wtorek 23 Kwi 2019
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszytko dotyczące rozgrywek ligowych.

TEMAT: III liga juniorów

III liga juniorów 2 tygodni 4 dni ago #1694

Zbliża się kolejna III liga juniorów - http://dzszach.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3164:komunikat-iii-dolnoslaskiej-ligi-juniorow-2019&catid=12&Itemid=187

Zainteresowani juniorzy z naszego klubu udziałem w tych rozgrywkach (lub ich rodzice) powinni jak najszybciej skontaktować się z Prezesem MUKS MDK Śródmieście Wrocław Panem Waldemarem Serneckim - kom. 695 035 975.

Serwis turniejowy - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_1550/

Ze względu na grę w Extralidze juniorów lub I lidze juniorów - nie mogą grać w naszych drużynach: Krzysztof Łukasiewicz, Franciszek Sernecki, Jan Kosior, Mikołaj Wieczorek, Zofia Frej, Oliwia Ścisła, Adam Kawaler, Bartosz Mazurek, Łukasz Strugarek, Bartosz Kebel, Abdel-Azziz Dahche, Krzysztof Ślęczka, Aleksandra Skiba i Zofia Kulczycka, ale grać mogą w III lidze juniorów: Mateusz Bednarczyk i Kinga Łupińska, bo rozegrali zaledwie po 3 partie w tych wyższych ligach.

Na Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klasy I-III (ur.2009-2012) do Sielpi Wielkiej jadą w dniach 10-14.04.2019 zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 91 we Wrocławiu: Mateusz Uhryn, Marek Szreter, Łukasz Uhryn, Alicja Szreter.

Grać mogą - wymienieni niżej zawodnicy (powinni jak najszybciej odpowiedzieć, czy zagrają, czy nie, naszemu Prezesowi Waldemarowi Serneckiemu):

Juniorzy starsi (ur. 2001 - 2004):
Michał Wróbel, 2001, I, 1739
Krzysztof Tokarz, 2001, II+, 1632 - nie może zagrać
Krzysztof Kraszewski, 2002, II, 1536 - nie może zagrać
Kamil Strutyński, 2003, II, 1153

Juniorzy młodsi (ur. 2005 i młodsi):
Adam Halhoul, 2006, II, 1648 - nie może zagrać
Mateusz Bednarczyk, 2005, I, 1495 - chce grać
Wojciech Nagły, 2008, II, 1274 - chce grać
Dawid Wróbel, 2008, II, 1143 - nie może zagrać
Marcel Łupiński, 2006, II, 1121 - nie może zgrać
Krzysztof Nagły, 2009, II, 1080 - chce grać
Kamil Dobrowolski, 2011, II, 1068 - może grać
Adam Biernacki, 2007, II, - - chce grać
Jakub Mittelstaedt, 2006, II, -
Mateusz Ruszkiewicz, 2008, III, - - chce grać
Piotr Sambor, 2009, III, - - chce grać
Maksymilian Nowotnik, 2007, III, - nie może zagrać
Eryk Krawczyk, 2010, III, - - może grać
Jakub Szymczyna, 2007, IV, - - może grać
Mikołaj Nowotnik, 2009, IV, - - nie może zagrać
Franciszek Kosior, 2009, IV, - - chce grać

Juniorki starsze (ur. 2001 - 2004):
Hanna Frej, 2004, II, 1240
Magdalena Kochańska, 2001, II, 1187

Juniorki młodsze (ur. 2005 i młodsi):
Daria Łuniewska, 2005, II+, 1380 (zmiana nazwiska - www.cr-pzszach.pl/ew/viewpage.php?page_i...lonka=&pers_id=74313) - chce grać
Katarzyna Tomaszek, 2005, II, 1143
Aliaksandra Klintsevich, 2010, II, 1119 - chce zagrać
Kinga Łupińska, 2008, II+, 1023 - nie może zagrać
Olga Kraszewska, 2007, II, 1005 - nie może zagrać
Magdalena Kotas, 2006, II+, -
Maja Popczyńska, 2008, II, - - może grać
Michalina Popczyńska, 2012, III, - - może grać
Małgorzata Nagły, 2006, III, - - chce grać
Karolina Hoffmann, 2008, III, - - może grać
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 1 dzień ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

III liga juniorów 1 tydzień 2 dni ago #1714

W pierwszym dniu najlepiej spisali się Mateusz Bednarczyk i Eryk Krawczyk, którzy zdobyli po 1,5 pkt. w 2 partiach. Zwłaszcza wynik Eryka jest dla mnie niespodzianką, bo pamiętam, że Eryk lubi wcześnie chodzić spać, a wczoraj druga runda była o 19:00! :woohoo:

III liga juniorów 1 tydzień 2 dni ago #1715

Drugi dzien rozpoczal sie znakomicie! Obie nasze druzyny wygraly swoje mecze 4:2. :-)
W nagrode w kolejnej rundzie ... graja ze soba. Okaze sie, ktory zespol jest silniejszy. Ja tradycyjnie trzymam kciuki za slabszych. Forza Srodmiescie II !, a wlasciwie Srodmiescie IV, bo Srodmiescie II gralo na 2. lidze juniorow i sie utrzymalo. :-D
Dodam jeszcze, ze naszymi liderami sa Mateusz Bednarczyk i Daria Luniewska, ktorzy maja na koncie po 2 pkt. Co ciekawe, oboje, mimo ze sa jeszcze juniorami mlodszymi, graja jako juniorzy starsi. I to z dobrym skutkiem! ;-)
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 2 dni ago przez Wiesław Janocha.

III liga juniorów 5 dni 9 godzin ago #1719

Dzień dobry,
dodam jeszcze moje 3grosze.
Podczas Ligi pomagali nam pani Marta Wolska i pan Franek Sernecki.
Ale z taką ilością uczestników, to się nie dało jakoś porządniej popracować. Zawsze jednak.
Warunki na lidze były dobre, oprócz dymu z kominka, innych zawieruch nie było, organizacja w porządku.
Natomiast, czego bardzo zazdroszczę - inne kluby/drużyny - miały koszulki klubowe - u nas ludzie pozapominali, Eryk np. miał, ale wstydził się ubierać, że za słabo gra.
Druga sprawa - niektóre drużyny, w bardzo miłej atmosferze, rozgrywały partie "luźne", w obrębie klubu, na wesoło, rozpatrując różne warianty. Po prostu różne zabawy szachowe. U nas "każdy sobie rzepkę skrobał". Tak, że raczej my przyłączyliśmy się do innych dzieci, żeby pograć (z innych klubów). Mi, jako osobie postronnej (nawet nie jestem członkiem klubu), trudno było się odważyć zachęcić naszych do wspólnej gry.
A wyobraźcie sobie: turniej się skończył, zakończenie było, a dzieci od pana Ścisłego dalej grają, umawiają się na poszczególne partie, kto z kim, i ani im w głowie jechać do domu, a przy tym dużo radości z gry! I pan Ścisły pyta - co on ma robić:-)
Ja cały czas powtarzam - mamy świetne zajęcia, świetnych trenerów. Ale brakuje naszemu klubowi spotkań klubowych, żeby można było przyjść luźno i pograć w szachy spontanicznie. Gdzie nie byłoby obrażania siebie, kiedy ktoś gra słabo, a ktoś mocno - tylko po prostu wzajemna pomoc itd. To są jeszcze dzieci szkolne, nie musza grać na bij zabij, mogą rozwijać się społecznie, nawet w szachach, w zdrowej rywalizacji (jeszcze).
Czas generowania strony: 0.186 s.

Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.