piątek 29 Mar 2024
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Miejsce na informacje o turniejach szachowych.

TEMAT: TOP turnieje

TOP turnieje 5 lata 2 miesiąc ago #1629

  • Robert Korpalski
  • Robert Korpalski Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 782
  • Otrzymane podziękowania: 53
Jan Krzysztof Duda gra w 81 Tata Steel w Wijk aan Zee.
Tak dałby mata Rosjaninowi, ale nie zdążył, bo... przeciwnik się poddał - https://szachydzieciom.pl/?page_id=2893#24.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TOP turnieje 5 lata 2 miesiąc ago #1614

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1029
  • Otrzymane podziękowania: 490
Rok 2018 był niewątpliwie szczęśliwy dla Jego Wysokości Magnusa XVI. :-)
CARLSEN nie tylko obronił tytuł mistrza świata w szachach klasycznych, ale został też mistrzem świata w szachach błyskawicznych.
Znakomitą wiadomością dla nas jest fakt, że wicemistrzem świata został Polak - 20-letni Jan Krzysztof DUDA. Drugim wicemistrzem świata został Amerykanin Hikaru NAKAMURA. Mistrzostwa odbyły się w Sankt Petersburgu.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 2 miesiąc ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TOP turnieje 5 lata 4 miesiąc ago #1588

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1029
  • Otrzymane podziękowania: 490
Dogrywkę bezapelacyjnie wygrał Carlsen gromiąc w niej Caruanę 3:0.

A więc mamy mistrza świata
na kolejny rok lub dwa lata. :-)

Na szachowym tronie zasiada nadal
Jego Wysokość MAGNUS XVI CARLSEN
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TOP turnieje 5 lata 4 miesiąc ago #1586

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1029
  • Otrzymane podziękowania: 490
Dzisiaj padł dwunasty remis.
Carlsen bez wielkich kłopotów wyrównał w wariancie czelabińskim, a w końcowej pozycji miał nie tylko więcej czasu, ale i więcej szans na zwycięstwo. Postanowił jednak nie ryzykować, przenosząc ciężar walki na szachy szybkie 25'+10". Jest w nich jeszcze większym faworytem niż w szachach klasycznych, ale ...
Wynik meczu 6:6.Wiesław Janocha napisał:
...grozi nam kolejny mecz złożony z samych remisów. (Grali już takie Anand z Gelfandem i Carlsen z Karjakinem, a o wyniku rozstrzygały szachy znacznie szybsze niż klasyczne).
Pamięć ludzka jest zawodna. :-(
W rzeczywistości mecz Carlsen - Caruana jest PIERWSZYM meczem, w którym zremisowano wszystkie partie grane tempem klasycznym
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TOP turnieje 5 lata 4 miesiąc ago #1582

  • Marek Ścisły
  • Marek Ścisły Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 300
  • Otrzymane podziękowania: 6
No tak, ale pionek e5 nabrał wartości, dzięki 8. .. d6
Popatrzmy: 1. e4 c5 2. Sf3 Sc6 3. Gb5 g6 4. O-O Gg7 5. We1 e5 6. a3 Sge7 7. Sc3 O-O 8. Sc4 d6. Czarne (Ju, Wenjun) zbudowały "kamienną ścianę" (mogę tak nazwac tę strukturę?). Goniec na g7 nie miał nic do roboty, a nawet przeszkadzał mam wrażenie Chince w ataku na skrzydle królewskim. Partia bardzo ładna, bo Ju miała prostą i zrozumiałą dla maluczkich (np. dla mnie :D ) koncepcję: ściana w centrum, obchodzimy ją i atakujemy na skrzydle.
Lagno za to chyba nie miała pomysłu. Nie jestem znawcą (ba, nawet nie analizowałem dłużej wariantu Rossolimo), ale nie rozumiem cofnięcia gońca: 8. Gc4, a już 12. e:f5 odebrałem jako pomoc czarnym w ich planach. Podobnie jak 20. S:g6

Wydaje mi się, że duet Gg7 i pion na e5 ma raczej defensywne walory.. Dzisiejsza partia Lagno-Ju chyba to potwierdziła. Czarne okopały się w centrum i udanie obeszły umocnienia, by atakować. Białe za to nie mały pomysłu. Czy dobrze odczytuję idee e5?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TOP turnieje 5 lata 4 miesiąc ago #1581

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 1029
  • Otrzymane podziękowania: 490
Marek Ścisły napisał:
Ośmielam się podyskutować ze wspaniałym trenerem i to przy okazji meczu najlepszych zawodników na świecie :D :D

6.b4 odebrałem jako próbę odciągnięcia piona z c5, który kontrolował d4 (chyba kluczowe w sycylijskiej) z uwolnieniem pola b2 dla czarnopolowego gońca, który będzie naciskał na czarnego piona z e5 ... Ten pion no niby w centrum, ale oślepia (?) gońca na g7 i to powoduje, że wszystkie palny jakie znam w tym debiucie "diabli wzięli"...

W dzisiejszej partii o mistrzostwo świata kobiet Chinka Yu pokazała Rosjance Lagno zalety ruchu czarnych e5 przy gońcu na g7. ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.087 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 1 użytkownik.

  • TatoAdama