do I ligi. Panie Prezesie! Misja wykonana. 

Wyjazd naszych zawodników i trenerów na zawody I i II ligi możliwy był dzięki wsparciu Gminy Wrocław.

Czytaj więcej: Ligi juniorów 2023

Drukuj

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH - WROCŁAW 9-11.06.2023

Zakończyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych! Nasi zawodnicy i zawodniczki zdobyli łącznie 8 medali (w tym 4 złote)!
Nasi medaliści:
Zofia Kulczycka ZŁOTO w grupie D18
Olga Kraszewska BRĄŻ w grupie D18
Marcel Sobieracki BRĄZ w grupie C18
Wojciech Nagły ZŁOTO w grupie C16
Kacper Grech SREBRO w grupie C16
Aliaksandra Klintsevich ZŁOTO w grupie D14
Adam Gibała ZŁOTO w grupie C12
Katsiaryna Klintsevich BRĄZ w grupie D10

GRATULACJE!!!

Wygraliśmy też - jako klub - klasyfikację medalową:
1. Śródmieście Wrocław 4 złote - 1 srebrny - 3 brązowe
2. Polonia Wrocław 2 - 3 - 2
3-4. UKS SP3 Bogatynia, Miedź Legnica  2 - 1 - 1
5. Hetman Wrocław  1 - 0 - 2
6. KS Polanica Zdrój  1 - 0 - 1

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH - WROCŁAW 9-11.06.2023

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.