MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH – 24-26.05.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 67
Ścinawka Średnia, 24-26.05.2024
Na miejscu obecny będzie trener Michał Dzikowski, będzie możliwość przeanalizownia partii.
Mistrzostwa Młodych Szachistów - 11.05.2024- II turniej
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 166
Najlepsi w swoich grupach okazali się:
GRUPA A (do lat 7) - Szymon Węgrzyn i Alicja Iwaszko
GRUPA B (do lat 8) - Tadeusz Bernardyn i Sonia Izydorczyk
GRUPA C (do lat 9) - Hleb Shabunia i Wiktoria Dybowska
GRUPA D (do lat 11) - Aleksander Bartosz i Łucja Kraszewska
na kolejny turniej z cyklu zapraszamy w sobotę 28.09.2024!
Komunikat poniżej:
Czytaj więcej: Mistrzostwa Młodych Szachistów - 11.05.2024- II turniej
MAKROREGIONALNE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 2024 - 7-9.06.2024 Żary
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 154
Zachęcamy naszych najmłodszych zawodników i zawodniczki (roczniki 2014-2016) do udziału w MMM-ce - w tym roku odbędzie się ona w Żarach w dniach 7-9.06.2024. Osoby zainteresowane startem w tej imprezie proszone są o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komunikat
Złota Iglica Grupa A (liczona do FIDE), 1-5.05.2024.
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 640
Zakończył się tradycyjny turniej szachowy ZŁOTA IGLICA 2024. W najsilniejszej grupie A (ranking PZSzach. 1800+) wzięło udział 14 zawodników (w tym tylko dwóch ze Śródmieścia) walczących o 5 cennych nagród i zyski rankingowe ELO. Zwyciężyli faworyci: 1. Maurycy Żerebiec - 6 pkt. 2. Jakub Pietraszko - 5,5 pkt. Trzecie miejsce zajął junior Śródmieścia - Kacper Grech - 4,5 pkt. Gratulacje!
Serwis turniejowy: Turniej Złota Iglica 2024 - Grupa A (liczona do FIDE) [TOURNAMENT'S INFORMATION] (chessarbiter.com)
Poniżej komunikat turnieju:
Czytaj więcej: Złota Iglica Grupa A (liczona do FIDE), 1-5.05.2024.
Złota Iglica Grupa B (Drugi Krok - rankingi 1250-1700), 4-5.05.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 686
Zakończyła rozgrywki druga już grupa turnieju ZŁOTA IGLICA 2024 - grupa B. Wzięło w niej udział 39 zawodników, a najlepszy okazał się Adrian Słotwiński z Wałbrzycha. Wysokie miejsca zajęli w turnieju młodzi zawodnicy Śródmieścia: 2. Gleb Shabunia - 6 pkt. 5. Kasia Klincewicz, 6. Wojtek Radojewski - oboje po 5 pkt. i 9. Michał Korzeniowski - 4,5 pkt.
Serwis turniejowy: Złota Iglica - grupa B - ChessManager
Poniżej komunikat turnieju:
Czytaj więcej: Złota Iglica Grupa B (Drugi Krok - rankingi 1250-1700), 4-5.05.2024
Złota Iglica - Grupa C (Pierwszy Krok), 2.05.2024.
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 406
Zakończyła się grupa C Złotej Iglicy. Grało w niej 26 zawodniczek i zawodników walczących o zdobycie V i IV kategorii. Aż 14 osobom się to udało: 5 zdobyło IV, a 9 V kategorie. Brawo! Zwycięzcą turnieju ze 100% wynikiem 6/6 został Jakub Pawłowski. Gratulacje! Miłym akcentem jest zdobycie IV kategorii przez zawodników naszego klubu Tadeusza Bernardyna i Kacpra Janię oraz V kategorii przez uczestników zajęć MDK Śródmieście: Dmytro Tanasova, Jędrzeja Popielę, Stanisława i Wiktorię Dybowskich, Franka Szyszkowskiego i Leona Mierzwę. Wielkie brawa!
Serwis turniejowy: Turniej Złota Iglica 2024 - Grupa C (Pierwszy Krok) [TOURNAMENT'S INFORMATION] (chessarbiter.com)
Poniżej komunikat turnieju:
Czytaj więcej: Złota Iglica - Grupa C (Pierwszy Krok), 2.05.2024.
38 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 29-31.05.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 281
Zgłoszenia:
grupa OPEN
grupa A (do lat 8)
grupa B (do lat 10)
grupa C (do lat 12)
grupa D (powyżej lat 12, max 3 kategoria)
Komunikat poniżej:
Czytaj więcej: 38 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 29-31.05.2024
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 770
Witajcie przyszli mistrzowie szachów!
Zapraszamy na obóz szachowy z bogatym programem sportowym, wycieczkami, animacjami,grami terenowymi, treningami i oczywiście turniejami szachowymi !
Miejsce: Sokołowsko- Ośrodek „Radosno”, ul.Główna 5 ( pokoje 2,3 i 4 osobowe z łazienkami )
Dojazd autokarem z parkingu przy Wzgórzu Andersa ul. Ślężna
Termin: 26.06-6.07.2024
Koszt : 2650 zł
Zapisy u kierowniczki obozu - Anny Domaradzkiej-Żyły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
LISTA ZGŁOSZEŃ
Zapraszamy!
Komunikat poniżej:
Czytaj więcej: Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
TRZY MEDALE na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Wałbrzych 13-20.04.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 338
W hotelu "Maria" w Wałbrzychu zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (czyli Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14), w której znakomicie wystąpiła piątka naszych reprezentantów zdobywając złoty i dwa brązowe medale oraz dwa wysokie miejsca 11. i 24.
Mistrzynią Polski została Sandra Klintsevich (D14) wynikiem 7,5 pkt. z 9 partii (+52 FIDE). BRAWO!
Brązowe medale zdobyli: Michalina Popczyńska (D12) - 7 pkt. (+72 FIDE) i Adam Gibała (C12) - 6,5 pkt. (+38 FIDE). GRATULACJE!
11. Łukasz Uhryn (C14) - 5,5 pkt (+106 FIDE)
24. Sasza Sakharchuk (C12) - 4,5 pkt. (+18 FIDE)
Łącznie: 3 medale, pięć punktowanych miejsc we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, wszyscy na plusie rankingowym (razem +286 FIDE). WIELKIE BRAWA!!!
Opiekunami wspaniałej piątki byli trenerzy Piotr Dobrowolski i Wiesław Janocha.
Zdjęcia z zakończenia trenera Piotra Dobrowolskiego
Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu z Gminy Wrocław.
Czytaj więcej: TRZY MEDALE na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Wałbrzych 13-20.04.2024
Srebro w IV lidze! III i IV ligi juniorów, Kłodzko 5-7.04.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 288
Cztery drużyny Śródmieścia wystąpiły w rozgrywkach wojewódzkich juniorów, które odbyły się w Kłodzku w terminie 5-7.04. (III liga) i 6-7.04. (IV liga).
Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu z Gminy Wrocław.
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 1043
W grupie A (1800+) najlepsi okazali się Michalina Popczyńska i Kamil Dobrowolski, którzy zdobyli po 4,5 pkt. w 6 partiach.
W grupie B (1600 i 11+) triumfował Dominik Łyko ze 100% wynikiem 7/7 przed Wojtkiem Radojewskim,
a w grupie C (1000-1400 i 10-) zwyciężyli Zuzia Popczyńska i Krzyś Kotkowski.
Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich dzielnie walczących zawodników!
Kolejny turniej dopiero w maju, w sobotę 18. maja.
Czytaj więcej: GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 446
Gratulacje!!
Wyjazd na zawody możliwy jest dzięki wsparciu z Gminy Wrocław.
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 1124
Udział wzięło 30 szachowych rodzin, a najlepsze okazały się:
1. miejsce Rodzina Gibała (Adam i Krzysztof)
2. miejsce Rodzina Dobrowolski (Kamil i Piotr)
3. miejsce Rodzina Zaręba (Dawid i Radosław)
Indywidaulnie najlepsi byli:
1. Adam Gibała (7/7 !)
2. Radosław Zaręba
3. Piotr Dobrowolski
Gratulacje!
Wyniki
GALERIA ZDJĘĆ
Poniżej komunikat
Czytaj więcej: XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024
Mistrzostwa Polski do lat 10 - Jastrzębia Góra
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 437
Kasia Klincewicz i Zuzia Popczyńska w grupie dziewcząt oraz Vasyl Sul w grupie chłopców.
Kasia zajęła wysokie 7 miejsce, zdobywając 6,5 pkt z 9 partii!
Zuzia zdobyła 3,5 pkt i zajęła 51 miejsce, a Vasyl 3 pkt i 59 miejsce.
Gratulacje!
Zawodnikami opiekował się trener Adam Bożek.
Wyjazd na zawody możliwy jest dzięki wsparciu z Gminy Wrocław.
Mistrzostwa Młodych Szachistów - I turniej - 9.03.2024 (sobota)
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 1322
Najlepsi okazali się:
grupa A (do lat 7) - Igor Michalski i Alicja Iwaszko
grupa B (do lat 8) - Mikołaj Pera i Sonia Izydorczyk
grupa C (do lat 9) - Marcel Kwiatkowski i Mariia Tiunova
grupa D (do lat 11) - Michał Korzeniowski i Łucja Kraszewska
II turniej zostanie rozegrany 11.05.2024
Komunikat poniżej:
Czytaj więcej: Mistrzostwa Młodych Szachistów - I turniej - 9.03.2024 (sobota)
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - III turniej - 2.03.2024.
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 969
Czytaj więcej: GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - III turniej - 2.03.2024.
Turniej o kategorie (Drugi Krok) - 24-25.02.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 1385
Najlepsi okazali się:
ranking PZSzach 1250-1400 I - Maksymilian Duffy (Śródmieście) II - Leonardo Meyer (Hetman) III - Joanna Hudziak- Kubik (Polonia) - łącznie 6 osób podwyższyło kategorie szachowe!
ranking PZSzach 1600-1700 I - Sławomir Kata (Miedź Legnica) II - Mariusz Opieka (Skoczek Milicz) III - Jarosław Gajda (JKSz - W Jarocin) - dwóch najlepszych zawodników zdobylo II kategorie.
Gratulacje!
ZDJĘCIA
Przy okazji zapraszamy na nasze kolejne turnieje:
2.03.2024 - Grand Prix Śródmieścia 2024 (tylko dla uczestników zajęć MDK Śródmieście, CR Talent i Hetmana Wrocław)
9.03.2024 - Mistrzostwa Młodych Szachistów w MDK Śródmieście Wrocław
16.03.2024 - Turniej Rodzinny w MDK Śródmieście Wrocław
23.03.2024 - Grand Prix Śródmieścia 2024 (tylko dla uczestników zajęć MDK Śródmieście, CR Talent i Hetmana Wrocław)
oraz na letni obóz szachowy w terminie 26.06-6.07.2024 w Sokołowsku
Szczegóły na naszej stronie klubowej.
komunikat poniżej:
Czytaj więcej: Turniej o kategorie (Drugi Krok) - 24-25.02.2024
Turniej Pierwszy Krok - sobota 17.02.2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 1209
grupa do lat 12: I- Marcel Jermakowicz II- Franciszek Nowak III - Piotr Ignaszak, a najlepsza dziewczynka Magda Chacińska
grupa powyżej lat 12: I- Robert Hryszkiewicz II- Bohdan Iushchuk III - Wiktor Grzegorzewicz
komunikat poniżej:
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - II turniej - 3.02.2024.
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 1401
W grupie B najlepsi byli: Gleb SHABUNIA i Kasia KLINTSEVICH.
W grupie C: Michał URBANIAK i Sonia IZYDORCZYK.
Gratulacje!
Kolejny turniej już za 4 tygodnie w sobotę 2 III 2024.
Czytaj więcej: GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - II turniej - 3.02.2024.
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - VI turniej - 8.06.2024.
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 673
Zapraszamy na szósty i ostatni turniej treningowy z cyklu Grand Prix Śródmieścia 2024, który odbędzie się w sobotę 8.06.2024 o godz. 10:00 w pracowni szachowej MDK Śródmieście przy ul. Św. Antoniego 31. Tradycyjnie gramy w trzech grupach: A (1800+), B (1600 i 11+), C (1000-1400 i 10-). Tradycyjnie wpisowe wynosi 10 zł, a fundusz nagród - 240 zł. Będą też nagrody z cały cykl.
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - V turniej - 18.05.2024. (ZMIANA TERMINU!)
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 721
Zapraszamy na piąty turniej treningowy z cyklu Grand Prix Śródmieścia 2024, który odbędzie się w sobotę 18.05.2024 o godz. 10:00 w pracowni szachowej MDK Śródmieście przy ul. Św. Antoniego 31. Tradycyjnie gramy w trzech grupach: A (1800+), B (1600 i 11+), C (1000-1400 i 10-). Tradycyjnie wpisowe wynosi 10 zł, a fundusz nagród - 240 zł.
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - I turniej - 6.01.2024.
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 1386
W grupie A najlepsi byli: Sasza SAKHARCHUK i Michalina POPCZYŃSKA.
W grupie B: Wojciech RADOJEWSKI.
W grupie C: Zuzanna POPCZYŃSKA i Michał URBANIAK.
Gratulacje!
Na kolejny turniej zapraszamy już za 4 tygodnie, w pierwszą sobotę po feriach - 3.02.2024.
Czytaj więcej: GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - I turniej - 6.01.2024.
Turniej Noworoczny-gr.B- rankingi 1600-1700 - 28-29.12.2023
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 894
Turniej Noworoczny – gr. B – rankingi 1600-1700 -
28-29.12.2023
ORGANIZATOR:
· MUKS MDK Śródmieście Wrocław, sekcja szachowa MDK Śródmieście Wrocław.
MIEJSCE ZAWODÓW:
· Pracownia szachowa MDK Śródmieście, ul. Św. Antoniego 31 b we Wrocławiu.
UCZESTNICTWO:
· W turnieju mogą zagrać zawodnicy z rankingiem PZSzach. od 1600 do 1700,
czyli zawodnicy z III kategorią i zawodniczki z II i II+ kategorią.
SYSTEM ROZGRYWEK I HARMONOGRAM:
· Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, granych tempem
60 minut na partię.
· Harmonogram turnieju:
o Czwartek, 28.12.2023 (potwierdzenie udziału i opłata wpisowego): godz. 9:30-9:50
o Czwartek, 28.12.2023 (1-2 rundy): godz. 10:00, (rundy 3-4): 14:00.
o Piątek, 29.12.2023 (5-7 rundy): godz. 10:00.
o Zakończenie: 5 minut po zakończeniu ostatniej partii. (zapewne ok. 16:00-16:30)
WPISOWE:
· Wpisowe wynosi 60 zł (zawodnicy MUKS MDK Śródmieście – 40 zł), płacone przelewem do 23.12.2023. na konto klubu 05 1500 1067 1210 6005 5785 0000 w Santander Bank
· lub 80 zł (zawodnicy Śródmieścia – 60 zł) gotówką przed turniejem.
NAGRODY:
Pula nagród 600 zł + nagrody rzeczowe (przy udziale min. 20 zawodników):
· I miejsce – 250 zł, II miejsce – 150 zł, III – 100 zł
· Najlepsza kobieta – 100 zł
· Najlepszy junior i najlepsza juniorka do lat 14 – nagroda rzeczowa
· Wszystkie nienagrodzone dzieci do lat 10 otrzymają upominki
· Nagrody nie są łączone
ZGŁOSZENIA:
· Zgłoszenia na stronie www.chessarbiter.com lub mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
· Liczba miejsc w grupach A+B+C ograniczona do 60 zawodników.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
· Maksymalne spóźnienie na partię wynosi 50 minut.
· Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE. O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości będzie decydować punktacja pomocnicza: średni Buchholz, Buchholz, liczba zwycięstw, Progress.
· Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
· W turnieju będzie możliwość zdobycia II kategorii męskiej oraz I kategorii kobiecej.
Więcej artykułów…
- Turniej Noworoczny-gr.A- PZSzach 1800+ (do FIDE) - 27-30.12.2023
- Turniej Noworoczny - gr. C - PZSzach 1250-1400 - 28-29.12.2023
- Turniej Noworoczny-gr.D-PIERWSZY KROK-27.12.2023.
- Turniej Pierwszy Krok – niedziela 10.12.2023
- Mistrzostwa Młodych Szachistów - grupy do lat 11 i 14 - 18.11.2023 - TURNIEJ FINAŁOWY!
Ostatnio na Forum
-
- TOP turnieje
- 12 godzin 7 minut ago
-
- Mistrz Franciszek Sernecki
- 1 tydzień 10 godzin ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 1 tydzień 12 godzin ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 1 tydzień 2 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 1 tydzień 4 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 1 tydzień 5 dni ago
-
- Medale na Mistrzostwach Polski Juniorów
- 2 tygodni 4 dni ago
-
- Wyniki współzawodnictwa dzieci i mlodzieży
- 3 tygodni 1 dzień ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 3 tygodni 1 dzień ago
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 miesiąc 1 dzień ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 18 gości oraz 1 użytkownik.
- TatoAdama
Turnieje
-
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH – 24-26.05.2024
-
Mistrzostwa Młodych Szachistów - 11.05.2024- II turniej
-
Złota Iglica Grupa A (liczona do FIDE), 1-5.05.2024.
-
MAKROREGIONALNE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 2024 - 7-9.06.2024 Żary
-
Złota Iglica - Grupa C (Pierwszy Krok), 2.05.2024.
-
Złota Iglica Grupa B (Drugi Krok - rankingi 1250-1700), 4-5.05.2024
-
38 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 29-31.05.2024
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
TRZY MEDALE na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Wałbrzych 13-20.04.2024
-
Srebro w IV lidze! III i IV ligi juniorów, Kłodzko 5-7.04.2024