niedziela 16 Cze 2024
Drukuj

I liga juniorów, Radom 9-18.06.2024

Nasza pierwsza drużyna walczy w rozgrywkach I ligi juniorów w Radomiu. Reprezentują nas: Wojciech Nagły, Mikołaj Wieczorek, Adam Gibała, Łukasz Uhryn, Zofia Kulczycka, Sandra Klincewicz. Drużyną opiekują się trenerzy Piotr Dobrowolski i Adam Bożek.
Serwis turniejowy 
Transmisja
Trzymamy kciuki!
Wyjazd na zawody jest możliwy dzięki wsparciu z Gminy Wrocław.
Drukuj

II liga juniorów, Sypniewo 9-17.06.2024

W Sypniewie rozpoczęła się 2. liga juniorów, w której bierze udział druga drużyna naszego klubu w składzie: Piotr Frąc, Kacper Grech, Krzysztof Nagły, Kamil Dobrowolski, Aleksander Sakharchuk, Maja Popczyńska i Michalina Popczyńska. Opiekę trenerską sprawuje FM Wiesław Janocha.

Serwis turniejowyDrużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - II liga [TOURNAMENT'S INFORMATION] (chessarbiter.com)

Transmisja WSZYSTKICH PARTII jest dostępna ze strony serwisu turniejowego.

Wyjazd na zawody możliwy jest dzięki wsparciu z Gminy Wrocław.

W siódmej rundzie drużyna odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem 5:1 z Hetmanem Wrocław. Wygrali: Sasza, Michalina, Krzysiu, Piotr, a zremisowali Maja i Kamil.

Czytaj więcej: II liga juniorów, Sypniewo 9-17.06.2024

Drukuj

II liga seniorów, Jastrzębia Góra 1-10.09.2023.

Dobiegły końca rozgrywki II ligi seniorów, w których udanie wystąpiła młodziutka ekipa Śródmieścia (średnia wieku piątki juniorów to ... 13 lat) wspierana przez jednego "dinozaura", który swoją pierwszą II ligę seniorów grał w 1974 roku, czyli prawie pół wieku temu.
SERWIS TURNIEJOWY  (z transmisją)

Trzymanie kciuków się przydało, bo drużyna wygrywając w ostatniej rundzie 3,5:2,5 z Gońcem Żarów utrzymała się w II lidze seniorów. To niewątpliwy sukces tej młodej drużyny, która zajęła 24. miejsce mając 35. nr startowy. Indywidualnie dwóch zawodników (Adam Gibała i Wojciech Nagły) wypełniło (z zapasem!) normy na tytuł kandydata na mistrza. Wielkie brawa! Ponadto Wojtek wynikiem 7 punktów w 9 partiach zajął 2. miejsce na piątej szachownicy, a Adam z 6,5 punktami był 3. na szachownicy czwartej. Gratulacje! Ich dorobek uzupełnili Mikołaj Wieczorek - 4,5 pkt. Wiesław Janocha - 4 pkt. Michalina Popczyńska - 2,5 pkt. Kamil Dobrowolski - 1,5 pkt. Na uwagę zasługują również bardzo solidne przyrosty rankingowe naszych zawodników:

Czytaj więcej: II liga seniorów, Jastrzębia Góra 1-10.09.2023.

Drukuj

Ligi juniorów 2023

Zakończyły się najważniejsze zmagania drużynowe juniorów w tym roku w Polsce - Ekstraliga, I liga i II liga juniorów! Nasz klub reprezentowały dwie drużyny - w I lidze oraz w II lidze. Poniżej wyniki oraz podsumowania.

Nasza pierwsza drużyna zajęła wysokie 5 miejsce w rozgrywkach I ligi juniorów, do końca walcząc o podium tych rozgrywek. Gratulacje!
MUKS MDK Śródmieście Wrocław I (I liga, Lublin 12-20.06.2023)
1. Mikołaj Wieczorek
2. Wojciech Nagły
3. Adam Gibała
4. Kamil Dobrowolski
5. Zofia Kulczycka
6. Sandra Klincewicz
Trenerzy: Adam Bożek, Piotr Dobrowolski
Transmisja
Podsumowanie trenerów Adama i Piotra:
Zakończyły się rozgrywki I ligi juniorów. Nasz drużyna zajęła 5 miejsce. Wynik oceniam pozytywnie, chociaż po świetnym początku apatyty robiły się jeszcze większe. Drużyna grając wychowankami i będąc jedną z młodszych, dzielnie i skutecznie walczyła, często z teoretycznie lepszymi. W jeszcze lepszym wyniku przeszkodziła nierówna gra, emocje, za częste "odwracanie" wyników. Potencjał w drużynie jest, za rok możemy grać w takim samym lub podobnym składzie, więc liczymy na dalszy postęp. Indywidualnie świetnie zagrała Sandra będąc prawdziwą lokomotywą drużyny, skutecznie zagrał też Kamil. Resztę drużyny również oceniam pozytywnie, to była gra mniej więcej na swoim poziomie, która pozwalała utrzymać szachownicę. Dziękuję drużynie za gotowość i walkę oraz dobrą atmosferę. Trenerowi Adamowi za życzliwą współpracę, prezesowi i rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.
Dodam, że kluczowy mecz z Polonią Warszawa w VII rundzie był bardzo ostry, miał zmienny przebieg i na początku można było przewidywać nasze wysokie zwycięstwo. W kluczowych momentach zabrakło nam dojrzałości i warsztatu szachowego. Przed nami rok pracy i wszystko co dobre jest możliwe w kolejnych rozgrywkach I Ligi Juniorów. Dziękuję juniorom za waleczność i życzę postępu w grze tak, jak Sandra i Kamil to pokazali. Pozdrawiam trenera Piotra - chyba daliśmy radę. Dziękuję prezesowi Michałowi i Rodzicom za nieocenioną pomoc organizacyjną.

 
MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (II liga, Sypniewo, 13-22.06.2023)
1. Adam Halhoul
2. Mateusz Bednarczyk
3. Aliaksandr Sakharchuk
4. Krzysztof Nagły
5. Małgorzata Nagły
6. Michalina Popczyńska
Trener: Robert Korpalski
Transmisja
W 1 rundzie wygrywamy 4,5-1,5 z MGLKS Parnas Oława, a w 2 rundzie - 3,5-2,5 z UKS UZDOWO. Obydwa mecze wygraliśmy bez problemów i w obydwu powinniśmy zdobyć nawet punkt więcej, czyli w drużynie tkwią jeszcze nie w pełni wykorzystane rezerwy. W 3 rundzie graliśmy z Miedzią Legnica i próbowaliśmy potwierdzić słuszność powiedzenia, że rankingi nie grają. Szanse w meczu były, ale zakończyło się zdecydowanym sukcesem Miedzi, która wygrała aż 4,5-1,5. Jednak trochę potwierdziło się, że rankingi nie grają, bo 3 dużo wyższe co prawda wygrały, ale dwa dużo niższe też wygrały i jeden dużo niższy zremisował. W 4 rundzie wygraliśmy z mocno osłabioną Czternastką Warszawa ledwo-ledwo 3,5-2,5. Przeciwnicy przesunęli dziewczyny, bo wpuścili rezerwową na młodszej i wystawili 2 rezerwowych młodszych, ale u nas poza Michaliną i Mateuszem - zawodnicy wykazywali nadmiar beztroski i chyba na wygraną w tym meczu nie zasłużyliśmy, ale los się do nas uśmiechnął. W 5 rundzie graliśmy z UKS Jedynką Bełchatów i szczęśliwie zremisowaliśmy przegrany mecz - cudu dokonał Krzysiek Nagły. W 6 rundzie poprawy gry nie było i cudu nie było i przegraliśmy z drużyną z Mielca 2-4 i spadliśmy z 5 miejsca aż na 11 pozycję. Jednak w 7 rundzie była radykalna poprawa gry i wygraliśmy z Lechem Poznań 4-2 (a były duże szanse na więcej) i wskoczyliśmy na 4 miejsce. W 8 rundzie z Gwiazdą Bydgoszcz - liderem posiadającym komplet punktów - nawiązaliśmy walkę, niestety przegraliśmy 2,5-3,5. W ostatniej 9 rundzie trafiliśmy na zaprzyjaźniony HETMAN Wrocław i zaczęło się od uzyskania mało obiecujących pozycji i zanosiło się na naszą wyraźną porażkę, jednak waleczność naszych zawodników odwróciła losy meczu i wyglądało, że nieznacznie wygramy. W końcu padł przyjacielski remis 3-3 i niespodziewanie pozwoliło nam to zająć aż 6 miejsce, czyli ostatnie premiowane awansem do I ligi. Panie Prezesie! Misja wykonana. 

Wyjazd naszych zawodników i trenerów na zawody I i II ligi możliwy był dzięki wsparciu Gminy Wrocław.

Czytaj więcej: Ligi juniorów 2023

Drukuj

II liga juniorów - Poronin 16-25.06.2021

Zakończyły się rozgrywki II ligi juniorów, w których drużyna Śródmieścia zajęła 32. miejsce wśród 37 zespołów, a tym samym spadła do rozgrywek okręgowych. Graliśmy w następującym składzie, który osiągnął poniższe wyniki indywidualne:
1. Abdel-Azziz DAHCHE 4 pkt. w 11 partiach (3 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek) +40,0 ELO
2. Mateusz BEDNARCZYK 3,5/11 (+3 =1 -7) -82,8 ELO
3. Adam GIBAŁA 2,5/8 (+1 =3 -4) -8,0 ELO
4. Kamil DOBROWOLSKI 4,5/9 (+3 =3 -3)  +18,0 ELO
4a. Krzysztof NAGŁY  1,5/5 (+1 =1 -3) -20,4 pkt. ELO
5. Daria ŁUNIEWSKA  5,5/11 (+4 =3 -4) +64,8 ELO
6. Aliaksandra KLINTSEVICH  4,5/8 (+4 =1 -3) +7,2 ELO
6a. Michalina POPCZYŃSKA  1,5/3 (+1 =1 -1) -24,8 ELO
Opiekunami i szkoleniowcami drużyny byli: FM Franciszek SERNECKI i FM Wiesław JANOCHA.

Serwis turniejowy
Transmisja
Zdjęcia

Krótkie podsumowanie po lidze: do utrzymania zabrakło niewiele - wystarczyło wygrać jeden z dwóch ostatnich meczów. To się okazało zbyt trudne dla naszej młodej drużyny złożonej w połowie z debiutantów na tym szczeblu rozgrywek. Z pewnością doświadczenia i praca wykonana podczas II ligi juniorów powinna zaprocentować w kolejnych turniejach. Indywidualnie ze swoich wyników mogą zadowoleni zawodnicy, którzy zyskali na rankingu, czyli Daria, Abdel, Kamil i Sandra, chociaż i oni mogli zdobyć nieco więcej punktów. Pozostali mogą wyciągnąć sporo wniosków ze swojej gry na lidze. Dziękuję wszystkim zawodnikom i młodemu trenerowi Franciszkowi Serneckiemu za ambitną walkę i życzę wielu kolejnych sukcesów szachowych!
Wiesław Janocha - kierownik drużyny

Poniżej krótkie relacje z poszczególnych meczów:

Czytaj więcej: II liga juniorów - Poronin 16-25.06.2021

Drukuj

Zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Juniorów, Wrocław 8-9.05.2021.

Znakomicie się spisali zawodnicy Śródmieścia na Dolnośląskiej Lidze Juniorów wygrywając wszystkie(!) mecze i zajmując zdecydowanie pierwsze miejsce co zaowocowało awansem do II ligi juniorów, która zostanie rozegrana 17-25 czerwca br. w Poroninie. GRATULACJE!
Ponadto indywidualnie aż trzy osoby zajęły pierwsze miejsca na swoich szachownicach ze 100% wynikiem: Mateusz Bednarczyk na szachownicy drugiej, Wojtek Nagły na trzeciej i Maja Popczyńska na szóstej. Dodatkowo Abdel-Azziz Dahche zajął 2. miejsce na pierwszej szachownicy z wynikiem 5 pkt. z 6 partii, a dorobek zespołu uzupełnili Łukasz Uhryn 3 pkt. z 4 partii, Daria Łuniewska 2 pkt. z 4 partii oraz Sandra Klintsevich 1 pkt. i Mateusz Uhryn 0,5 pkt. w dwóch partiach. Co ciekawe 8-letnia Michalina Popczyńska zajęła 3. miejsce na szachownicy juniorki... starszej w barwach zaprzyjaźnionego klubu z Wiszni Małej. Brawo!
Serwis turniejowy.

Czytaj więcej: Zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Juniorów, Wrocław 8-9.05.2021.

Drukuj

Pożegnanie z ekstraligą juniorów, Ustroń 1-9.08.2020.

Serwis turniejowy
Transmisja na http://szachy.online

W ostatniej rundzie przegraliśmy 1,5:4,5 z mistrzem Polski LKSz GCKiP Czarna.
Zremisowali: Kosma Pacan-Milej, Aleksandra Skiba i Oliwia Ścisła.
Przegrali: Bartosz Mazurek, Wojciech Nagły i Mikołaj Wieczorek.
Nasz zespół zajął 10. miejsce i opuszcza ekstraligę, za rok zagramy w I lidze juniorów.
Wyniki indywidualne zawodników Śródmieścia:
Kosma Pacan-Milej 7,0 pkt. z 9 partii

Czytaj więcej: Pożegnanie z ekstraligą juniorów, Ustroń 1-9.08.2020.

Drukuj

3. liga seniorów zakończona! Śródmieście zajęło 8. miejsce.

Uchwałą Zarządu Dolnośląskiego Związku Szachowego rozgrywki lig seniorskich zostają zakończone.

Czytaj więcej: 3. liga seniorów zakończona! Śródmieście zajęło 8. miejsce.

Drukuj

III Dolnośląska Liga Szachowa 2016/2017

Znalezione obrazy dla zapytania szachy liga dolnosląska  Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Śródmieścia
w prestiżowych, trwających niemal 8 miesięcy (od 17.09.2016 do 7.05.2017) rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Szachowej zajmując 7. miejsce wśród 12 drużyn. W ostatnim meczu pokonała Gońca Żarów 3,5:1,5. Nasz zespół wystapił w składzie:
Wiesław Janocha - 4 pkt. w 5 partiach, zysk 8 pkt. ELO,
Agnieszka Dmochowska - 7/9, +92 ELO, 2. miejsce na II szachownicy!
Franciszek Sernecki - 4,5/8, -8 ELO,
Maciej Korpalski- 3,5/8, +1 ELO,
Zofia Frej- 1/1, +17 ELO,
Michał Hołownia - 4,5/7, +39 ELO,
Adam Kawaler - 7,5/10, +100 ELO, 2. miejsce na V szachownicy!
Jan Kosior - 0,5/4, -27 ELO.
Warto dodać, że Adam i Agnieszka mieli największe przyrosty rankingu w całej lidze!!! A cała drużyna zyskała łacznie 222 pkt. ELO! Agnieszka osiągnęła wynik rankingowy przekraczający ranking potrzebny na normę mistrzyni krajowej oraz na tytuł WIM - mistrzyni międzynarodowej! Gratulacje! Opiekunami najmłodszej drużyny w rozgrywkach DLS byli Piotr Dobrowolski i Wiesław Janocha.
Drukuj

III Wrocławska Liga Szkół Podstawowych i Przedszkoli - 2014/15

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY III WROCŁAWSKIEJ LIGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI

MOTTO: „JEDEN ODWAŻNY STANOWI WIĘKSZOŚĆ”

Czytaj więcej: III Wrocławska Liga Szkół Podstawowych i Przedszkoli - 2014/15

Drukuj

Ligi juniorów 2014


Zakończyły się rozgrywki centralnych lig juniorów (25.07-2.08.2014).

Pierwsza drużyna MUKS MDK Śródmieście Wrocław startowała w I lidze juniorów w Ameliówce koło Kielc i zajęła 3 miejsce wśród 10 drużyn. Do awansu do extraligi zabrakło bardzo niewiele... Druga drużyna MUKS MDK Śródmieście Wrocław występowała w rozgrywkach II ligi juniorów w Szczyrku. Wśród 46 drużyn zajęła 20 miejsce.

Strony turniejowe: I liga, II liga.    Serwisy turniejowe: I liga, II liga.

Czytaj więcej: Ligi juniorów 2014

Drukuj

Transmisja z 3 ligi.

logo_muksMecz na szczycie 3 ligi - lidera z wiceliderem - MUKS MDK Śródmieście Wrocław - WKSz Hetman zakończył się remisem 2,5-2,5. Transmisję można było oglądać na stronie http://siwik.pl/3liga/tfd.htm. Serwis turniejowy 3 ligi. Czołówka 3 ligi po 6 rundach:

1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 10.0 19.0 2;3;4;5; 4.5 2.5
2 WOK Wałbrzych 10.0 17.0 8;9;10;11;2; 5.0 3.5
3 UKS GIECEK Radków 9.0 19.5 2;8;3;9; 4.0 5.0
4 WKSz GANT HETMAN 9.0 17.5 7;9;10;11; 2.5 4.0
5 WKSz Wołów 8.0 16.0 9;11;2; 4.5 4.0
Drukuj

Mistrzostwa Wrocławia Szkół 2013/14

W dniach 15-17.01.2014 odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Miejska Gimnazjada i Miejska Licealiada organizowane przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy i WKS Kopernik Wrocław.

Informacja o zawodach - http://wroclawskiszs.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=956&Itemid=99999999

Komunikat w wersji do wydruku - http://wroclawskiszs.pl/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=669&Itemid=76

Regulaminy zawodów znajdują się w Kalendarzu Imprez SZS Dolny Śląsk na stronach 20, 45, 65:  http://www.lo3.wroc.pl/~dszs/doc13_14/kalendarz_szs_2013_14_net.pdf 

Serwisy turniejowe:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - środa 15.01.2014 - Centrum Kongresowe Hali Stulecia ul. Wystawowa 1 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/tdr_6517/

Gimnazjada - czwartek 16.01.2014 - Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" MDK im.Kopernika, Wrocław, ul. H. Kołłątaja 20 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/tdr_6518/

Licealiada -piątek 17.01.2014 - Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" MDK im.Kopernika, Wrocław, ul. H. Kołłątaja 20 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/tdr_6519/

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.