Sukces SP nr 91 w DMP Szk. Podst. kl. I-III w Sielpi Wielkiej, 11-14.04.2019.
W Sielpi Wielkiej koło Końskich zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klasy I - III (dla uczniów szkół podstawowych urodzonych w latach 2009 - 2012). W zawodach wzięła udział reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 91 we Wrocławiu, w której odbywają się szachowe zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście prowadzone przez trenera Roberta Korpalskiego.Drużyna SP nr 91 zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski!
Gratulacje dla zawodników MUKS MDK Śródmieście Wrocław reprezentujących SP nr 91: Mateusza Uhryna, Łukasza Uhryna, Marka Szretera, Alicji Szreter i dla opiekujących się nimi rodziców!
Zdjęcia Ewy Felsztyńskiej-Korpalskiej z zakończenia zawodów 14.04.2019.
Serwis turniejowy.Nasi zawodnicy odnieśli również sukcesy indywidualne (puchary): Mateusz Uhryn zajął 2 miejsce w rywalizacji na 1 szachownicy, Łukasz Uhryn - 3 miejsce na 2 szachownicy, Marek Szreter - 2 miejsce na 3 szachownicy.
Świetnie również spisali się nasi uczniowie w turnieju błyskawicznym rozegranym w sobotę 13.04.2019 - serwis turniejowy - wśród uczestników Mistrzostw Polski srebrny medal zdobył Mateusz Uhryn, a brązowy medal - Łukasz Uhryn.
Czytaj więcej: Sukces SP nr 91 w DMP Szk. Podst. kl. I-III w Sielpi Wielkiej, 11-14.04.2019.
3 liga juniorów, Lasocin, 12-14.04.2019
Zakończyły się rozgrywki III ligi juniorów. Serwis turniejowy.
Trzeci dzień (niedziela):
Niedziela rozpoczęła się znakomicie dla naszej pierwszej drużyny, która bardzo wysoko 5:1 wygrała z II drużyną Polonii Wrocław. Gratulacje! Po tym zwycięstwie nasi awansowali na 3. miejsce. Druga drużyna niestety przegrała z silną drużyną z Jeleniej Góry i spadła na 11. miejsce. W ostatniej rundzie czekają nas kolejne pojedynki z zespołami Polonii: pierwszym, który prowadzi mając na koncie same zwycięstwa i trzecim, który zajmuje przedostatnie miejsce.
Powodzenia!
Ostatnia runda zakończyłą się porażkami obu naszych drużyn 0,5:5,5. Ostatecznie zajęły miejsca 5. i 12.Liderami w pierwszej drużynie byli Daria Łuniewska i Mateusz Bednarczyk po 5/7 oraz Wojtek Nagły 4/7. Starsi juniorzy zyskali też najwięcej na rankingu ELO: Wojtek +74 pkt. a Mateusz +47, a Daria zrobiła normę na I kategorię. Gratulacje! :-)
W drugiej drużynie najwięcej punktów zdobył Adam Biernacki - 2,5. Szczegółowe wyniki znajdziemy w serwisie turniejowym.
XXV OOM - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
W Sielpii została rozegrana część szachowa Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wystąpili w niej nasi reprezentanci: Zosia Kulczycka (do lat 12) 14. m-ce (6. w roczniku) i 5,0 pkt.
Oliwia Ścisła (do lat 14) 48. m-ce (23. w roczniku) i 3,0 pkt.,
Mikołaj Wieczorek (do lat 14) 27. m-ce (10. w roczniku) i 4,5 pkt.
Grupy turniejowe:
Dziewczęta do lat 12
Chłopcy do lat 12
Dziewczęta do lat 14
Chłopcy do lat 14
Transmisja
Poniżej krótka relacja trenera Roberta Korpalskiego:
Czytaj więcej: XXV OOM - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
27. OTWARTE MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W SZACHACH DLA DZIECI - 6,7,8 - 30.03.2019
W drugim turnieju Otwartych Mistrzostw Wrocławia dzieci do lat 6, 7 i 8 wystąpiło 42 uczestników.W najliczniejszej grupie D (dzieci 8-letnie) bezapelacyjnie zwyciężył ze 100% wynikiem 7/7 Kamil DOBROWOLSKI, a najlepszą zawodniczką była Alicja SZRETER (oboje ze Śródmieścia).
W grupie E (dzieci 7-letnie) najlepsi okazali się Wojciech PELCZARSKI (Hetman) i Aleksandra ALFAWICKA (Legnica).
W najmłodszej grupie F (dzieci 6-letnie) pierwsze miejsca zajęli Piotr BABIJ (Hetman) i Sara PAWULSKA.
Serwisy turniejowe:
Grupa D, Grupa E, Grupa F.
Czytaj więcej: 27. OTWARTE MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W SZACHACH DLA DZIECI - 6,7,8 - 30.03.2019
27. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia dla zawodników 9,11,14 lat- 30.03.2019
W inauguracyjnym turnieju Otwartych Mistrzostw Wrocławia młodzieży do lat 14, 11 i 9 tradycyjnie rozgrywanym w klubie "Hetman" przy ul.Św.Antoniego wystąpiło 43 uczestników.W grupie A (do lat 14) bezapelacyjnie zwyciężył ze 100% wynikiem 7/7 Krzysztof ŚLĘCZKA, a najlepszą zawodniczką była Magda KOTAS (oboje ze Śródmieścia).
W najliczniej obsadzonej grupie B (do lat 11) pierwsze miejsce podzielili Wojciech NAGŁY i Łukasz UHRYN (Śródmieście) po 6/7, a najlepszą dziewczynką była Amelia WIDOMSKA (Hetman).
W najmłodszej grupie C (do lat 9) zwyciężyli Eryk KRAWCZYK i Sandra KLINTSEVICH (oboje Śródmieście).
Serwisy turniejowe:
Grupa A (14 lat), Grupa B (11 lat), Grupa C (9 lat).
Kolejny turniej już za 4 tygodnie - 27 kwietnia. Zapraszamy i do zobaczenia!
Czytaj więcej: 27. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia dla zawodników 9,11,14 lat- 30.03.2019
Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10, Szklarska Poręba 24.02.-3.03.2019.
W Szklarskiej Porębie zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 z udziałem siedmiorga reprezentantów MUKS MDK Śródmieście. CHŁOPCY
DZIEWCZĘTA
TRANSMISJA
W ostatniej rundzie zdobyliśmy 2,5 pkt. choć można było znaaaacznie więcej. Gra się jednak tak jak przeciwnik pozwala i ... nasze umiejętności. Wygrali Mateusz i Marek, a zremisował Eryk.
Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18, Szklarska Poręba' 2019
W Szklarskiej Porębie w dniach 8-16 marca 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 z udziałem dwójki reprezentantów MUKS MDK Śródmieście w grupach do lat 18. Zofia Frej zajęła 18. miejsce zdobywając 4,5 pkt. a Franciszek Sernecki zajął 11. miejsce z dorobkiem 5,5 pkt.CHŁOPCY - 18
DZIEWCZĘTA - 18
TRANSMISJA
Poniżej relacja trenera Adama Bożka:
Czytaj więcej: Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18, Szklarska Poręba' 2019
Więcej artykułów…
- Ciekawe spotkanie w MDK Śródmieście, czwartek 28.02.2019
- 27 Otwarte Mistrzostwa Wrocławia dla dzieci do lat 6, 7, 8 - 23.02.2019.
- Zimowy obóz szachowy w Lewinie, 2-9.02.2019
- X Rodzinny Turniej Szachowy, MDK Śródmieście 19.01.2019
- Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski, Pokrzywna, 6-12.01.2019.
- Shogi w MDK Śródmieście, 10.01.2019.
- Życzenia!
- Turniej Noworoczny, MDK Śródmieście 27-29.12.2018
- Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze MUKS MDK Śródmieście
- 26. OTWARTE MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W SZACHACH DLA DZIECI - V TURNIEJ FINAŁOWY - 24.11.2018
Ostatnio na Forum
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 6 godzin 23 minut ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 2 dni 14 godzin ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 1 tydzień 4 dni ago
-
- Śródmieście w ligach juniorów
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking szachów błyskawicznych jun. Śródmieścia
- 3 tygodni 6 dni ago
-
- Multimedalistka Zosia Frej - powrót mistrzyni
- 1 miesiąc 2 tygodni ago
-
- Wyniki współzawodnictwa dzieci i mlodzieży
- 2 miesiąc 7 godzin ago
-
- Medale na Mistrzostwach Polski Juniorów
- 2 miesiąc 1 dzień ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.
MSiT
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA PROGRAM KLUB PRO 2025Klub wspiera gmina Wrocław

Turnieje
-
DISiZ BLITZ – Edycja II. Wakacyjny Turniej Szachów Błyskawicznych
-
Czerwcowy wyścig o kategorie, klub Hetman 20-21.06.2026
-
Wiktor MIKA i Masza ONOPRIJENKO wygrywają MAKROREGIONALNE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW (8-10 lat), Żary 12-14.06.2026
-
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych -Rzeszów 10-13.07.2026
-
40. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 4-7.06.2026.
-
Grajmy z Talentem, 24.04.2026
-
Trzy(!) medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szachach, Ossa 19-26.04.2026.
-
Obóz szachowy w Sokołowsku 27.06- 7.07.2026
-
Złota Iglica 1-3.05.2026
-
Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, Rzeszów 6-10.07.2026




